asus k52jc-ex392r--Yeni Sistem ?

Konu, 'Asus Notebook' kısmında fenomen5756 tarafından paylaşıldı.

1. fenomen5756

fenomen5756 Yeni Üye

herkese merhaba..ben bundan yaklaşık 3 ay önce "asus k52jc-ex392r" aldım.. üzerinde windows 7 home basic işletim sistemi var.

sistemdeki bazı programların bozukluğu ve home basic'in kısıtlamaları sebebiyle bilgisayara windows 7 ultimate kurmam gerekiyor..

ancak sorun bu laptop'un içerisindeki kendi programlarını, o sisteme nasıl atacağım ?

özellikle;
    Power4GearHybrid,Güç tasarrufu
    Wireless Console 3,kablosuz ağ-bluetooth açma kapama(fn+f2)
    SRS Premium Sound,(geliştirilmiş ses seçenekleri)
    ELAN-Smart Pad,(notebook mouse ayarları)
    NVIDIA Denetim Masası,(iki ekran kartından hangisini hangi uygulamada kullanacağımızı seçtiğim ekran)
    Smart Logon(yüz tanıma özel.)

gibi bazı programlar bu laptop'u tabir-i caizse adam eden programlar...hadi driverlar neyse bulunur da...

Acaba sistemi değiştirip WİNDOWS 7 ULTİMATE yaparsam bu programların tamamını bulabilme imkanım var mı.. malum yanında dvd falan vermediler...LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ? BU ÇOK ÖNEMLİ BENMM İÇİN...

TEŞEKKÜR EDERİM ...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

support.asus.com/download adresinde k52jc serisine girip baktınız mı?

3. fenomen5756

fenomen5756 Yeni Üye

yok oraya bakmamıştım ama şimdi baktım, galiba hepsi driver ... peki bu yazdığım yazılımları yazılımlarını nerden bulabilirim.. asıl önemli olanlar onlar driverler her türlü bulunabilir..

4. fenomen5756

fenomen5756 Yeni Üye

galiba hepsini buldumm :))

Utilities (27) başlığı altında da yazılımları toplamış yaa.. kardeş teşekkür ederim gerçekten bu çok önemliydi..şimdi bi deneyim sonra yeni sistemi kurarım..

bişey daha sormak istiyorumm.. sistemi değiştirince garantiden çıkıyor mu ürün, çıkıyorsa işletim sistemi mi çıkıyor yoksa ürün tamamen mi garantiden çıkıyoor..

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yazılım ile donanım garantisinin alakası yok. Garantiyi bozmaz.

6. fenomen5756

fenomen5756 Yeni Üye

eyvallahh..teşekkür ederimm.

7. ilbilge_11

ilbilge_11 Yeni Üye

laptopdan hala memnunmusun eksi ve artıları neler

8. fenomen5756

fenomen5756 Yeni Üye

evet gayet memnunum, aldığımda özelliklerinin tamamını bilerek aldıım diyebilirim.. bu özelliklerden hiçbirisi beni hayal kırıklığına uğratmadı :) özellikle kendisiyle kurulu gelen programları(yukarıda yazdığım) bilgisayara extradan kullanılabilirlik katmış.. yani alırken bunlardan haberim yoktuu doğal olarak o da + sayılır...

ancak tek eksiği, yanında sürücü ve yazılım cd/dvd vermemiş olmaları... büyük eksik.. :( !

9. ettu

ettu Yeni Üye

fenomen5756
    Sendeki laptopun aynısını bende 2 hafta önce satın aldım. Laptop canavar gibi çalışıyor.
    Dün XP Pro kurdum. 2 sürücü hariç (webcam ile 2.ekran kartı) tüm sürücülerini aynı Win7 Home Basicte olduğu gibi sorunsuz çalıştırabiliyorum. Webcamın orijinal sürücüsünü bulamadım için görüntüyü ters gösteriyor. Bir de bu laptopta oyun oynarken ekran kartının permonmansı arttırmak için 2. bir ekran kartı devreye NVIDIA GeForce 310M giriyor. XP'de bu kart XP algılamadığı için kurulmuyor. Sen Win7 Ultimate 32bit 64bit kurdun mu? Tüm sürücülerini sorunsuz kurduysan ben de kurmak istiyorum.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Webcam'in ters göstermesi sürücüden kaynaklanıyor. Şu konuda çözümü var.
    asus-notebook-f4/asus-notebookunuz-icin-dogru-web-kamera-surucusunu-bulma-t722.html

11. ettu

ettu Yeni Üye

saka
    Dediklerini aynen yaptım ama XP için doğru sürücüyü bulamadım.
    Win7'de aygıt yöneticisi-görüntü bağdaştırıcısında:USB 2.0 VGA UVC Webcam görünüyor.
    Webcam Chicony 0.0.1.9 (0.3M) olarak görünüyor.
    XP Proda Aygıt yöneticisi-Görüntü aygıtları:USB Video Aygıtı şeklinde görünüyor.
    XP Proda aygıt kopya kimliğinde:USB\VID_04F2&PID_B1E5 nette B1E5 ile biten hiçbir sürücü nette bulamadım.
    Belki sen yardımcı olabilirsin.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

support.asus.com adresinden windows 7 için olan sürücüleri indirip elle kurmayı denediniz mi?

13. ettu

ettu Yeni Üye

İyi de bana XP Pro için sürücü lazım. Win7 sürücüsünü XP'de kurarken hata vermez mi?

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

%50 şansınız var denemekten zarar gelmez.

15. EFEBEY09

EFEBEY09 Yeni Üye

Power4GearHybrid,Güç tasarrufu
    Wireless Console 3,kablosuz ağ-bluetooth açma kapama(fn+f2)
    SRS Premium Sound,(geliştirilmiş ses seçenekleri)
    ELAN-Smart Pad,(notebook mouse ayarları)
    NVIDIA Denetim Masası,(iki ekran kartından hangisini hangi uygulamada kullanacağımızı seçtiğim ekran)
    Smart Logon(yüz tanıma özel.)

Fenomen Arkadaşım....
    Bende Windows 7 Ultimate yükselttim yazılımı ancak seninde üstte bahsettiklerini nereden buldun.
    Ve tam olarak hepsini kurdunmu ? Ve Çalışıyor mu ?

Ben cihazı 3 aydır kullanıyorum. Herşeyinden çok çok memnunum. Oğlum 8-10 saat boyunca her türlü oyunu oynuyor. problem yok.

16. EFEBEY09

EFEBEY09 Yeni Üye

Bir de eklemek istediğim birşey var.
    Bu modellerde Tasarruf konumuna filan geçmeden.
    Çalışır durumda cinhazın Pili ne kadar süreyle gidiyor. Ben tasarruf konumuna geçirmeden tam olarak 1 saat gidiyor. Teknik servisine sordum. Tasarruf modundan söz ettiler.
    " İsterseniz. Gönderin bir inceleyelim " dediler.
    Siz arkadaşlardan ricalarım şimdilik bu kadar.. Çokmu oldu ne ?? :)

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok çok TEŞEKKÜR ediyorum.

17. EFEBEY09

EFEBEY09 Yeni Üye

Fenomen arkadaşımız bu aralar pek uğramıyor galiba siteye;
    Bahsettiğim yazılımlarla ilgili ve şu batarya pil ile ilgili bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim..
    Allaha emanet olun.

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

support.asus.com.tw/download adresinde yazılımlar yer alıyor.

19. EFEBEY09

EFEBEY09 Yeni Üye

çok teşekkür ederim SAKA. [alkis] [alkis]

Daha önce ararken bulmuştum asus'un destek sitesini.
    Ancak ben bu kurulum ve yazılım konularında çok iyi olmadığım için. [ofof]
    Hangi yazılımı yüklemem gerekiyor oralardan. Tam olarak adres ve programların ismini istemiştim
    Beni bu şekilde yönlendirebilecek olursanız veya olabilicek arkadaştan yardım rica ediyorum. [aglamak]

20. fenomen5756

fenomen5756 Yeni Üye

orjinal home basic'ini kur, daha sonra denetim masasından yükselt ultimate yada professional'a..google'dan yükseltmeyle ilgili detay alabilirsin..bu şekilde home basic gibi bütün özellikler aynı kalıyor.. güzel bi de baştan ultimate kurunca zaten nvidia kabul etmiyor.yani ben yamamamıştım... ;)

Sayfayı Paylaş