Asus F3Sc - Yardım

Konu, 'Asus Notebook' kısmında triposi tarafından paylaşıldı.

1. triposi

triposi Yeni Üye

Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve bu kasalarda bir çatlama problemi var hepiniz bilirsiniz, ilk çatladığında garantiye verdim değiştirdiler şimdi aynı yer gene çatladı garanti bittiği için vermekte istemiyorum 100$ gibi bir fiyat veriyorlar. Asıl sormak istediğim şu, bilgisayar tekrar çatladıktan sonra aşırı bir şekilde ısınmaya başladı, format atmayı denedim (virüs vs. olabilir diye) işe yaramadı, formatı sadece C'ye atmıştım tekrardan full bir format atsam işe yarama ihtimali var mı ? Bilgisayarı açtım fanı vs. temizledim gene bir değişiklik olmadı. Ne yapsam bilemedim en son sizlere sormak aklıma geldi, belki de artık bilgisayarın ömrü tükenmiştir, belki başka birşeydir ama yardımlarınızı, önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Isınma sorunu yüksek ihtimalle bilgisayarın fan ve hava tahliye kanallarındaki tozlarla ilgilidir.
    Garantisi bitmiş olsa bile asus'a ısınma ve çatlak şikayeti ile göndermeyi denediniz mi? Birçok firma sırf müşteri memnuniyeti için bu tarz durumlarda ücretsiz hizmet veriyor.

3. triposi

triposi Yeni Üye

Dediğim gibi temizlemeyi denedim, saatlerce kürdanla temizledim ama bugün birkaç defa ısınmadan kaynaklı kapanınca makina tamamen format atma kararı aldım, olmadı dediğin gibi yapar servise göndermeyi denerim. Aşağıdaki tabloyu gördükten sonra da göndermemek için bir sebep kalmıyor sanırım :roll:

[​IMG] Cevabın için teşekkürler saka.

Sayfayı Paylaş