Asus f9 recovery menüsü hakkında yardımcı olur musunuz?

Konu, 'Asus Notebook' kısmında yahyax tarafından paylaşıldı.

1. yahyax

yahyax Yeni Üye

F9 ile ben recovery DVD si ile yapmadan format atmak istoyorum D deki dosyalarım kaybolmasın diye.

Asus Preload ekranı geldiğinde 3 tane seçenek geldi. Ben ilk baştakini seçtim yedekleme sorunsuz oldu fakat C de D de aynen duruyor. Ben C nin formatlanmasını istiyorum. Acaba ikinci seçenek mi. Yanlış yaparak dosyalarımı kaybetmek istemiyorum...
    teşekkürler

2. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Dostum kitapçığın arkasında çoook ayrıntılı olarak açıklanmış zaten. Biraz baksadın bir. Neyse bende merak edip baktım bilmiyordum çünkü :
    1. Windowsu sadece birinci bölüntüye kurtar: Bu seçenek, sadece birinci bölüntüyü silerek size diğer bölüntüleri koruma imkanı verecek ve sürcü "C" olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.
    2.Windows'u bütün Sabit Diske kurta: Bu seçeneki sabit disk sürücünüzde bulunan bütün bölüntüleri silecek ve sürücü "C" olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.
    3.Windows'u bütün SAbit Diske 2 bölüntü olarak kurtar: Bu seçenek, sabit diskinizdeki bütün bölüntüleri silecek ve "C" (%60) ve "D" (%40) olmak üzere iki yeni bölüntü oluşturacaktır.

3. yahyax

yahyax Yeni Üye

Burda benim için anladğım kadarıyla 1. seçmem gerekiyo. Aynısını yaptım ama benim c deki dosyalar ve d dekiler aynen duruyo. sadece windows u tazelemiş gibi duruyo. 2 yi seçsem hepsi gitcek. ne yapmalıyım.
    ben c yi formatlamak istyiyorum

4. yahyax

yahyax Yeni Üye

Aynı işlemi tekrar yaptım bu sefer oldu.

Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Kullanım kılavuzuna baktım aynen.

Sayfayı Paylaş