Asus F80S serisi notebooklar. ( F80S200DV )

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus F80S notebook özellikleri

Model : F80S200DV
    Ekran : 14.1" WXGA Color Shine
    İşlemci : T5750-2.0G
    Bellek : 2GB (1Gx2)
    Hard disk : 250GB-5400rpm
    Ekran kartı : ATI HD 3470
    Ekran kartı belleği : 256MB
    Optik : 8xSuper Multi-Dual
    Kablosuz bağlantı : AS 802.11a/g/N
    İşletim sistemi : Vista Premium
    Bluetooth : Var
    Webcam : 1.3M
    Parmak izi okuyucu : yok

Bu modelde kilitlenme sorunu yaşayan arkadaşlar aşağıdaki dosyayı indirip 2ksetup.exe isimli dosyayı çalıştırabilirler.
    Asus f80s güncel webcam sürücüsü (xp ve vista uyumlu)
    kanatila isimli kullanıcımıza teşekkür ederiz.

Asus F80S notebook resimleri
    ASUS F80 ASUS F8 NOTEBOOK

2. ahmetcal

ahmetcal Yeni Üye

Arkadaşlar ben 3 gün önce bu ürünü teknosadan aldım...Gayet memnunum...Çokta güzel bir ürün...

Ben xp kurmak istiyorum...Asusun sitesinden tüm driverlerini indirdim...Sadece Anakartın driveri kaldı....Bi türlü bulamadım...
    Bu bilgisayarın anakart modelinide bilmiyorum...Yardımcı olursanız sevinirim....
    Teşekkürler....

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus F80S serisi notebooklara xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Asus Wireless console: Asus Wireless console
    2. Asus power 4 gear : Asus power 4 gear
    3. Asus ATK drivers: Media ve kısayol tuşları için gereklidir. Hepsini indirin ve kurun. Asus Atk hotkey drivers , Asus ATKDrv UTILITY for WIN XP , Asus ATK MEDIA Utility for WIN XP , ASUS ATKOSD2 Utility for WIN XP , Asus ATK Generic Function Utility for WIN XP
    4. Asus Splendid Programı : Asus SPLENDID Utility for WIN XP
    5. Asus notebook Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Asus notebook Ati vga driver for windows xp
    6. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    7. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

8. Modem Sürücüsü:LSI modem driver
    9. SiS191 Gigabit LAN & SiS190 LAN Driver : SiS191 Gigabit LAN & SiS190 LAN Driver
    10. Kart okuyucu sürücüsü: Alcot Card Reader Driver for xp
    11. Asus Bluetooth driver: asus BT-253 Bluetooth Driver and Utility
    12. Kablosuz ethernet: AW-NE771 Wireless Lan Driver and Application for WIN Xp sürücüsünü ya da AW-GE780_NE770 Wireless Lan Driver and Application for WIN XP sürücüsünü kurun.
    13. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    14. Kamera sürücüsü :
      kanatila isimli kullanıcımıza teşekkür ederiz. Eğer hala kurulmazsa doğru kamera sürücüsünü bulmak için şuradaki dökümanı okuyun.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu modelde sis chipset kullanıldığı için ve sis bir chipset driverına gerek duymadığı için bulamamışsınızdır.

5. high_voltage

high_voltage Yeni Üye

selam. bende asus f80 s 200 dv notebook aldım. bilgisayara xp kurdum, şarjda iken sorun yok fakat şarjdan çıkarınca bilgisayar donuyor, ve bilgisayarı şarjda açınca 5 dakika da falan anca açılıyo. sorun neyden kaynaklanıyor ne yapabilirim. yardımlarınız için teşekkürler..

6. kskli

kskli Yeni Üye

bende aldım teknosadaki 3 gb lık makinayı. aynı ki,tlenme sorununu bende yasadım. hemen ertesi günü götürdüm. yenisiyle değişimi yenisinin gelmesini bekliyorum ama forumlarda okudugum bu tür sorunların bu modelde çok çıktığı. yenisinde de aynı sorun olacakmı çok merak ediyorum. başka bu laptoptan kullanan ark varsa o da yorum yazarsa sevinirim!!!

7. HalimBozkurt

HalimBozkurt Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar bende kullandım aynı model benim babamdada var benimkide Asusf8sr onunkide 3 gb seriden benimkide teknosadan aldık ürünü cok övdüler gercekten allah razı olsun söledikleri kadar varmıs benim hiç bir şekilde problem yaşamadım saka arkadaşımda sağolsun xp çevirme ve driverları ile yardımcı oldu mikana gercekten cok iyi bir performans cıkartıo biz memnunuz servise gelince asus teknik servislede görüştüm donanımsal bir problem yaşamadım fakat yaşamış oldugum programsal sorunda cok yardımcı oldular Asus bu işi yapıyor bana sorarsanız...

8. kanatila

kanatila Yeni Üye

Slm. Asus Teknik Servise giden 7 bilgisayarın 6 tanesi (benimki gelmemişti)dün aldığımız mağazaya gelmiş. Teslim almamak gibi bir düşüncemiz var dı, ancak diğer arkadaşlarla da konuştuktan sonra alalım, sorun çıkarsa tekrar gönderirirz, zaten 3 kez aynı arızayı yaptığında iade söz konusu olur dedik, f80s serisi laptopları aldık. Teknik Servis Kağıdında BİOS güncellendi yazıyordu. Teslim alınan 3 bilgisayardan 2 sinde çakılma sorunu devam ediyor. Bizim ASUS' lara İstanbul yolu gözüktü yine.Selamlar.

9. kanatila

kanatila Yeni Üye

Slm. Nihayet F80S Serisinin çakılma probleminin nedeni anlaşıldı. web cam driveri sorunlu. Sorunu giderecek driveri isteyen arkadaşlara gönderebilirim. Buraya ekleyemiyorum, dosyanın boyutu çok büyük. Zipli dosyayı açıp setup yapmanız yeterli.İyi akşamlar.
    İlköğretim Müfettişi

10. ibramuzun

ibramuzun Yeni Üye

selamlar;
    benimde aynı üründe aynı sorunum var yanlız şöyle bir durumda mevcut.
    ben vista yüklüyken donma sorunu mevcut ama xp kurduğum zaman ayrı bir durum var
    elektrikteyken çalışıyor ama elektirikten çekip pille çalışırken inanılmaz yavaş çalışıyor hatta işlem yapmayacak şekilde yavaş.
    xp yüklediğimiz zamanki problemde aynı web cam driverından mı kaynaklanıyo acaba. acil cevap alabilme şansımız var mı acaba. selamlar......
    bir de web cam için xp driverını gönderebilirim demişsiniz acaba ne şekilde alabiliriz onu. msn adresimi mi verecem acaba yardımlarınız için şimdiden teşekkürler......................

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sürücüyü nerden indirdiyseniz o adresi verebilir misiniz?
    Ayda rapidshare.com a yükleyip bize linkini verebilirsiniz.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu modelde kilitlenme sorunu yaşayan arkadaşlar aşağıdaki dosyayı indirip 2ksetup.exe isimli dosyayı çalıştırabilirler.
    kanatila isimli kullanıcımıza teşekkür ederiz.

13. high_voltage

high_voltage Yeni Üye

arkadaşlar ben bu webcam driver ını kurdum, ama gene olmadı :oops:

14. high_voltage

high_voltage Yeni Üye

az önce asus istanbul u aradım. yaklaşık 45 dakika bekledim, cevap veren olmadı, ankarayı aradım bu sefer, dedim sorun var bilgisayarımda. xp de pille donuyo dedim. siz halledeceksiniz nasıl xp kurdunuzsa dedi bana. bize söylenen sadece vistada destek verilmesi dedi... +küfür silindi+ bilmiyolar ve çözemiyoz diyemiyolar. destek vermiyoz diyolar. bence bu bilgisayarlar sorunlu ve geri toplamamak için bu şekilde davrnıyolar....

15. dataseven007

dataseven007 Yeni Üye

arkadaşlar öncelikle yazdığım mesajdan dolayı özür dilerim.asus ankara ile çok sorun yaşadık.... :cry:
    istanbul servisini aradık asus un. sorunun yazılımsal olduğunu söylediler. ellerinde arızalı notebook varmış, çalışıyolarmış çözmek için, çözümlendiğinde sitede yayınlanacakmış çözüm yöntemi..

16. ibramuzun

ibramuzun Yeni Üye

arkadaşlar bu serinin heralde hepsi böyle. benim aldığım cihazda aynı xp de pille çalışmıyo. vistada donuyo. bu sorun çözülmeyecek mi acaba. bu konuda asus teknik servis ne zaman açıklama yapar bilinmez. bu sorunun en kısa zamanda çözülmesi için ne yapmak gerekiyo acaba. bir an önce iyi haberler duymak dileğiyle...........

17. ibramuzun

ibramuzun Yeni Üye

merabalar arkadaşlar,
    2 hafta önce garantiye gönderdiğim asus f80s200dv laptop garantiden geldi ama gelmeseydi olurdu yani.
    bu asus teknik servisçileri mi bişey yapmıyo yoksa laptop mu yapılamıyo anlamadım,
    aynı sorun bende devam ediyo. bi daha da garantiye göndermeyecem. güya garantiliymiş. teknik servisin yazdığı notta şu yazıyo. donanımsal hiç bir arızaya rastlanmadı. :lol:
    bence bu bir ayıptır. ya arkadaşlar bu sorunu çözen lütfen bi an önce buraya yazsın da kendi işimizi kendimiz çözelim. lütfen ama.

18. dataseven007

dataseven007 Yeni Üye

arkadaşlar asus un sitesinde yeni bir bios yayınlandı. eğer deneyen olursa lütfen sonucunu yazabilirmi..

19. nezih88

nezih88 Yeni Üye

bende asus bu sorunlu f80s200dv modeli kullnıcısıyım
    bende teknosadan aldım ve değiştirttim 2 pc birincisinde donma problemi bu kadar sık değildi ama bu bilgisayarların ikisindede seslerinde bağzı müziklerin bir kısmında cızıltı yapıyordu .. şuan kullandıımda aynı eski pc servisten diğer arkadaşların dediği gibi bir arızası yok diye geldi ..
    bu pd de donma problemi ekran karışıyor müzik kilitleniyor ve arızayı cam. driveri le falan gideremedim . ne yapmalıyım acaba.. bu pc dede zannetmiyorum donanımsal olduğunu büyük ihtimalle de kanaatim yazıımsalarkadaşlar bana yardımcı olursanız çok memnun kalacam

20. karaca93tr

karaca93tr Yeni Üye

selam arkadaşlar
    ben de bu ürünü teknosadan aldım ben hiçbir sorun yaşamadım 3 gb ram ile ilgili falan.. yalnız vista ile sıkıntım var xp yüklücektim teknosada xp yükleyince garantiden çıkıo dedi satış elemanı, siz de yüklerken bi soruşturun derim.
    selamlar

Sayfayı Paylaş