Asus G60J serisi notebooklar ile ilgili herşey

Konu, 'Asus Notebook' kısmında rachelfine tarafından paylaşıldı.

1. rachelfine

rachelfine Admin

Asus G60J G60J160DV Laptop ( Dizüstü Bilgisayar )

Marka : Asus
    Fiyatı : 0 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core i7 Mobile Processor
    İşlemci Hızı : 1.6 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 2.5 GT/s
    İşlemci ön belleği : 6 MB
    İşlemci Modeli : I7-720QM
    Bellek Hızı : DDR2 800 Mhz
    Bellek miktarı : 4 GB
    Ekran boyutu : 16 inç
    Ekran Tipi : WXGA (HD)
    Ekran çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 260M
    Ekran Kartı Belleği : 1024 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici Nvidia
    İşletim sistemi : Windows 7 Home Premium 64-bit
    Hdd Kapasitesi : 500 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm
    Hdd tipi : SATA
    Optik sürücü tipi : DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem : -
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.1+EDR
    3G : -
    Diğer Bağlantılar : -
    DVI Çıkışı : -
    Kızılötesi : -
    HDMI Çıkışı : 1
    IEEE 1394 : 1
    Kart girişi : -
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Kulaklık Çıkışı 2 x Kulaklık Çıkışı
    Tv-Out : -
    USB : 4
    E-SATA : 1
    Ses Kartı : Dahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlör
    Touchpad : Var
    Klavye : Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
    Kart okuyucu : 8-in-1 card reader
    Kamera : 2 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : -
    Pil : lityum-iyon
    Genişlik : 375 mm
    Derinlik : 265 mm
    Yükseklik : 37 mm
    Ağırlık : 3.300 Kg
    Garanti süresi : 2 yıl uluslar arası garanti
    Hediyeler : Çanta ve Optik Mouse
    Diğer özellikler : Hediye Kulaklık

2. slymnglr

slymnglr Yeni Üye

çok güzel bir cihaz [bravo]

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Burda resmi konmamış ama özel bir sırt çantası ile geliyor. Bir tanesini görme imkanım oldu. Gayet sağlam bir notebook.

4. AggReSSiVe

AggReSSiVe Yeni Üye

İşlemcisi 1.6 GHZ, yetersiz kalmazmı ? Birde Ekran kartı hakkında bir yorum yaparmısınız ? Bende X52SA var ve HD2600 ekran kartı ile NFS Shift hayal oluyor :( ... Bu modelde kullanılan ekran kartımı yoksa SAMSUNG R522-JS05TR'da kullanılan ekran kartımı daha iyidir ?

Yeni bir notebook almayı düşünüyorum, bu bahsedilen modele 3000 TL dolayında bir paraya çok çok iyi bir masaüstü alınır ama elektrik masrafının fazla olacağından ve temizlik, bakımı, yer kaplaması v.s dezavantajından dolayı masaüstüne pek sıcak bakamıyorum. 600-700W arası bir power koysan, imanın gevredi zaten :) Birde download için falan sürekli PC açık kalıyor, notebook ile fatura hiç oynamıyor neredeyse ama, dediğim gibi 600-700w lık bir bilgisayarı sürekli 3-4 gün açık bırak farkı hemen farkedersin gibime geliyor :)

Neyse yanıtlar için şimdiden teşekkürler !

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işlemci konusunda sadece ghz ye bağlı kalmamak lazım. Notebook işlemci sıralaması diye aratırsanız ne kadar iyi birişlemci olduğunu anlayacaksınız.

6. AggReSSiVe

AggReSSiVe Yeni Üye

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=zMOzoqpR3iLeCYd0
    Sayfasındaki ürün getirilmiyormu Türkiye'ye ? TR'ye gelenlerde özellikleri değiştirilmiş olabiliyormu ?

Mesela orj. olarak DDR3 1066 MHz SDRAM kullanıldığı belirtiliyor ama, isminivermek istemiyorum ama çoğu int. alış-veriş sitesinde açıklamalarında DDR2 800 mhz Ram diye yazılıyor.

Batarya olayında ise ; 6 cells: 4800 mAh / 9 cells: 7200 mAh olmak üzere 2 batarya belirtilmiş, TR'ye gelen, yani halihazırda satılan hangisi ?

Aynı şekilde HDD olayındada 500GB,5400rpm;7200rpm gibi bir alternatif var ?

Birde ışıklandırılmış tuş takımı var sanırım ? Ve verilen hediyeler arasında çanta-mause-kulaklık var diye duydum, sizin bildikleriniz neler ?

Açıklamalar kafa karıştırıyor...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Açıkcası bu kadar detay bilemiyorum. Asus notebook ve netbook distribütörleri olan boğaziçi bilgisayar, index bilgisayar ya da mersasistem e sormak lazım

8. Nobran

Nobran Yeni Üye

bu makineyi yaklaşı 15 gündür kullanıyorum merak edilenler konusunda yardım edebilirim :)

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kullanımı hakkında bilgiler verebilir, test sonuçlarını yazabilirsiniz. Varsa mouse ve çanta ile beraber resimleri paylaşırsanız güzel olur.

10. Nobran

Nobran Yeni Üye

Asus G60J nin incelemesine başlamadan önce laptop kullanan yada alacak arkadaşların mutlaka bilmesi gerek birşeyi de eklemek istiyorum İlk laptopumun markasıda Asustu (A6Vc) ve onda çok büyük bir tecrübe kazandım oda şudur, uzun süre bilgisayar açık kalacaksa (download için mesela) yada uzun süre bilgisayar başında oturacaksanız (online oyun oynarken mesela) harici bir klavye ve laptop soğutucusu almanız şart. Uzun süre açık kaldığından dolayı uzun vadede bilgisayarınız mutlaka zarar görecektir bunun için mutlaka bilgisayarla beraber çalışan bir soğutucu almanız şart yada benim gibi saatlerce online oyun oynuyorsanız kesinlikle ve kesinlikle bilgisayarın kendi klavyesini kullanmayınız çünkü elinizin kirinden, terinden ve sıcaklıktan dolayı kasa üzerinde renk atmaları yada başka sorunlar mutlaka oluşacaktır eğer sizde benim gibi bir kullanıcısıysanız 2000lira verip aldığınız cihazlara ek olarak maksimum 50 liralık bir masraf daha yaparak uzun vadede bu sorunlarla karşılaşmazsınız. Saygılarımla

Asus G60J R.O.G (Republic of Gamers)

Kullanım gayet rahat günümüz oyunlarını en yüksek detaylarda oynamak isteyen ve en önemlisi bu isteklerinize her türlü ortamda cevap verebilecek bir bilgisayar olduğu tartışmasız bir gerçek. Klavyesi alttan aydınlatmalı ve parlaklığının ayarlanabilir olması çok hoş bir özellik en azından karanlık ortamlarda chat yaparken baya işe yarıyor :) Donanımsal özellikler üzerinde çok fazla durmak istemiyorum çünkü bunları araştırıpda öğrenebilirsiniz ayrıca bu site ve diğer pek çok sitede gördüğüm bazı ufak hatalarıda belirtmekte fayda var bilgisayarın ramleri ddr2 800mhz değil ddr3 1066mhz ve bataryası 9 hücreli. Bilgisayarın bana göre hiç bir eksiği yok fakat illaki eksiklik bulucam diyorsanız iki eksi yönünden biri size göre batarya süresidir güç tasarrufu modundayken 1.5 saat civarı yüksek performansta ise 50-60dk arası bir süre kullanılabiliyor. böyle donanımsal özelliklere sahip bir bilgisayarın 2-2.5 saat batarya ömrü olabilmesi için heralde sırtınıza akü bağlamanız gerekir ki heralde hiç kimse bu bilgisayarla batarya üzerinden oyun oynamaya kalkmasın çünkü garantisini veriyorum en fazla 20dk sonra kapanır :D sıcaklık konusunada değinmek istiyorum ben cpu yu 50 C nin gpuyuda 54 C nin altında hiç görmedim eminim oyunlarda bu sıcaklık daha da artıyordur bunun için altına soğutucu koymak şart size göre ikinci eksi yönüde bu olsa gerek. diyebilirsiniz kardeşim zaten laptopu taşıyorum bide soğutucuyumu taşıyacam diye yakınmayın asus kutuya öyle bir sırt çantası koymuşki aklınız durur :mrgreen:
    Kutudan çıkan mouseninde özellikleride şöyle yazabiliriz
    Razer Diamondback 3G Mavi
    # -1800dpi Razer Precision™ 3G infrared sensor
    # -7 bağımsız programlanabilir Hyperesponse™ tuş
    # -On-The-Fly Sensitivity™ ayarı
    # -Always-On™ mod (Sürekli açık)
    # -Kaymaz ve Ultra geniş tuşlar
    # -16-bit ultra-geniş data yolu
    # -saniyede 6400 frames (saniyede 5.8 megapixels )
    # -saniyede 60–120 inches ve 15g hızlanma
    # -24 ayrı kişiselleştirilebilir pozisyonda Scroll tekerleği
    # -0-akustik Ultraslick™ Teflon taban
    # -Altın uçlu USB konnektör

Çanta

Mouse

Arka Kapak

Genel Bir Görünüm-1

Genel Bir Görünüm-2

Genel Bir Görünüm-3
    Çantanın hacmini siz düşünün bu resimdeki herşey çantaya rahatlıkla sığıyor (laptop+şarj adaptörü+soğutucu+kulaklık+mouse+harici hard disk+ayarlı adaptör+klavye+3lü uzatma kablosu+mouse pad)

Elimde detaylı test yazılımları olmadığı için everest 5.30 ultimate editionla yaptığım bellek testlerinden aldığım sonuçları buraya koyacağım bunun için kusura bakmayın [ofof]

Ek olarak başka merak konusu olan şeylerde de elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim. Saygılarımla

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çok güzel bir inceleme olmuş.
    Teşekkürler

Sayfayı Paylaş