Asus F6A F6A200DV Laptop ( Dizüstü Bilgisayar )

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Marka : Asus
    Fiyatı : 999 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 800 Mhz
    İşlemci ön belleği : 2 MB
    İşlemci Modeli : T6400
    Bellek Hızı : DDR2 800 Mhz
    Bellek miktarı : 2 GB
    Ekran boyutu : 13.3 inç
    Ekran Tipi : WXGA
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800 px
    Ekran Kartı : Intel GMA 4500MHD (GM45)
    Ekran Kartı Belleği : -
    Ekran Kartı tipi : Tümleşik
    İşletim sistemi : Windows Vista Home Basic
    Hdd Kapasitesi : 250 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm
    Hdd tipi : SATA
    Optik sürücü tipi : DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem : 56 K
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.1+EDR
    3G : -
    Diğer Bağlantılar : -
    DVI Çıkışı : -
    Kızılötesi : -
    HDMI Çıkışı : 1
    IEEE 1394 : -
    Kart girişi : 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out : -
    USB : 3
    E-SATA : 1
    Ses Kartı : Dahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlör
    Touchpad : Var
    Klavye : Türkçe Q Klavye
    Kart okuyucu : 8-in-1 card reader
    Kamera : 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : -
    Pil : lityum-iyon
    Genişlik : 316 mm
    Derinlik : 232 mm
    Yükseklik : 31 mm
    Ağırlık : 1.990 Kg
    Garanti süresi : 2 yıl uluslar arası garanti
    Hediyeler : Çanta ve Optik Mouse

2. QUANTA

QUANTA Yeni Üye

biraz önce hepsiburada dan aldım, gelince gerekli incelemeyi yapıp yorumumu yazarım, benim ilgimi çeken özelliği, işlemci desteğinin çok geniş ve bataryasının büyük olması.

sitesindeki desteklediği işlemciler şöyle:
    Intel® Core™2 Duo Processor T9550/P9500/P8700/P8600/P8400/P7350/T9400 : 2.53 GHz - 2.1 GHz, 1066MHz, 6/3MB On-Die L2 Cache;
    Intel® Core™2 Duo Processor T6400/T5900/T5850/T5800/T5750 : 2.2 GHz - 2.0 GHz, 800/667MHz, 2MB L2 Cache
    Intel® Pentium® Dual-Core Processor T3400/T3200 : 2.16 GHz 667MHz, 1MB L2 Cache

şu anda üzerinde T6400 var, ilerde işlemci fiyatları düşünce T9550 alıp takarım diye düşünyoruö.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hayırlı olsun. detaylı bir incelemenizi bekliyoruz.

4. QUANTA

QUANTA Yeni Üye

Ürün bugün elime ulaştı ve ön incelemesini biraz önce bitirdim.

İşlemci T6400, Ram 2gb HYNX 800mhz ddr2, HDD seagate ST9250320AS, dvd-rw TSST, Wireless Atheros.

malzeme kalitesi olarak gerçekten güzel bir laptop, kullandıgım F3F ten daha sağlam gözküyor.

Bataryası büyük ve yaklaşık 4 saat civarında gidiyor, tam performans ve ekran parlaklıgı en üst düzeyde iken bu değer 2saate kadar düşüyor.

2 tane usb portu var, 2si solda 1 i sağda. optik ses çıkışı, HDMI'sı, e-sata portu ve express card yuvası ile SDHC kartları destekleyen kart okuyucusu var.

Ağırlık olarak 15,4" lerle gerçekten çok büyük bir farkı yok, ama en azından bu performans için taşırım.

Üzerinde Vista Basic geldi, vistayı sevmediğimden ve çok ram tükettiğinden kaldırıp XP yükledim, ama tabi Vistayı kaldırmadan önce gerekli performans testlerimi de yaptım. mesela 8,5gb 1080p full-HD x264 ile kodlanmış filmleri %45 gibi bir işlemci kullanımı ile oynatabiliyor ki bu bence çok iyi bir değer.

kamerasını yüklemek için driver kurmanıza gerek yok, xp altında bile tak çalıştır gibi algılanıp kullanılabiliyor.

DVD sürücüsü okuma konusunda gerçekten başarılı, bağlantı şeklinden mi yoksa kasanın kalitesinden mi bilmem ama çok sessiz ve bilgisayarı sarsmıyor.

ekranın küçük olması klavyedeki yön tuşlarını etkilemiş, ekran kartsız en iyi çalışan oyunlardan olan GTA San Andreas ı oynarken biraz sıkıntı çektim doğrusu.

GTA SanAndreas hafifi bir oyun olmasının yanında bazı laptoplarda bile kasma yaparken, 1280x800 çözünürlükte bütün ayarları en üstte iken herhangi bir yavaşlama ve donma yapmadan canavar gibi çalıştı.

Windows XP yi kurmak için sitede bulunan yoolu izleyerek yaptıgım nLite ile hazırladıgım sata apatchini kullandım ve herahngi bir sorun çıkarmadan otomatik kurulum ile yaklaşık 15dakika gibi bir sürede bitirdi, ki bence bir laptop sürücüsü için bu değer iyi.

parmak izi okuyucusu var ama kullanmayı düşünmediğim bir ayrıntı. bazı üst seviye laptop modellerinde olan bir yazılımsal özellik bunda da mevcut ancak XP altında çalışmıyor. ( sizi tanıyarak oturumu açıyor. )

Ekranı parlak hemde çok parlak, son seviyede 15dakika kullanmanız gözlerinizi ağrıtmaya yetiyor.

ayrıca sistem içinde gelen çok güzel bir özellik var, power düğmesine benzeyen ama bilgisayarın diğer tarafındaki düğmeye bastıgınızda 8-9saniye içierisinde Linux gibi bir sistem açılıyor ve onu kullanarak internete girip müzik dinleyebiliyorsunuz.

Genel olarak değerlendiecek olursam
    Malzeme Kalitesi %95
    Performans %95 (en kısa zamanda üzerindeki 2gb ram in yanına bir tane daha 2gb modül takmayı düşünüyorum)
    Görüşünüş-şıklık %90
    Dizayn %100 (göreceli bir kavram ama tama bana göre bir dizaynı var)
    Ekran %100
    Kamera %75
    DVD sürücü %95
    Kart okuyucu %100
    Pil Ömrü %75
    gibi değerler vermeyi tercih ediyorum, herhangi bir sorunuz olursa beklerim, iyi günler.

Not : HDMI üzerinden ses aktarabilme özelliği varmış ama kullanma fırsatım olmadı, ve üzerinde 56k modem yok.

Sayfayı Paylaş