Asus f50Sv bios güncelleme

Konu, 'Asus Notebook' kısmında cagdashk tarafından paylaşıldı.

1. cagdashk

cagdashk Yeni Üye

ubuntu ve windows 8 kurduğumda karşılaştıgım güç ve ısınma sorunları için bios güncellemek istiyorum, fakat asusun sitesinde benim bilgisayarımın modeli için en yeni bios sürücüsü 2009 dan kalma v205 versiyonu. başka modeller için daha ileri versiyonlarda bioslar siteye eklenmiş, acaba biosu Ami olan bütün bilgisayarlarda kullanılan bios versiyonlarını kendi bilgisayarım içinde kullanabilirmiyim? yani biyerde bulduğum v301 biosunu kendi bilgisayarıma kurabilirmiyim. yada en güncel biosu nerden bulabilirm.

ek1: karşılaştığım sorun ise bilgisayar bi herhangi bi işlem yaptıgında fan hep rölantide çalışıyor hiç hızlanmıyor. bu sorun sadece win8 ve ubuntuda karşıma çıktı. win7, win vista ve win xp de hiç sorun çıkmadı. bu sorunda ACPI dan kaynaklanıyor. teşekkürker.

ek2: bu sorun, örneğin web browserımda yada playerdan video izlerken yada başka bi işlem yaparken donma olmasına rağmen. win8 start menüsene girebiliyorum rahatça hiç bi donma sıkıntı gözlenmiyor. bazı donmalar bittiğinde ise ekran kararıp tekrar aydınlanıyor ve ekran kartı sürücüsü çalışmayı durdurdu diye bi hata veriyor. bu hatayı verdikten sonra ekran kartıda sorunsuz bir şekilde çalışmasına devam ediyor.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Diğer marka ya da modellerin BIOS'ları kesinlikle buna uymaz.
    Kesinlikle denemeyiniz.

ASUS yada baika herhangi bir marka artık üretimini yapmadığı modellere bir sorun olmadığı sürece güncel BIOS yazmaz.
    Ancak bir sorun ortaya çıktıysa güncel BIOS yazarlar. Bu sebeple güncel BIOS beklentiniz olmasın bence. Eski BIOS zaten sorunsuz çalışıyor olmalıdır.

3. cagdashk

cagdashk Yeni Üye

yani asusun sitesindeki driverların güncellendiğini bile düşünmüyorum, asusun sitesinden başka bi yerde bulamam yani değilmi bios güncellemelerini, yine asus a bel bağladık :) teşekkürler cevap verdiğiniz için..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Başka yerde bulsanızda kurmayın zaten. BIOS işi driver gibi değildir şakaya gelmez.

Sayfayı Paylaş