ASUS HARDDİSK ÇALIŞMA SESİ !!!!

Konu, 'Asus Notebook' kısmında seke tarafından paylaşıldı.

1. seke

seke Yeni Üye

Merhabalar asus f3sc laptop aldım fakat laptop hdd i diğer laptoplara göre daha fazla ses yapmakta bu sorun asus un bütün modellerindeki genel sorunlardan mı yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şimdiye kadar 4 tane notebook kullandım. hepsi de asustu. Bu sebeple diğer markalarla karşılaştırma yapamıyorum. Ses beni çok rahatsız etmiyor açıkcası.

3. lancerevovi

lancerevovi Yeni Üye

çevremdeki toshiba, acer, hp, packard-bell gibi laptopların hdd seslerine bakınca benimkisi eski segate baraccuda lar gibi kalıyor valla :D bencede çok rahatsız edici bir sesi var. ancak asusun F3 serisinde kullanılan harddisklerin diğer satalardan daha yüksek performanslı olduğunu biliyorum...

4. flogart66

flogart66 Yeni Üye

Merhabalar.ben de iki gün önce bir asus f3e notebook aldım fakat hdd sesi tıkır tıkır ve rahatsız edici bu arada windows vistamı açılış kapanışta çok yavaş yoksa bilgisayar mı kaldıramıyor.ve eğer bilgisayarda sorun varsa servis iade alır mı?ve ya değiştirirlermi_şimdiden teşekkürler.

5. angvil

angvil Yeni Üye

benim harddiskten de çok ses gelmekte. sadece tedirgin oluyorum . onun dışında sorunum yok. vista kapanıp açılışlar için performans arttırıcı teknikleri kullanabilrsin.

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Açılış ve kapanıştaki yavaşlık vistadan kaynaklı.Service pack ile düzeltilecek deniyor.

7. ozzyhean

ozzyhean Yeni Üye

ses mes yok süper çalısıyor:)

8. pandorac

pandorac Yeni Üye

slm aynı sorun bende de var evde 2 adet asus var biri f3f serisi diğeride f3sr sesler yorucu karınca tırmalar gibi dizel gibi çalışıyor mübarekler.... yapacak birşey yok sevise gönderdim sırf bunun için adamlar normal dedi geri gönderdi 25 gün sonra..

9. ZAMENYA

ZAMENYA Yeni Üye

aynı ses bende de var arkadaşlar asus f3sc satın aldım (daha önce toshiba kullanıyordum) eve geldim açtım ve hdd ki sesi duyunca direk istanbula servise gönderdim onlarda bir problem olmadığını söyleyip geri gönderdi ancak bilgisayar jargoda kayboldu 3 ay beklememin sonucunda kargo şirketi yeni bilgisayar aldı asus f3sr ama malsef bundada aynı ses varrr.

10. karaf

karaf Yeni Üye

Şimdiki Asus F3SG240DV dizüstümden önce, 1 ay kadar Acer 5520G kullandım. İkisi arasında düşünüyorumda HDD sesi anlamında fark göremiyorum. Yalnız dikkatimi çeken birşey var, 10-20 dk aralıklarla HDD'den click şeklinde dijital bir ses geliyor.

Vista açılışında ve kapanışında kesinlikle Acer 5520G'den çok daha iyi.

11. freewill

freewill Yeni Üye

Ben de toshiba kullanıcısıyDIM asus fs3v aldım.toshibalarda fan sürekli çalışmıyordu.Asusa geçince biraz fan rahatsız eder gibi oldu ama alıştım.HDD sesine gelince bilgisayarı aldığımda vista yüklüydü ve dediğiniz gibi sürekli tıkır tıkıt sesler geliyodu hdd den ve arada bir click sesi.Fakat daha sonra XP ye çevirdim bilgisayarımı ve ses filan kalmadı.Tamamen vistadan kaynaklanan bir durum..

12. lens

lens Yeni Üye

seLamLar ßende ßir ASus F3We KuLLanıcısıyım YakLasık 1 Aydır Laptopu kuLLanıyorum ßenim Şikayetim Laptopu Adaptörsüz çaLıştırdıqımda HoparLörden qıcır tıkır ßöyLe ßir tahta kurdunun tahtayı Kemirmesi qißi ses qeLiyor ßu neden oLaßiLir Çözümü Nedir ßiLen varsa Yardımcı oLursa Minnettar oLurum Simdiden iLqinize TşkLer ArkadasLar..

Dipnot oLarakta EkLeyeyim İşletim Sistemim Xp Pro Sp2..

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu Türkçe ile bu siteden yardım almanız zor görünüyor.
    Lütfen kurallarımızı okuyunuz: site-kurallari.php

14. lens

lens Yeni Üye

Öncelikle özür dilerim.

selamlar bende bir asus F3We kullanıcısıyım yaklaşık 1 aydır laptopu kullanıyorum benim şikayetim laptopu adaptörsüz çalıştırdığımda hoparlörden gıcır tıkır böyle bir tahta kurdunun tahtayı kemirmesi gibi ses geliyor bu neden olabilir. Çözümü nedir? Bilen varsa yardımcı olursa minnettar olurum şimdiden ilginize tşk ederim arkadaşlar..

Dipnot olarakta ekleyeyim işletim sistemim Xp Pro Sp2 ' dir.

15. zilforlum

zilforlum Yeni Üye

selam ben de de asus f3jc var yaklaşık bir yıl kullandım hiç rahatsız etmedi hdd'den gelen sesler ama geçenlerde resmen kazır gibi sesler çıkarıyor sürekli çıtırtı falan çıkıyordu servise gönderdim değişti dediler ama gönderme nedenim olan çıtırtılar yine var durup dururken çıtır çıtır ses yapıyor anlamıyorum valla. arkadaşlar başımdan geçen bir olayı anlatıcam ayrıca başına gelen varsa bir akıl verebilirse sevinirim. ben bilgisayarı servise gönderdim asus'un anlaşmalı kargosuyla memleketimde değildim orjinal kutusu yoktu kargoda bir koli yaptık özensizce yardımcı oldular(sözde yapmadılar da yardımcı oldular güya) neyse bilgisayar gitti yolda ekranın menteşelerle birleştiği yer bir yere çerpmiş ve çatlamış neyse istenbuldan aradılar ve kırık kabul etmeyeceklerini sölediler kargoyu aradım bizim yapacagımız birşey yok konuşalım kırık küçükmüş diğer arızaları yapılsın çalışmasına zararı yoksa kırık kalsın falan dediler bunu söyleyen benim bilgisayarımı kıran kargonun sorumlusu düşünün yani neyse bilgisayarı tekrar götürmelerini bena geri getirmemelerini söyledim servis aldı bilgisayarı 1 gün sonra aradılar 145 dolar masrafı var dediler işçilik içindeymiş bu masrafın. ben bunu ödemem dedim kargo ödemeli dedim ama sonradan ögrendikki kargo ikinci el statüsüne aldığı için bilgisayarımı sigorta yapmadan götürmüşler bu nedenle bilgisayar kaybolsa dahi bir hak idda edemeyecektim yani neyse parayı verdik 4 günde geldi değişen bir kapak ezilen bir köşe bize anı kaldı yani bana öğrenci olarak zor duruma düştüm boş yere bana bir yol gösterirseniz sevinirim. saygılar

16. muallim55

muallim55 Yeni Üye

Abartmak gibi olmasın ama bilgisayarın orjinal kutusuna bilgisayardan daha özenle bakıyorum :lol:
    Elbise dolabında kilit altına aldım. Bir gün lazım olur diye. Allah muhtaç etmesin.

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aynen bende hiç bir zaman elektronik eşyaların kutusunu atmam.

18. lens

lens Yeni Üye

Yardımcı olabilirseniz lütfen çözüm yolu söylermisiniz ne yapmam gerekli acaba ?

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Açık konuşmak gerekirse düzgün paketleme yapmadığınız için bence kabahat sizden başlıyor.
    Asus sizi arayarak sorumluluğu üzerinden atmış.
    Eminim kargo firması da işten yırtmanın bir yolunu bulacaktır.

20. callcium

callcium Yeni Üye

harddisk in deli gibi çalışmasınnın nedeni vistanın 2 hizmeti
    1.si hızlı arama için hardiskteki dosyalaı sürekli indeksleme
    2. Superfech(tam doğru yazım olmaya bilir)buda vistanın sık kullandığızın programları ram'e atıp size daha hızı olaştırmasını sağlayan bi servis
    1.si c: nin özelliklerinden kapatılabiliyor superfech ise hizmetlerden..

Sayfayı Paylaş