asus g1s b2

Konu, 'Asus Notebook' kısmında majesty tarafından paylaşıldı.

1. majesty

majesty Yeni Üye

arkadaslar ben asus g1s b2 almayı dusunuyorum yurtdısından.yurtdısından almam herhangi bi probleme yol acarmı.birde bu laptop hakkındaki dusuncelerinizi ve bilgilerinizi benimle paylasirsaniz cok sevinirim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ürün çok güzel. compex fuarında bir süre crysis oynama fırsatım oldu. Ramleri bir gb idi ama sanırım normal çözünürlükte oynadım.

Yurtdışı ise ayrı bir hikaye;
    Garanti;
    Yurtdışından aldığınız ürünlerin Türkiye 'de de garantisi devam ediyor.

Dil sorunu;
    Klavyesi ve işletim sistemi farklı olacak. Eğer Türkiye'de kullanacaksanız Türkçe klavye almak lazım en az 100 usd isterler diye tahmin ediyorum.
    İşletim sistemi ayrı dert. İşletim sistemini korsan kursanız rahat edemeyceksiniz.

Kargo ve/ ve ya gümrük;
    Kargo ile alsanız kargo ve olası gümrük masraflarını iyi hesap ediniz.
    Bu arada kendiniz getirseniz bile yeni çıkan bir kanunla vergi ödeyebilirsiniz.

Sözün özü,
    Bence eğer yurtdışında en az 500 usd daha ucuzsa değer. Yoksa boşuna dert almayın başınıza.

3. majesty

majesty Yeni Üye

bilgiler için çok tesekkur ederim. urun yurtdsında 1850 dolar fakat daha buraya geldimi bilmiyorum urun.ordan urunu alip bi akrabam vasıtasıyla bana gondertsem yine gumrukte vergiyle karsilasirmi urun. birde gelişte kargoda zarar gorurmu aceba.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

G1ws kodlu bir ürün var ama tam oalrka aynısımı bilmiyorum. Kolayca karşılaştırabilirsiniz.
    Yeni kanuna göre gümrük ödemeniz gerekebilir ama bu konuda uzman değilim sadece tahmin.
    Kargoda bir zarar göreceğini zannetmiyorum. Ayrıca bir çok kargo firmasında sigorta olmalıdır.

Sayfayı Paylaş