Asus F3sc Windows 7 İşletim Sistemi Bu Şekilde Normalmi :(

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Doqal tarafından paylaşıldı.

1. Doqal

Doqal Yeni Üye

Yarım saat öncesine kadar windowsun 7 rc 7100 surumu kurdum
    ama su var cpu kullanımında % 60 &80lere vuruyo
    ve bellek durumuda rm den 1.14 gb yıyo
    ve makınenin işlemcisinden acaip bir kasilma var normalmi bu?
    ve speedfandakı cpu 70lerde
    core 0 az once 66
    core 1 65 goruldu ve hatta bı anda 71 70de gordum

ama 2 saat oncesıne kadar sıstemde vista ultimate sp 1 yukluydu
    cpu kullanımı %20 geçtıiğini bilmem sıra sıra bazı yukselmeler
    rmdede 840 950 arasıydı...
    ve speedfandakı cpu 69lardaydı
    core 0 55
    core 1 54 Geçtiğini hatırlamam arkadaşlar

bilgsiyarım modeli notaebook asus f3sc modeli
    2gb Rm
    intel core 2 duo t7500 2.20
    128 Ekran Kartı Geoferce 8400M G
    bu konuda yardımcı olursanız sevınırım ayrıyaten windows 7 kurulumunda netten olan kurulumdan farklı olarak
    Yükseltme (Upgrade) ve Gelişmiş (Custom Advanced), eğer Windows Vista işletim sisteminizi Windows 7 yükseltecekseniz Upgrade seçeneğini seçiyoruz. Sıfırdan temiz bir kurulum yapmak istiyorsanız Custom Advanced seçeneğini seçiyoruz.

Custom Advanced Bunu seçtim uptadeleri kapatım ...
    Yardımlarınızı bekliyorum bu konuda..!
    Orjınal Sıtesınden Indırdım Bu Arada

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o kadar işlemci kullanması bence normal değil. ancak windows 7 kuran arkadaşlarında yorumlarını bekleyelim.

3. Doqal

Doqal Yeni Üye

bende anlamadım ustam ve makıne şok kasıyo film izlemeye çaliştım pc kılıtlenıyo resetleyıp tekrar açmam gerekıyodu
    cpu çok bagırıyo makıneden çok ses gelıyo
    şu an vista ultimate service pack 1 dondum makıne normale dondu acaba makınedenmı dedım alakası yokmuş?
    bu konuda ne yapabılırım
    asus f3s modelıne kuran arkadaşlardan orum beklıyorum

4. oktayavci

oktayavci Yeni Üye

Ben de F3SC 2.0 GHZ 2000 Bellek kullanıyorum ve Window 7 yi yükledim.. hehangi bir problem yok. sadece şarz 1 saatte bitiyor. çok enerji tüketiyor.. ve vistadan daha iyi çalışıyor. ama webcam bende çalışmadı.. sanıyorum sürücüsü uygun değil.

5. QUANTA

QUANTA Yeni Üye

F3sc değil ama kendi bilgisayarım datron KN1 e windows 7 kurdum, kurulum 15dakikada tamamlandı, artık bilgisayarım eski oldugundan ve xp de bile ancak notebook hardware control adlı program ile ekonomi modunda 1sa15dakika giden şarjım, 2saat dayandı windows 7 "7100.0.090421-1700_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULFRER_EN_DVD" sürümü ile. şu anda rahatlıkla kullanıyorum, işlemci kullanımı konusuna gelicek olursak, bütün güncellemeleri ve sistem analizini kapattım, windows xp gibi rahat çalışıyor işlemci kullanımı normal durumlarda %5 max. (tek çekirdek centrino M760, 2ghz tek çkirdek 2mb L2 cache, 533fsb, tek modül corsair 2gb ddr2 ram). ram kullanımı ise, %40 civarında, %40 yani ekran kartımın 224 mb götürdğünü düşünecek olursak 600mb ram yiyiyor ki fazla bir değer değil. sonuç olarak Windows 7, Windows XP SP2 ve Windows Vista RC1 den sonra laptopuma yüklediğim en güzel işletim sistemi.

Sayfayı Paylaş