ASUS F3SG240DV Notebook XP kurulmuyor.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında tt43 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. tt43

tt43 Yeni Üye

Arkadaşlar uzun zamandır uğraşıyorum. Asus F3SG240DV markalı notebookumun D bölümüne XP kurmak istedim. BIOS ayarlarından sata hardisk ile olan bölümü combilite gibi bir seçenek var onu seçince Windows 2000 or XP kurulabileceğini söyleyen bir seçenek sunuyoe onu aktif ettim ve sata hardiski XP kurarken tanıyacak hale getirdim. Herşey normal bir şekilde devam ediyor. D yi NTFS formatlama, sonra CD deki XP dosyaları windows yükleme klasörüne kopyalama adımları başarıyla gerçekleşiyor. Sonra bilgisayarınız 15 sn içinde yeniden başlatılıyor diye bir seçenek çıkar ve bundan sonra windowsun yüklenmesi için kalan süre 39 dk ile başlayan ekran meydana gelir. İşte tam bu ekran geldikten birkaç sn sonra "Kurulumun devam etmesini engelleyen bir hata ile karşılaşıldı. Windowsun kurulmaya devam etmesi için bileşenlerden biri kurulamadı. Sayfa içi işlem gerçekleştirme hatası" gibi bir uyarı geliyor. Windows XP cd sinde sorun olduğunu sanmıyorum. Çünkü normal masaüstü PC lere defalarca kurdum ve hatta bu olaydan sonra yine sorunsuzca başka bilgisayara aynı CD ile kurulum yaptım. Notebook ile teknik servisi aradığında belki optik sürücüden kaynaklanabileceğini söyledi. Harici USB bir optik sürücü ile denememi söyledi. Notebook yeni alalı daha 1 ay olmadı. Optik sürücü zaten XP cd sindeki tüm kurulum dosyalararını hatasız bir şekilde kopyalıyor fakat böyle bir hata veriyor. CD yi temizleyip denedim gine aynı yerde aynı hata. Bilgisi ve fikri olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş