Asus F3SR Macerası

Konu, 'Asus Notebook' kısmında ethem1 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ethem1

ethem1 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, eski acer 290 travelmate dizüstümün 5 senesini doldurmasından kaynaklı arızası nedeniyle yeni bir dizüstü almak zorunda kaldım. Bir firmadan öneri üzerine ASUS F3SR dizüstüsünü aldım, bana xp desteklediğini söylediler, ancak driverlarını yüklemeden verdiler, Allah razı olsun notebook.gen.tr sayesinde driverları yükleyebildim, Asus un resmi sitesindeki forumlara yazdığımda bile bana bu serinin xp ile bağdaşmadığını yazdılar uyumsuz dediler.

Şimdi olayın aslına geleyim, çok sevdiğim ve benim için vazgeçilmez olan Age OF Empires 2 oyununu yeni dizüstümde oynamak istedim, Ancak tam bir hayal kırıklığına uğradım, oyunu açtığımda direct draw bulunamadığını ve bilgisayarımda bir ekran kartı olmadığı yazan bir uyarı geldi. Problem sanırım vista yüzünden, xp kullanmanın neresi kötü. Ben xp kullanıyorum diye bu dizüstünde age of oynayamıyacakmıyım. yada başka bir oyun. Halen şok içerisindeyim.

Şimdi bana vistaya geç tavsiyesi geldi, sizce vistayamı geçim yoksa bu işin xp de bir çözümü varmı, yada bu dizüstünü bulunduğum 3.katın penceresinden atıp mesleğimi mi bırakayım ?

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşım bu model ile ilgili genel bir başlığımız var,lütfen oradan devam ediniz.
    asus-f4/asus-f3sr-ozellik-resim-ve-xp-kurulumu-t104.html
    Sorununuza gelince,ekran kartı driverında ya da ekran kartının kendisinde bir problem olabilir.F3SR xp ile nasıl uyumsuzmuş çok merak ettim doğrusu????Bunun doğru olmadığına da eminim,mesela bu site sayesinde birçok insan birçok model notebooka xpyi yükleyip kullanıyor.Şu bilgisayar xp ile uyumsuz denemez yani,sonuçta içinde kullanılan parçalar diğer bilgisayarlarda da mevcut.Saçma kısacası.

3. ethem1

ethem1 Yeni Üye

Benim bilgisayarı adresini ver göndereyim, saçma dimi, ben zaten uyumsuz derken direverlardan bahsetmiyorum, bu site sayesinde zaten yükledim, ancak donanım olarak tanımıyor kullanamyorum tam anlamıyla. Ve direct draw ı görmüyor bu demek oluyorki hiç bir oyun çalışmıyacak. Saçma bulduğunuz konu neresi anlamadım, bu driverlarla ilgili bir konu değil, driver yüklendiği halde donanım kullanamamam. Admin arkadaşlar konuyu kaldırabilir anlatamamış olabilirim. Kolay gelsin.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş