Asus F3SR parlaklık sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında faithful.fc tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. faithful.fc

faithful.fc Yeni Üye

Arkadaşlar gerçekten çok büyük bir sorunum var umarım çözümü kolaydır hiç sanmıyorum ama :S
    şöyle anlatayım vista 32bit işletim sistemi kullanıyorum..bilgisayarım açılırken ekran parlaklığı normal (en yüksek seviyede) ancak kısa bir süre sonra bir anda ekran kararıyor.. yani açılış programlarım açılıyor en son msn açılıyor ve bir anda ekran bariz derecede kararıyor!! Şarj takılı (bataryada olsada farketmiyor) güç seçeneklerinde hiç bir problem yok..ilk başta power4gear programının ayarlarından kaynaklanıyordur diye düşündüm ama hiç bir hata yok ama ben yinede kaldırdım o programı ancak sorun devam etti.FN ile parlaklığına baktım son seviyede gösteriyor..güç seçeneklerinde tekrar baktım high performance ile kullanıyor görünüyor ama bu kararmanın önüne bir türlü geçemedim çok sinirlerim bozuldu lütfen yardım edin.. asus teknik servise mail attım cevap bekliyorum..eğer bir bilginiz varsa yardımcı olun lütfen.. bu arada bir kaç noktaya değineceğim belki yararı dokunur. 1) ekran kararıyor sanki batarya modunda kullanırmış gibi ancak mouse işareti parlaklığını koruyor.yani arka plan kararıyor ancak mouse işareti bembeyaz hiç değişmiyor.eğer parlaklığını düşürürseniz kendi bilgisayarınız ,mouse işaretininde aynı oranda karardığını görürüsünüz ancak benimki bembeyaz.. 2) şifremi yazana kadar ekran parlak.yazıyorum açılıyor hala parlak.kısa bir süre sonra kararıyor..ayrıca karardıktan sonra ekran kapağını kapatıyorum,tekrar açıyorum (bende şifre koruması devreye giriyor) ekran yine parlak.şifreyi yazıp açtığımda yine hemen kararıyor.. bir bilginiz varsa yardım edin lütfenn şimdiden teşekkürler

2. kes888

kes888 Yeni Üye

büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun var gibi gözüküyo kesin bir şey söyleyemem ama biraz daha bilgi versen daha ii olur.mesela ne yapıncaböyle oldu en son ne yapana kdar guzel kllanıyordun

3. faithful.fc

faithful.fc Yeni Üye

bilgisayarda hiçbir değişiklik yapmadım ne yeni bir program ekledim ne bir değişiklik yaptım.. biraz önce bios'u update ettim belki hallolur diye ancak sorun devam ediyor.. diyebileceğim tek şey sadece açılışta meydana geliyor yani eğer bilgisayar açıldığında ekranda kararma olmazsa --(25 kere başlattım sonunda kararma olmadı)-- tekrar başlatana kadar kararma olmuyor.. yeniden başlattığım zaman kararma oluyor. yani devamlı olan bir sorun değil şansa kalmış.. sorun 2 gündür mevcut daha öncesinde böyle birşeyler karşılaşmamıştım bu bilgisayar ile.. bir önceki bilgisayarım Asus A6VM ilede aynı sorunla karşılaşmıştım daha sonra kendiliğinden düzeldi ne yaptım bilmiyorum.. şu aşamada teknik servise vermek istemiyorum çünkü bir öncekini dvd-romda sorun var ve çok ısınıyor diye vermiştim 3 ay boyunca alamadım geri ve F3SR yani bu bilgisayar ile değişim yaptılar.. tekrar verirsem yine bir kaç ay alamam diye korkuyorum :) yanii kısaca sadece asus'a özgü bir problem diye düşünüyorumm.. ve elimden birşey gelmiyor.dediğim gibi ekran kararıyor lockdown yapıyorum düzeliyor şifreyi tekrar yazınca anında kararıyor.. açılıştada bir süre sonra (2 dk gibi) kararma oluyor.. bunlar dışında daha fazla açıklayıcı olamayacağımm ama yine özel bir soru sorarsanız cevaplayabilirim ama dediğim gibi son zamanlarda ne bir program yükledim ne bir ayar değişikliği yaptım..durup dururken oldu yanii :S:S

4. faithful.fc

faithful.fc Yeni Üye

tesadüf olarak kararma olamıştı biosu update edince yeniden başlatmak zorunda kaldım ve yine kararma oldu sonra yapmış olduğum denemeler sonunda karartmamayı başardım : D ve sorunu halledene kadar bilg.ı kapatmayı düşünmüyorum :) çünkü inanılmaz sinir bozucu bir durum ..bu arada artık şans mıdır tesadüfmüdür ama 2 kere kararma olmadı ve ikisindede aynı şeyi yaptım sanırım durun anlatayım... açılışta kararma oldu.şarj aletini çıkardım ekranın kapağını kapattım (böyle yapınca beklemeye aldı bilgisayarı) ardından tekrar açtım ve kararma olmadı.. yaa çok karmaşık :) ben bile anlattığım şeyi anlamadım sizin sorunu tam olarak anlamanızı beklemiyorum.. yinede saçmada görünse bir fikri olan varsa söylesin belki işe yarar şimdiden teşekkür ederim en iyisi ben teknik servisin cevabını bekleyeyim...

5. faithful.fc

faithful.fc Yeni Üye

arkadaşlar asus teknik servise mail attım demiştim ya size gelen cevabı yazıyorum hep beraber gülelimm
    -----------------------------------
    Merhabalar

Fn tuşu ile birlikte f6 tuşu ekran parlaklığını arttırır ve her açılılşta yeni ayarla açılır,

İyi Günler Dilerim
    ----------------------------------

bu kadar gülünç bir cevap olur yaa o kadar demişim fn tuşu ile son seviyede açık görünüyor parlaklık.. açılışta ekran son derecede parlak ancak 2 dk sonra bir anda kararıyor diyorum ve adamlar gelmiş bana FN tuşu ile açın diyor!! asus teknik servisisin ne kadar ilgisiz ve önemsiz olduğuna bir örnek daha

6. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

maalesef teknik servisler böyle :(
    bende yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum ,hepsini okudum ve format atmanı önereceğim.deneyip cevabı yazarsan sevinirim.

7. faithful.fc

faithful.fc Yeni Üye

yazılımsal olabilir belkide ama biosu update ettim ekran kartımı update ettim soru devam etti.. şansa şarjı taktım çıkarttım falan bu sefer kararma olmadı ve ondan sonra hep bilgisayarı hazırda beklet dedim hiç kapatmadım daha hiç kararma olmadı.. bu nedenle şimdilik böyle devam edeceğim format atmak ile uğraşamam bu ara ama daha sonra deneyecegim ve sonucu buraya yazarım.. önerileriniz için teşekkürler

8. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

sanada kolay gelsin,umarım sorun yaşamazsın ;)

9. kazimm

kazimm Yeni Üye

Sorun aynı şekilde bende de var;
    yazılımsal olduğu kesin çünkü ubuntu da yüklü bilgisayarımda onda sıkıntı olmuyo;
    hatta sen de belirtmişsin sanırım sleep yapıp geri alınca da düzeliyo ama her
    seferinde aynı şey olması çok can sıkıcı; servisle uğraşmayı hiç istemiyorum
    çünkü sadece iade etmek istediğim dell laptopta sorunu tanımlamaları 1 ay sürdü.
    O dell servisiydi ama çok farkedeceğini sanmıyorum.

10. kazimm

kazimm Yeni Üye

Ek olarak format atınca düzeleceğine inanıyorum ben de;
    deneyimlerimi unutmazsam yazarım.

Ha bir de bugün durduk yerde oldu düne kadar bişey yoktu,
    benim de f2sr vista business ingilizce var lisanslı.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş