Asus G1s Xp Sürücüleri burada.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Asus G1s için Xp driver problemi yaşayanlar için bütün driverları tek bir dosyada topladık.
    Bütün sürücüler Windows XP Professional SP2 (32-bit) de denenmiştir.

http://frankiegravato.com/drivers/Asus% ... 20Pack.zip ve ya http://www.ocshoot.no/binaries/AsusG1S/ ... erpack.zip

Kurulum adımları:
    • Paketi indirdikten sonra ilk önce chipset ve ACPI sürücülerini kurmanız gerekiyor. Sonra yeniden başlatıyoruz.
    • Audio (ses) sürücüsünü kuruyoruz. Tekrar başlatmak için sorarsa hayır diyoruz.
    • Denetim masası * Sistem * Donanım * Aygıt Yöneticisi kısmına geliyoruz.
    • Sistem araçlarının altında aşağıdaki gibi bir görüntü olacak. Burada ünlem işaretinin olduğu yere sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyoruz. Ve sürücüyü otomatik bulduruyoruz. Yeniden başlatıyoruz ve diğer sürücüleri kuruyoruz.

Paketteki Sürücüler:
    • ACPI Control
    • Audio
    • Bluetooth
    • Chipset
    • Ethernet
    • Flash Media Controller
    • Modem
    • Raid Configurer
    • TouchPad
    • Video
    • Wireless

Extra yazılımlar:
    • Direct Console
    • Email LED
    • GameFace
    • IP Switch
    • LifeFrame2
    • MultiFrame
    • NB Probe
    • Power4 Gear
    • Splendid XP
    • Asus Video Security
    • Wireless Console

Ekli Dosyalar:

2. abektes

abektes Yeni Üye

cok tesekkur ederım. ethernet ve modem suruculerini kuramadım. sizde de aynı sorun var mı?

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

her şey çalışıyorsa ve performansta bir sorun yoksa hiç kurcalama bence.

5. abektes

abektes Yeni Üye

tesekkur ederim... biraz takintili biri insanim ama sizin bilgi dagarciginiz beni rahatlatiyor tesekkur ederim butun herkese bu sayfayi onerecegim.

6. stkgoze

stkgoze Yeni Üye

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

linkler düzeltildi. İlk mesaja bakabilirsiniz.

9. vycvyc

vycvyc Yeni Üye

ben xp de sesi çıkartamadım ayrıca sound card driverlarını nerde bulabilrim?? yardım edecek yokmu??

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

En üstteki paketlerden birini indirin her ikisinin de içinde var audio driverı. ;)

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ses probşemi yaşayacağınızı bildiğimiz için yardımı ilk mesaja yazmıştık zaten. İlk mesajı tamamen okuduğunuza emin misiniz?

12. vycvyc

vycvyc Yeni Üye

tamam ses olayını halletim çok sükür ama hala tanımlanamayan driverlar var mesela wireless.. ağ denetleyticisi ve temel sistem aygıtı diye 2 tane sürücüyü bulamadı ayrıca usb device diye tanınamayan bluetooth var tam sürücü yükleniyor diyo sonra yüklenemdi diyip kapanıyor. yardım varmı acaba?? yukardaki her iki sürüc dosyasıda aynı dosyalarımı içeriyor??

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Wireles ve bluetooth için önce wireless console programını kurman gerekiyor.
    Sonra wireless ve bluetooth sürücüsünü sırasıyla kurarsan sorunun kalmayacaktır.
    Bu arada bşka sorun olursa nce bize hangi sürücüleri hangi sıra ile kurduğunu yazmanı istiyorum.

14. 34pierce34

34pierce34 Yeni Üye

peki asusg1 ws ye xp kurduktan sonra crysis te kaç fps aldınız?yani xp kurmak gerçekten gereklimi sizce

15. charmer

charmer Yeni Üye

Selamlar arkadaşlar bende bir g1s kullanıcısıyım makineye xp kurdum kafama takılan sorularım var yardımcı olursanız sevinirim
    1-bütün driverleri sorunsuz bir biçimde kurdum ama aygıt yöneticisinde Diğer sistem aygıtları>temel sistem aygıtında soru işareti var bunu nasıl düzeltirim.
    2-everest programını kurdum Görüntü Birimi-windows görüntü'de 2 tane geforce 8600m gt 512 ekran kartı gösteriyor bu neden olabilir.directx10 kurdum bundan olabilirmi
    3-toplamda 160 gb hdd olması gerekirken 142 gb gösteriyor bu neden olabilir.
    4-xp kurduktan sonra c ntsf oldu ama d hala sata bu bir problem yaratırmı.
    5-partition magicle c ve d nin boyutlarını değiştirmek istiyorum c nin ntsf d nin sata olması buna engel olurmu.
    evt sorular çok oldu artık kusuruma bakmayın şimdiden teşekkürler...

16. The Wind

The Wind Yeni Üye

1-sürücü güncelleştir deyip sürücüyü kendisinin bulmasını deneyin,
    2-valla benim bilgisayarda da 2 tane ati hd2600 görünüyor,sanırım hepsinde böyle..
    3-Normalde 160 gb bir hdd zaten fiziksel olarak 149 gb dır,bunun sebebi ise 1024kb ın 1mb olması,yani aslında harddiskiniz 160000000000 byte bunu gb değeri olarak görmek istiyorsanız 3 defa 1024 e bölmeniz gerekir ki 149 gb çıkar sonuç.Bu bir nevi ticari aldatmadır.Gerisi de sistem geri yükleme noktaları falandır.
    4-Yaratmaz,onun ikisi de ntfs dir zaten.Harddisk komple sata teknolojilidir.
    5-Değiştirebilirsiniz,c ntsf-d sata diye birşey olmaz demiştim yukarıda.

17. charmer

charmer Yeni Üye

sürücüyü güncelleştir dedim ama yine bulmadı :roll: çok teşekkürler yardımcı oldun sağolasın ben ilk defa laptop kullanıyorum sata nın ne olduğunuda şimdi öğrenmiş olduk :oops: :D

18. charmer

charmer Yeni Üye

slmlar benim bir sorum daha olacak, partition magic 8.0 ı eskimakineme kurdum gayet sorunsuz çalışıyor fakat asus g1s de çalıştırdığım zaman "İnit failed: Error 117. Partitions drive letter cannot be identified"..diye bir hata verdi bu sorunu nasıl halledebilirim.Saygılar...

19. deadlife

deadlife Yeni Üye

20. The Wind

The Wind Yeni Üye

Atamayız kardeşim,önce site kurallarını okuyun,sonra yardım isteyin.
    site-kurallari.php
    Ayrıca ilk mesajdakiler ne acaba?Oraya bakma zahmetine girdiniz mi?

Sayfayı Paylaş