Asus F3SG aldım ama kafam karışık..... :(

Konu, 'Notebook Genel' kısmında Pembe tarafından paylaşıldı.

1. Pembe

Pembe Yeni Üye

Slm Arkadaşlar,
    5 gün önce arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine Asus F3SG aldım.Ben AutoCAD, Phoshop, CorelDraw,3D (3 boyut) gibi programlar kullanıyorum.Hatta aynı anda 2-3 programda birden çalışmak durumundayım...Ben Toshiba almak istiyordum fakat arkadaşlarım isme fazladan para verme deyip Asus'u önerdiler.Aldım ilk defa dün kullandım, fakat cd kısmından içinde cd olmadığı halde tıkır tıkır rahatsız edici bir ses geliyor.Açılıp kapanmasında da sorun oldu.Komutla değil manuel kapamak zorunda kaldım.Şimdi notebook u kullanmıyorum.Paketledim tekrar...Yarın servisi arıyıp sorucam.Kargo gideri beni düşündürüyordu ama bu sitede Aras kargo ile İstanbul'a giden gönderilerin ücretsiz olduğunu okudum.Umarım doğrudur ve umarım Notebook da bi sorun yoktur.
    Açıkcası biraz pişmanım...Acaba Toshibamı alsaydım diye düşünüyorum...
    Sizce bu bilgisayar benim ihtiyaçlarımı karşılarmı ve marka iyi bi markamı??.....Bana yardım edin...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kargo kesinlikle ücretsiz. f3sg şu aralar en çok satan notebooklardan biri.
    Gelen ses cd den değilde hdd den gelen bir ses olmasın. Bir daha kontrol edin bence.

3. Pembe

Pembe Yeni Üye

bugün teknik servişsle görüştüm.Hard disk ten bu sesin gelmesinin normal olduğu söylendi.Normallik anlayışının benimkinden çok farklı olduğu kesin....Ben 10 dk ara vererek 8-9 saat bilgisayarda çalışıyorum.Doğal olarak bu normal denen ses beni anormalleştirecek kadar güçlü bir ses.....Anlamadığım teknik servis sesin touch-bad in solundan gelmesi gerektiğini söyledi.Ama ses cd kısmının arkasından geliyor yoğun bir şekilde....
    Kısacası bu sese dayanılmaz...
    Şimdi bi konuda daha yardımınıza ihtiyacım var.Bilgisayarı yeni aldığım için değişiklik yapabileceğim.Toshiba almayı düşünüyorum.Asus F3SG modelinin özellikleri çok iyiydi.Aynı özelliklerde bildiğiniz Toshina modeli varmı???Biraz pahalı olacağının farkındayım ama hiç olmazsa içim rahat eder....Bi arkadaşımın lafı şöyleydi "Toshiba olsun çamurdan olsun" :))
    Yardımcı olursanız sevinirim....

4. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Belliki içine sinmemiş Asus F3SG. Aslında özellik ve fiyat bakımından uygun bir notebook. Eğer Toshiba'da bu özelliklere bir notebook düşünüyorsan çok daha fiyatlı olacağından emin olabilirsin. Senin istediğin F3SG'ye özellikmi yoksa fiyat bakımındanmı yakın bir Toshiba olsun?

5. Pembe

Pembe Yeni Üye

özellik bakımından yakın olması daha önemli...Çünkü AutoCAD,CorelDraw,Photoshop,3D gibi programları kaldırabilmeli ve çok da yavaş olmamalı....
    Daha pahalı olacağını biliyorum..Ama o ses beni mahveder bunuda biliyorum.Toshibada bu ses durumu yok dimi arkadaşlar??

6. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

F3sa kullanıyorum bende. Bahsettiğin ses aralıklarla tık tık tık die hdd'den geliyor. Bir süre sonra alışıyorsun buna. Servise danışıp veya gönderen arkadaşlara servistekiler bunun normal olduğunu söylediklerini biliyorum. Ben alıştım artık. Bu arada kaç YTL'ye kadar çıkabilirsin Toshiba için. Baktığım ve gözüme çarpan F3SG'ye yakın olan bir model buldum
    TOSHIBA A200-23U:
    İŞLEMCİ: Intel 2 Core Duo T7500 2.2 GHz - 4 MB - 800 Mhz
    HDD: 200 GB 5400 RPM SATA
    RAM: 2 GB DDR2 RAM (2x1 GB 667), Max 4 GB
    EKRAN: 15.4" WXGA (1280x800), Toshiba TruBrite
    EKRAN KARTI: ATI RADEON HD2600 512MB Paylaşımsız, 1279MB Hyper Memory
    CD-R / DVD / CD-RW: 8x DVD±RW Dual DL
    Modem : V92 Modem
    Ethernet: 10/100 + Intel (802.11 a/b/g) WLAN
    USB Port çıkışları: 4 x USB 2.0, i.LINK (IEEE 1394), TV çikisi (s-video), Express Card Slot
    İşletim sistemi: Vista Home Basic Edition(TR/ENG)
    Ağırlık: 2.7 kg
    Pil Ömrü: Lithium-ion , 2 saat
    Bluetooth: Var
    Kart Okuyucu: 5-in-1 kart okuyucu
    Web Cam: Entegre 1.3 Mp video kamera (VoIP), Entegre mikrofon (VoIP), HD Audio
    Garanti: 2 Yıl
    Hediye: Taşıma çantası
    Fiyat: 2.045,48 YTL
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=2525

7. Pembe

Pembe Yeni Üye

Bu fiyata çıkabilirim.
    Peki 2.2 ve 2.4 Ghz arasında çok fark olurmu acaba??
    Sese belki bende alışırım ama alışmak istemiyorum sanırım..:) yani böyle bi zorunluluk hoş diil...
    Bende Toshiba A300-15 M diye bi model buldum..Ama aynı özellliklerde bi toshiba bulamıycam gibi görünüyo.Daha doğrusu 4-5000 civarında var ama ben o kadar fark ödeyemem tabiki....
    Bilgisayarı değiştirmeye karar verirsem yarın kargoya vermem gerekecek.Yani bugün karar vermeliyim..
    Bu yüzden her türlü yardım ve yoruma ihtiyacım var...

8. karaf

karaf Yeni Üye

Bende F3SG genel başlığındaki mesajınıza cevap olarak A300-15A modelini önermiştim.
    Yeni kasaları çok şık Toshiba'ların.
    Yalnız Toshiba'da da rahatsız olacağınız seviyede bir HDD sesiyle karşılaşırsanız kötü olur. Önce bir görmek tatmak lazım sanırım.

Sayfayı Paylaş