Asus F3sv 2.40 ramini 4 GB yapmak istiyorum

Konu, 'Asus Notebook' kısmında by_dj_omar tarafından paylaşıldı.

1. by_dj_omar

by_dj_omar Yeni Üye

selam arkadaşlar bende Asus F3SV 240DR var. rami 2 Gb 667 Mhz sahip. ben bunu değiştirip yerine 4 GB 800 Mhz 2 tane ram takmak istiyorum. bir sorun olur mu aceba daha önceki ram 667 Mhz sahip, takacağım ram 800Mhz bir sorun çıkarmı yardımlarınızı bekliyorum... şimdiden teşekür ederim..

2. justice

justice Yeni Üye

32 bit işletim sistemi rami 3 gb a kadar kullanabiliyo. galiba sizinkide 32 bit ve 4 gb yapsanız dahi 3 gb olarak kullanır. 800 mhz yapmana gerek yok anakart 667 mmhz e kadar kullanıyor.

3. by_dj_omar

by_dj_omar Yeni Üye

selam kardeş ben bu ürünü alırken bana 4 Gb kadar çıkartılabilir denildi. + bunun sistem veri yolu hızları 800Mhz değil mi ? ki böle bir şey diyorsun. tşk ederim cvpların için.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Anakartla işlemci arasındaki hız 800mhz,fakat anakartla ram arasındaki veri alışveriş hızı 667 nhz ile sınırlı,bu demek oluyor ki isterseniz 800mhz ram takabilirsiniz ancak onlar otomatik olarak 667 mhzde çalışacaktır.
    64 bitlik bir işletim sistemi ile 4 gb ramin tamamını etkin bir şekilde ullanabilirsiniz.32 bitlik bir işletim sisteminde ise yama yükleyerek 4 gb görülebiliyor sanırım ama yine etkin kullanım 3 gb ile sınırlı.

5. maviii35

maviii35 Yeni Üye

Asus F3sv kullanıyorum suan makinamda 2 gb 2 tane ocz 800 mhz ram var.ve vista 64 bit işletim sistemi kurdum 4gb ram i tamamıyla gördü.ve makinanın calısması bile değişti çünkü donanım tamamıyla 64 bit işletim sistemine uygun olduğu için uyum sağladı ve cok iyi performans veriyor. merak etmeyin driver konusunda sıkıntı yasamassınız.yanında gelen vista driver cd ile driverları kurabilirsiniz.sorunsuz calısıyor. 64 bit işletim sisteminde 2 adet program files bulunuyor hem 32 bit hemde 64 bit programlarını destekliyor.bence kurun ve kullanın sorunsuz tek kelime ile...

asus f3sv 2*2gb 800 mhz ocz 250 disk 256 mb ekran kartı.... [alkis] :D

6. shelter

shelter Yeni Üye

4GB ram takarsanız, şarjı 1 saat 20dk. gider. aklınızda olsun.

7. maviii35

maviii35 Yeni Üye

2 saate yaklasık gidiytor ekran parlaklığını kısarsan...

8. by_dj_omar

by_dj_omar Yeni Üye

bu 800 Mhz ramler ne işe yarıyor o zaman adamlar boşuna yapmış :) ben birine sordum takabilirsin dedi 800 mhz taksan daha iyi dedi. bilgisayarın kaldırır dedi. 4 gb ram'i pil sorun değil :) zaten 1.5 saat dayanıyor.

9. maviii35

maviii35 Yeni Üye

tak kardeşim hiç bir sorun olmuuyor dual gibi caluısıyor wala ben taktım ocz nin 800 mhzlik ramlarinden

10. daywalker1907

daywalker1907 Yeni Üye

arkadaşlar peki ramını değiştiriğimiz zaman bilgisayar garanti kapsamından çıkıyor mu? birde şarjı çok az gidiyor. asusun başka bi modelini kullanan arkadaşlar var onların şarjları 5,6 saat gidiyor. bizimki 6 hücreli pilmiş onların 8 hücreli. peki ben 8 hücreli pil alsam f3sv 240dr ile uyumlu şarj gitme süresi uzar mı? böyle yapan arkadaşlar varmı? pil modeli söyleyebilir misiniz

11. by_dj_omar

by_dj_omar Yeni Üye

8 hücreli bir şarz taksan 3 saat dayanır :) bu bilgisayar uygun 8 hücreli şarz bulman lazım :)
    ram değiştirdiğin zaman garantiden çıkmıyor...

12. daywalker1907

daywalker1907 Yeni Üye

teşekkür ederim dostum. asusun yetkili servisine mail attım. f3 ile uyumlu 9 cell bataryalar bulunuyormuş. inş en kısa zamanda alacağım.

Sayfayı Paylaş