Asus F8SR Aero Sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Batıkan Doğan tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Batıkan Doğan

Batıkan Doğan Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar;
    Yaklaşık iki ay önce Asus F8SR210DV dizüstü bilgisayar aldım. Ekran kartı ATI Mobility Radeon HD 2400 (256MB). Bilgisayarı aldığımda Aero'yu kullanabiliyordum ve Unreal Tournament 3, Age of Empires 3 gibi oyunları oynayabiliyordum. Sonra CCleaner'la temizlik yaptıktan sonra Windows açılmadı ve Ürün Kurtarma DVD'siyle Vista'yı baştan kurdum ve sonra Aero'yu açamadım ve 3B bazı oyunları oynayamadım. Aero'yu açmak istediğimde "Masaüstü Pencere yöneticisi çalışmayı durdurdu" hatasını alıyorum ondan sonra bir daha Pencere Rengi ve Görünümüne Windows Aero gelmiyor. Vista'da Aero'yupuanlayamıyor ama diğer donanımları puanlıyor tabi ekran kartı sürücüsünü kurmadan önce. Bazı oyunları çalıştırdığımda tam siyah ekrandan oyuna girerken hiç hata vermeden oyundan çıkıyor. Bugün belki Recovery DVD'sinde sorun vardır diye arkadaşımdan orijinal Vista Home Premium DVD'sini aldım güzelce kurulumu yaptım. Sırasıyla SP1, Anakart, ATK sürücüleri, Ekran kartı ve diğer sürücüleri kurdum ve Windows Update yaptım ama yine Aero'yu açamadım. Bu arada eski Vista'da Vista'da World in Conflict, Company of Heroes ve Call of Duty'yi oynuyordum ve sorunsuz çalışıyorlardı hala da oynuyorum. Ayrıca sabit diskimdeki Recovery bölümünü de yanlışlıkla sildim onu da söyleyeyim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum... [imdat]

Puanlamaya çalışırlen verdiği hata bu: http://img518.imageshack.us/my.php?...=adszgy6.jpg
    Sorun imzası:
    Sorunlu Olay Adı: APPCRASH
    Uygulama Adı: winsat.exe
    Uygulama Sürümü: 6.0.6000.16386
    Uygulama Zaman Damgası: 4549ae24
    Hata Modülü Adı: atiumdag.dll
    Hata Modülü Sürümü: 7.14.10.523
    Hata Modülü Zaman Damgası: 46f348b7
    Özel Durum Kodu: c0000005
    Özel Durum Uzaklığı: 0004e060
    OS Sürümü: 6.0.6000.2.0.0.768.3
    Yerel Kimlik: 1055