ASUS F3SC recovery sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında yusufkaan tarafından paylaşıldı.

1. yusufkaan

yusufkaan Yeni Üye

Merhaba arkdaşlar bende asus F3 sc laptopum var . burdan aldıgım bilgilrle bilgisayarımı Xp ye çevirdim ama şimdi Vistaya geri dönmek istiyorum Recorvery Cd sini takıyorum . Yüklüyor sonra bende Driver CD sini istiyor onuda yüklüyorum sonra işlem bir kaç dakika sürüyor. sonra yarım Vista yüklediniz diyor ve takılıyor. Kısaca Boot devreye girmiyor botu tekrar dervreye sokmak için ne yapmam lazım yada Xp ye dönerken hepsini sildim mi artık laptopuma verdikleri Cd yi kullanamayacakmıyım yardım ederseniz çok sevinirim.
    Şİmdiden ettiginiz yardımlar için çok çok tşk ederim

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayar açılırken f9 tuşuna basarak recovery denediniz mi?

3. yusufkaan

yusufkaan Yeni Üye

evet denedim. ama F9 tuşuna basınca cd den işeme geçmiyor F9 tuşuna basıp basıp çekiyoreum ama bilgisayar yine aynı işlemde hiç bir şey olmamış gibi açılıyor. yarım ederbilirsen çok sevinirim

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayara format atıp xp kurduğunuz zaman c ve d gibi bir disk bölümü olan recovery bölümünü silmediyseniz bilgisayar açılırken f9 a basarak recovery yapabilirsiniz. Aksi halde dvd lerden denemekten başka çaresini bilmiyorum

5. yusufkaan

yusufkaan Yeni Üye

arkdaşım son bir soru daha soracam kızıyorsun biliyorum ama :) . şimdi Normal kitapçıktan dvd ile recovery yaptım açılışta esc ye basıp CD/ DVD dürücüsünü seçtim gelen ekranda 3 seçenekten en üstekiye başladım hepsini denemedim ama %100 e kadar doluyor sonra benden DRiver cd ssini takmammı istiyor ssonra driver cd sini takıyorum dvd ile matrix gibi işelm ouyor . en sonund amakina açılıp kapanıyore karşıma bir kaç dakika beklemem gereken bir işlem çıkıyor . sonra bir uyarı gelip recovery de hata oldugunu söylüyor. ,Vista dosya eksik diyor. burda yapacagım ney var acaba servise göndrmekten başka bir seçimim var mı acaba

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yoo kızmıyorum ama recovery deki bu hatayı buradan çözmek imkansız bence. eğer diskteki bölümü sildiyseniz ve dvd ler çalışmıyorsa servise danışın.

7. myhellfire

myhellfire Yeni Üye

hocam bende xp kurmaya çalışırken vistaboot pronun eski sürümüyle boot özelliğini aktif hale getireyim derken gizli partition olan recovery bölüm görünmeye başladı ve şuan recovery yapamıyorum f9 tuşu ile. sorun şu ki recover cd side yok. xp yii kurdum dediğin gibi atk driverları da kurdum fakat yukarıdaki 5 kısayol tuşu çalışmıo arasıra da sorun oluo bağlantıda. sanırım recovery den de boot özelliğini isldi program.. düzeltme şansımız var mı yoksa servis yolu mu gözüküyor????
    ilgin için ve sitedeki bu kadar detaylı bilgi için çok teşekkürler

8. tufaci

tufaci Yeni Üye

Yaa arkdaşlar bende de buna benzer bi recovery sorunlarım var.Benim recovery dvd im var ama bir türlü dvd yi calstamıorum dvdyi taktımgda, bilgisayar ın cd yi okuması kalan yerde siyah ekran ve bi cizgi imlecyle takılıp kalıo. Neyse cd yi cıkarıp F9 la recovery yaptm yaptm dil ayarları saat ayarlarını yaptmn bilgisayar yeniden basladı ancak; windows acılmadn önce microsoft compritiaon yazlı yükleme kısmında donıo.. lütfenn yardımcı olablirmsinz bilgsayarım halen bu drummddaaa...

9. justice

justice Yeni Üye

Pilinizi bi çıkarın daha sonra tekrar takın. birde f9 ile recovery yaparken c ve d olmak üzere ikisinide biçimlendirin. yani recovery e başladıgınızda çıkan ilk ekranda menü de gelenlerden en alttakini seçin. tüm hardiski biçimlendirin. (Aslında soruyu tam manasıyla anlamadım ama anladığım kadarıyla) :)

Sayfayı Paylaş