ASUS F3SG240DV internet bağlantı sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında ozzyy1907 tarafından paylaşıldı.

1. ozzyy1907

ozzyy1907 Yeni Üye

Merhaba,
    f3sg240dv pc kullanıcısıyım ama bir haftadır internete bağlanma sorunu yaşıyorum bağlantım 30 dk bir kopuyor ama eksiksiz 30 dk modemi 3 bilgisayar kullanıyor ve diğerlerinde böle bir sorun yaşanmıyor bilgisayardan kaynaklandığını düşünüyorum virüs taraması yaptım ama bi sonuç alamadım yardımcı olurmusunuz sorun ne acaba???
    Teşekkürler...

2. caldera

caldera Yeni Üye

Merhaba,
    İnternet bağlantınız kopuyor derken Msn'den mi düşüyorsunuz, yoksa "Kablo takılı değil" hatasımı alıyorsunuz ?
    Genelde bu tür Sorunlarda ilk akla gelecek olan şey Virüs tür, Kullandığınız antivirüs yazılımı Sağlıklı olmayabilir virüsleri tanıyabilme kabiliyeti yeterli olmayabilir,Daha fazla bilgi verebilirseniz iyi olur.
    Kolay gelsin.

3. ozzyy1907

ozzyy1907 Yeni Üye

Bağlantı kopması msn'de düşmek sitelere girememek şeklinde oluyor bağlantı simgesinde sınırlı erişim işareti çıkıyor kaspersky 8.0.0.357 kullanıyorum ama bişey bulamadı başka bi sorun aklınıza geliyormu ?

4. caldera

caldera Yeni Üye

Kullandığınız Switch yada ADsl modem Port'da bir arıza olabilir, veya Ethernet kartı, ethernet driver'da bi sıkıntı olabilir,
    Bağlantı yerlerini değiştirerek deneyiniz, olmaz ise çözüm windows u yeniden kurarak deneme yapabilirsiniz.

5. ozzyy1907

ozzyy1907 Yeni Üye

ben recovery yaptım ama sorun çözülmedi başka bir çözüm warsa aklınızda paylaşırmısınız

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

katılıyorum.

7. caldera

caldera Yeni Üye

Merhaba,
    Cihazınızı başka bir internet ortamında deneyiniz.Eğer orada'da aynı sorun ile karşılaşırsanız muhtemel bir ethernet kartı arızası olabilir diye düşünüyorum. En yakın bir servis'e başvurun derim, çünki birçok olasılıkları denediniz.
    Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş