Asus K50IN touchpad

Konu, 'Asus Notebook' kısmında mletifer tarafından paylaşıldı.

1. mletifer

mletifer Yeni Üye

Merhaba
    Yaklaşık 1 yıldır Asus K50IN model laptopu kullanıyorum. touchpad o kadar sorunlu ki kullanmak neredeyse imkansız. bazen kendi kendine sağ tıklıyor ve genel olarak mouse pointer ı hareket ettirmek için epey çaba sarfetmek gerekiyor. elinizi üzerine koyduğunuzda pointer titriyor ve ekran da gezdirmek imkansız. yanında harici fare götürmek zorunda kalıyorum. harici faresiz kullanmak neredeyse imkansız.
    sorum şu: bu touchpad fiziksel olarak mı bütün modellerde böyle, yani aynı sorun var mı bu K50IN lerde? eğer benzer modeli kullanan biri varsa kullanımla ilgili yorum yazabilirmi...
    şimdiden teşekkürler.

2. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Başlat> Denetim Masası> Fare (sağ klik) "Özellikler" gidin -> Aygıt Ayarları sekmesini tıklayın
    -> Ayarları tıklayın
    Açılan pencerenin sol tarafında başta "Virtual Scrolling" olmak
    üzere dilediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

3. mletifer

mletifer Yeni Üye

Oradaki ayarların tümünü denedim. touchpad markası Elan touchpad. yani touchpad in üzerindeki o nokta nokta çukur olan yerlerden mi kaynaklanıyo tam anlamadım. yani sürücü güncelleştirme ve her türlü ayarı denedim. yine de düzelen birşey yok. o modeli kullanan biri varsa biraz bilgi alabilirmiyim
    teşekkürler

4. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

"Palm Tracking"i maksimum'a çekip dener misiniz.

5. tatligece

tatligece Yeni Üye

asus X55a aldım geçen ay ve ertesi gün servise götürmek zorunda kaldım aynı sorun sebebiyle. Ertesi gün değişim kararı çıktı ve gidip yenisini aldım fakat aynı touchpad sorunu onda da vardı. tekrar servise götürdüm 2 hafta kaldıktan sonra arayıp sorunun düzeldiğini söylediler. alıp eve geldiğimde sorun devam ediyordu. yani bir ay önce peşin parayla aldığım ürünü hala kullanamıyorum zira yarın tekrar servise götürcem ve para iadesi talep edicem . internet kablosunu taktığımda imleç sürekli titriyor ve servis bile çözümünü bulamamış durumda!

6. bgbk

bgbk Yeni Üye

Merhaba, aynı sorunu aynı modelde bende yaşıyordum, 19V 3.42A olan adaptörü 19V 4.74A olanla değiştirdim sorun düzeldi [bravo]

Konu eski ama sorun hala geçerli olduğu için yeni konu açmak istemedim :ugeek:

Sayfayı Paylaş