ASUS F3WE&F3E Hatasız Kurulum Sonrası Ses Çıkmaması ÇÖZÜLDÜ

Konu, 'Asus Notebook' kısmında InglorOronra tarafından paylaşıldı.

1. InglorOronra

InglorOronra Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

XP de burada anlatıldığı gibi ses kartı sürücülerini yüklediniz, hiçbir hata ile karşılaşmadınız, herşey oldu gözüküyor ama ses gelmiyorsa çözüm çok basit ama bir o kadar da garip...

Ben Vista'yı recover ettikten sonra aynı şey başıma geldi, herşey problemsiz %100 doğru ama ses yok. Aynı durumu XP de de yaşadım.

Çözüm şu;

Sistem açılırken ASUS yazısında çıkan sesi duymamak için BIOS ta Play POST Sound No yapıyoruz ya; onu tek seferliğe mahsus Yes yapıp XP veya Vista'yı açınca ses çalışmaya başlıyor. Bir kere çalıştıktan sonra tekrar BIOS tan Play POST Sound No yapabilirsiniz.

Garip ama çözüm bu.

Not: Herşeyi doğru dürüst/anlatıldığı gibi/harfiyen/atlamadan/sırayla yaptım ama ses gelmiyor diyen arkadaşların kesinlikle denemesini öneriyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aslında genel olarak yapılan hata şu. Ses yaması ve driverı kurduktan sonra aygıt yöneticisine gidilmiyor.
    >gidilse de ilk görülen pci device ta işlem yapılmaya çalışılıyor. Halbuki daha altta görülen sistem aygıtları içerisinde ünlem işareti olan başka bir pci device var. ona tıklayıp sürücüyü güncelleştir demeli ve ses yamasını açtığımı klasörü (vyea modem sürücüsünü açtığımız klasörü) göstermeliyiz.
    çözüm sadece bu kadar.

3. InglorOronra

InglorOronra Yeni Üye

tamam en altta UAA High Definition driver ı sarı ünlemli onda yaptım işlemi dediğin gibi. eksiksiz herşey tamam. windows media player ı açıyorsun, şarkı çaldığını gösteriyor, donanım hatası vermiyor, realtek herşey sorunsuz gösteriyor, kulaklık takıyorsun, jack takıldı&çıkarıldı uyarısı bile geliyor ekrana. ama ses gelmiyor! saçma ama dediğim gibi BIOS taki değişiklik ile sorun çözülüyor. Aynı sorunu XP de burda yazılanları teker teker uyguladığımda yaşadım. Sadece XP kurduğumda yaşasam tamam, XP yi kurarken Vistayı da uçurdum, o arada Vista Recover yaptım, Vista da da herşey sorunsuz gözükmesine rağmen ses gelmiyordu, BIOS ta aç/kapa yaptım ses gelmeye başladı. Anlamsız bir bağlantı ama böyle çözülüyor.. Ve herşeyi yaptım olmuyor diyen arkadaşların sorunuda bu bence.

Sayfayı Paylaş