asus f3sc180dr notebook'a ram ilave etme

Konu, 'Asus Notebook' kısmında medcezir211 tarafından paylaşıldı.

1. medcezir211

medcezir211 Yeni Üye

slm saka kardeş.öncelikle çok faydalı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.asus f3sc180dr laptopum var.senin güzel anlatımların sayesinde vista dan kurtuldum.kanser edecekti beni:) neyse..sorum şu.bildiğin gibi asusf3sc180dr lerde 1GB RAM var. 1 GB RAM daha takmak isitiyorum.ama sistem performansı ve iki ramın uyumluluğu açısından üzerindeki RAM'in aynısından takmak istiyorum.şimdi 2 sorum olcak:
    1- 1 GB RaM daha ilave edersem notebook garanti kapsamı dışında kalırmı? (laptopu alalı henüz 2 ay oldu)
    2- Üzerindeki Ram'in aynısını takmak istiyorum.Markası frekans hızı gibi detaylı teknik bilgi verirsen gidip aynısını alcam.

Şimdiden teşekkürler...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu notebook bölümüne taşınmıştır.

Ram takmakla notebook garanti dışı kalmaz.
    DDR2-667 mhz ram alabilirsin. Tavsiyem kingston almandır.

3. karaeren

karaeren Yeni Üye

merhaba saka kardeş aynı model laptop u bende kullanıyorum bugün ram ileve etmek için servis kapağını söktüm çıkan ramde 'gddr2 1024mb 667mhz' yazıyordu bu remin aynısını aradım ama bulamdım piyasadaki tüm remlerde sadece ddr2 ibaresi var peki ne anlama geliyor 'gddr2' diğer arkadaşa tavsiyen üzerine bende kingston aldım.ama windosw un ilk açılış hızında bir deşiklik olmadı halen aynı hızda açılıp kapanıyor

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İlk açılışta bir hızlanma görememen bence normal. Çok aşırı performans beklemeyin.

5. aksneo

aksneo Yeni Üye

f3we 1.5 ghz 1024 mb ram var bende de vista gerçekten çok kasıyor.
    xp ye de geçmek istemiyorum.
    ram i yükseltsem verimli olurmu 1gb den 2 gb ye çıkarsam.
    bu şekilde bi ram nereden ve nasıl bulabilirim ?
    laptopa herhangi b ir zararı olurmu ?

2-3 ay oldu daha alalı.

Sayfayı Paylaş