asus f3sr200dr donanım hatası-donma-güç sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında erainmania tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. erainmania

erainmania Yeni Üye

Merhabalar,

3 ay evvel aldığım asus f3sr 200 dr model dizüstü bilgisayarım son 2 gündür beni çileden çıkarttı. müzik dinlerken bir anda bilgisayarda mavi ekran belirdi, donanım hatası mesajı verdi. aldığım yere 1 gb kingston ram ilave etttirmiştim. Ancak, 3 ay boyunca herhangi bir sorun yaşamadım. Zaten aldığım hata mesajını araştırdığımda, ramden kaynaklanmayacağını gördüm. Kaldı ki, bu durum bir süreklilik arz etmiyor; bilgisayarı tekrardan açabiliyor, sorunsuzca kullanabiliyorum. Sorun ise apansız ortaya çıkıyor. Bİlhassa adaptörü bilgisayar çalışır halde iken çektiğimde, bilgisayarı adaptör takılı değilken çalıştırmaya çalıştığımda sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayar donuyor, kapatıyorum, güvenli modda ve daha sonra normal modda açabiliyorum. Bazen ise normal modda açılırken donuyor, bilgisayarı kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum. Ram kaynaklı olsa sanırım bir daha açamazdım bilgisayarı(yanlışsa düzeltin lütfen). Pilden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle, bu sorunu yaşayan var mıdır? Varsa, nasıl hallettiğini öğrenmek isterim. Ayrı başlık açmamın nedeni ise çevremde ve netteki kullanıcılarda da bu sorunun sıklıkla yaşandığını görmem. Ya bu modelde ciddi bir donanım-yazılım hatası var; ya da kullanıcılara gerekli destek sağlanmıyor.

Son olarak, site sahiplerine ve bilgisiyle katkıda bulunanlara teşekkürlerimi iletirim.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş