Asus F8SR serisi hakkında herşey burada.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus F8SR özellikleri
    Model : F8Sr210DV
    LCD : 14.1 WXGA Color Shine
    İşlemci : T8100-2.1GHz
    Ram : 2GB (1Gx2)
    HDD : 160G-5400rpm
    Ekran kartı : ATI HD 2400
    Ekran kartı belleği : 256MB
    Optik : 8xSuper Multi-Dual
    WiFi : 802.11a/b/g/N
    İşletim sistemi : Vista Premium
    Bluetooth : Var
    Webcam : Var
    Parmak izi : Var
    T.e.s.k : $899+kdv

Asus f8sr laptop resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus F8SR notebook xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

3. tellidayi

tellidayi Yeni Üye

çok saol

4. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

öncelikle teşekkür ederim. çok işime yaradı driverlar ancak bende ethernet kartını tanımıyor. sitesinde realtek 8169 vista driver ı var 8169 un xp driverınıda denedim burdaki nide indirdim ama olmadı:( birde tanınmayan aygıtım var onuda bulamadım herbirini indirdim kurdum ama bu ikis kaldı. yardımlarınız için teşekkür ederim

5. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

bunu yazarken uğraışıyordum ve ethernet kartını tanıttım realtek 81... 39/69 serisi ama elle tanıtınca gördü ve denedim çalışıyor. donanımdan sürücü güncelle sürücü güncelle ben seçeceğim ağ başdaştırıcıları disketi var xp driver ını gösterin uyarıya evet diyin bitti:) geriye bilinmeyen birşey kaldı oda tahminim tv kartı onunda xpsini bulayım olursa yazarım herkese kolay gelsin

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu cihazda tv kartı yok. Bilinmeyen aygıtın özelliklerine girip gelişmiş ya da ayrıntılarda yazanları buraya yazarsanız bakalım.

7. mfcansiz

mfcansiz Yeni Üye

ben bu laptop u almayı düşünüyorum ne dersiniz

8. hakzan

hakzan Yeni Üye

Bunun yerine, yine Asus ama F8sn olanını alsan daha mantıklı biraz daha üstün bu laptopa göre ama arada fiyat farkı var mı bilmiyorum.Eğer fiyat farkı çoksa mesela 300ytl ve üstü kadar... o zaman bunu al.

9. Batıkan Doğan

Batıkan Doğan Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar; bende bir türlü Ethernet Denetleyiciyi ve ITECIR Infrared Receiver'ı bir türlü tanıtamadım.Forumda saka arkadaşımızın verdiği Ethernet sürücülerini indirdim ama kurarken program Ethernet denetleyiciyi bulamadığını söylüyor.Aynı şekilde Kızılötesi arabirimde F8SR'yle gelen CD'deki Remote klasöründe olan sürücüleri kuruyorum ama Aygıt Yöneticisinde sarı ünlem işareti çıkıyor.Bu ikisini başka nasıl tanıtabilirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

10. nihatkaya

nihatkaya Yeni Üye

ITE ıntraned receiver Asus F8Sr Aygıt Yöneticisinde ! veriyor neyi yüklemem gerekiyor işletim sisemini xp yaptım

11. Batıkan Doğan

Batıkan Doğan Yeni Üye

Arkadaşım sen XP kurduktan sonra Ethernet'i tanıtabildin mi?Eğer tanıtabildiysen bana da anlatırmısın?

12. corwing

corwing Yeni Üye

Arkadaşım şu aşağıdaki dosyayı bi dener misin bi zahmet
    ben 8100 teknolojili ASUS F8Sr210DV-T bi makinaya bu driver dan yükledim.
    sonucu bildirirsen sevinirim.
    kolay gelsin

http://rapidshare.com/files/114701831/PCIE_Install_5686_0421.rar.html

ya arkadaşlar bu arada ben yukarıda belirtiğim modelin ekran kartını tanıtamıyorum
    yardımcı olabilecek kimse varmı acaba ?

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

14. Batıkan Doğan

Batıkan Doğan Yeni Üye

Arkadaşlar ikinize de çok teşekkür ederim.Ethernet kartı sorununu da hallettin.Şimdi bir tek kızılötesi arabirim kaldı.

15. nihatkaya

nihatkaya Yeni Üye

Arkadaslar Bu driwes bulamıyorum yardım cı olur musunuz

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

17. Batıkan Doğan

Batıkan Doğan Yeni Üye

Hayır arkadaşım olmadı.Yine sarı ünlem işareti çıkıyor.Birde sana sormak istediğim bir soru daha var.F8SR'de Kablo TV yayınları seyredilebiliyor.Fn+F8 tuşuyla seçilebiliyormuş ama ben TV Tuner'i nasıl kullanacağımı bilmiyorum.Tanıtmadığım için Fn+8'de sadece LCD seçeneği var.Bilgisayarla gelen sürücü CD'sinde TV Tuner klasörü altındaki klasörlerlerdeki sürücüleri kurmaya çalıştım ama kurulmadı sadece encoder adı geçen bir program kuruldu.Resmini koyduğum klasörlerden hangilerini kurmam gerekir.Yardımın için şimdiden teşekkür ederim.

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Türkiye de satılan modellerde tv kartı bulunmuyor.

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

şunu dener misin?
    http://driver.wareseeker.com/freeware/i ... .0.4.1.exe

yada şunu http://www.station-drivers.com">http://www.station-drivers.com/telechar ... rivers.com</a>).exe

20. Batıkan Doğan

Batıkan Doğan Yeni Üye

Hayır arkadaşım yine olmadı hep sarı ünlem işaretli.Sürücüleri tamamen kaldırıp kurdum olmadı.Peki ben Kablo TV yayınlarını izleyebilmek için bilgisayara TV kartı ekletebilirmiyim?Eğer ekletebilirsem fiyatı ne kadar olur?

Sayfayı Paylaş