Asus F3Sv/F3Sc/F3Se ekran kartları en fazla kaç mb ye çıkar

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Merak edenler için Asus F3Sv/F3Sc/F3Se modellerinin ekran kartlarının ulaşabileceği maksimum bellek miktarları tablosu aşağıdadır.

Model >>>>>>>F3ScF3SeF3Sv
    1 GB Ram Kullanılırsa384MB384MB512MB
    2 GB Ram Kullanılırsa896MB896MB1024MB

Anahtar kelimeler
    Asus f3se, asus f3sc, asus f3sv, ekran kartı, maximum shared memory

2. selka

selka Yeni Üye

birçok sıteyı dolastım bu kadar kapsamlı bılgı veren bır yer goremedım.çok basarılısınız tebrıkler :D

3. berksarica

berksarica Yeni Üye

nası yani şimdi bu laptopta(F3SV240DR);
    15.4" WXGA Glare / Shine (1280x800)
    Intel T7700 Santa Rosa Core2 Duo 2.4GHz 4MB / 800MHz
    2 GB DDR2 667Mhz (2x 1 GB) max. 4GB
    250GB (5400 / SATA)
    nVidia 8600M GS 256MB
    8xDVD Super Multi Dual-Writer
    bluetooth , kamera ,Çanta, Optik Mouse
    56K modem, Gigabit Ethernet, 4xUSB, 1xFirewire, Tv-out, 4in1 kartokuyucu, 2 ~ 2,5 saat pil ömrü, 2.95 kg, 6 cells battery, parmak iziokuma
    Vista Premium
    2

256 mb ekran kartı yazdığı halde 1024 mb. olarak mı kullanılabiliyo???

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer 2gb ram takarsan grafik için gereken belleği senin sistem belleğinden alarak 1024 e kadar çıkar.

Turbocache teknolojisinin bir eseridir bu :)

5. metricc

metricc Yeni Üye

slm saka kardeş bi şey danışmak istiyorum F3Sv var bende xp kurdum masa üstü sag tıkla ayarlar özellikler bagdaştırıcı burada direk 512 yazıyor bunda bi gariplik yokmu bil. üzerinde etikette 256 yazıyor bi de hadi ramden kullanıyor desek devamlımı kullanacak baktıgım yer direk etiket gibi bişey değişken değil ihtiyac duydukca ramden kullanması gerekmiyormu çalışmada sorun yok ama nedenini merak ettim bu adrestede http://www.nvidia.com/object/geforce_8600M.html 256 felan yazmamış max 512 yazıyor max kasıt ram kullanabildiği zamanmı ki ,bide 2 gb da ramde 1 gb oluyorsa burda o zaman 1 yazması gerekir gibi o bilgiyi nereden bakıyorsunuz acaba 2gb ramde 1 gb ekran kartına ulaştıgına bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim iyi günler

(siteye mesaj bırakınca birisi cevaplayınca mail gelmezmi adresimize her seferinde kontrol etmek için bu sayfayı bulmak gerekiyorda)

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

En altta konuya abone ol var. ona tıklarsan cevap geldiğinde sana mail atarız. Üşenmez yazarız merak etme :)

Yukarıda tabloda verdiğim rakamlar maksimum çıkacağı rakamlar. Hep öyle duracak demek değil.
    Birde bu aletteki fiziksel yani elle tutulur gözle görülür ekran kartı belleği 256 dır. Gerisini takma kafana :)

Bu arada iyi bayramlar

7. elbeye

elbeye Yeni Üye

Hocam bende f3Sv kullanıyorum çift slot var ikitane 2 gb ram taksam bu kez ekran kartı da mı 2 gb olacak bu durumda :)

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hiç sanmıyorum ama deneyip sonucu bize yazabilirsin :)

9. tatlicadi

tatlicadi Yeni Üye

arkadaşlar f3 sv 200dr için xp uyumlu ekran kartı driverini bulamıyorum yadımcı olursanız çok mutlu olurum

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

asus forumumuzda f3sv ile ilgili konunun altında sitediğiniz driver var.

11. simyaci_2799

simyaci_2799 Yeni Üye

Merhaba ben f3sc180dr ye xp kurdum anlamadığım bir olay var
    Vistadayken max 128 mb lık ekran kartı 128 mb gösterip çalışırken
    XP kurunca ekran kartı 512 mb gösteriyor biliyorum şikayet edilecek bir durum değil fakat bu normalmi acaba bunu merak ediyorum 128 mb lık nvidia geforce 8400mg nasıl olupta xp de 512 mb lık ekran kartına dönüşebilir ?? birde bu modellerin kameraları sorunlu sanırım kendi driver ini yüklediğim halde bazen iyi çalışıyor bazen donup donup kalıyor .
    teşekkür ederim. :)

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kamera bu konuyla ilgili değil. Geçiyorum.
    Ekran kartında bir problem yok. Bu şekilde görünmesi normaldir.

13. Azazael

Azazael Yeni Üye

1gb ram takarsam otomatikmanmı ekran kartı artacak yoksa manual bir işlem yapılması gerekiyormu?

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ekran kartlarında herşey otomatik oluyor.

15. Azazael

Azazael Yeni Üye

ben Asus f3sc 220 modelini alacağım ancak alacagım bilgisayarcı ekran kartında böyle birşey yok 128mb paylaşımsız gf8400 var bundan fazlası yada azı olmaz turbo cache yok dio ne yapacam ben şimdi

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yanlış biliyor o bilgisayarcı.

17. Azazael

Azazael Yeni Üye

ozaman ben bugün F3SC 220 Modelini almak için sipariş veriyorum umarım haklısınızdır

18. diverkan

diverkan Yeni Üye

Merhaba,
    Bahsettiğin gibi aynı şekilde bende de 512 MB gösteriyor.
    Benim laptop haricinde 3 tane daha F3SV240 inceledim hepsinde (vista veya XP farketmiyor) 256 MB gösteriyor.
    256MB gösterenlerin ortak özelliği 2007 üretimi olması, benimki 2008 ocak üretimi.
    Laptopun arka tarafında bunu görebilirsin.
    Sen de bir vbakarmısın seninki de 2008 üretimi mi?
    Bence bizimkilere 512 MB taktılar,farkındaysan her yerde (oyunlarda bile) 512 MB görünüyor. Bu ekran kartını incelediğinde aynısının 512 MB dahili RAMlisi de var zaten.

19. Flair

Flair Yeni Üye

Konu biraz eskimiş ama yine de sormak istiyorum. Bende Asus F3SE ati X2500 ekran kartı modelinden var ve üstünde de 4 gb ram var ama ekran kartı hâlâ 128 mb olarak gözüküyor. Bu hypermemory özelliğini nasıl kullanacağım bilmiyorum. Bios'a baktım ama hiçbir şey yok Bios'ta ve Bios da güncel. Ekstradan ne yapmam gerekiyor bu ekran kartının ramini yükseltmek adına? Bu konuda bir yardım ederseniz sevinirim.

20. Flair

Flair Yeni Üye

Yok mu arkadaşlar bir bilgisi olan?

Sayfayı Paylaş