Asus F3Sseries Kullanıcısıyım,sedoparking isimli site hk.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında mastadon tarafından paylaşıldı.

 1. mastadon

  mastadon Yeni Üye

  Arkadaşlar merhaba,cihazım asus olduğu için konuyu buraya açayım dedim umarım yanlış değildir.Sorunumu şu şekilde izah edeyim;
  geçenlerde laptopu açtım ve birçok girdiğim site sedoparking.com isimli siteye yönlendiriliyor.Kendimce web site tasarımı ile uğraşıyorum.Aslında konu burada başlıyor,wordpr isimli scpriti kullanıyorum.3 gün önce bilgisayarı açtım ve phpmyadmin,mysql database elden gitmiş.Hosting yahoo,yahoo ile görüşerek eski mysql database yi ve phpmyadmini tamamen sildirerek yenilerini kurdurdum.sedoparking.com sitesi hakkında bazı araştırmalar yaptım ve bu site adı altında türeyen bir virüs varmış,bu virüsü silebilmek için birçok program kullandım.Bu programlar ise;Kaspersky,HijackThis,SmitfraudFix,spywareguard,SUPERAntiSpywarePro,SpywareDoctor,spybotsd162, ama hiçbirisi bu virüsü temizlemeye yetmedi.Bende c sürücüsünde Vista,d sürücüsünde ki Xp yi tamamen sildim ve Asus un orjinal dvd si olan recovery DVD ile sadece vistayı kurdum,ama birkaç siteye giriş yaptım ve baktım ki bu nalet olası sedoparking.com olayı yine var,ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.Önerileriniz ne olabilir?Yardım ve açıklamalarınızı bekliyorum,teşekkürler...
   
 2. warmem

  warmem Yeni Üye

  Dostum kablonet(UyduNet) mi kullanıyorsun. Birde hangi ilde ikamet etmektesin. Sorun bendede var bu problemin bilgisayarla hiçbir ilgisi yok. Modem ve Bağlantıya bulaşmış bir şey bu. ben daha öncede yaşadım bu sorunu yapmadığım şey okumadığım yazı kalmadı ama nafile hiçbir sonuç alamadım iki gündür yine aynı problemi yaşıyorum. Bende bu problem olduğu günlerde bi kaç kez bağlantım düşmüştü uydunet arıza servisini aradığımda hatlarda genel bir problem olduğu bakım yapıldığı söylenmişti. Eğer sende kablonet abonesi isen düşündüşüğüm doğru çıkacak sorun bizim pc lerde değil kablonet in kendisinde.
   
 3. mastadon

  mastadon Yeni Üye

  Kablo net kullanıcısıyım,adana da ikamet ediyorum.Kablo neti aradım bizde herhangi sorun yok dediler.Dns i kontrol edin dedim nette birkaç yerde okuduğumu söyledim,her şey normal diyorlar.Ben şimdi bunları nasıl mahkemeye vermeyeyim,terbiyesiler hiçbirşeyi kabul etmiyorlar.
   
 4. warmem

  warmem Yeni Üye

  sorun kablo net'den kaynaklanıyor. Ben çok araştırdım bu problemin bilgisayarla filan bi ilgisi yok tamamen geeln internet bağlantısıyla ilgili kabul etmezler çünkü böyle bir problemin varlığından bile haberleri yoktur.
   
 5. mastadon

  mastadon Yeni Üye

  Yardım ve açıklamalarınız için teşekürler...
   

Sayfayı Paylaş