ASUS F3SC RAM Sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında suleyman101 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. suleyman101

suleyman101 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda 2 GB ram vardı bunu 4 GB yaptım ama ram olarak 3 GB görüyor çözüm sunabilirmisiniz ?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

daha önce çok kez yadığımız gibi 32bit işletim sistemleri en fazla 3 küsür gb ram çalıştırır. 4gb çalıştırmak için 64bit kurmalısınız.

3. omerdmr

omerdmr Yeni Üye

ben asus f3sc notebook kullanılyorum. 2 gb ram(1+1) var. tek parça 4 gblık ram takmak istiyorum sorun çıkar mı? teşekkürler

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tek parça 4gb ram bulsanız bile bir üst mesajımda yazdığım gibi 64bit işletim sistemi kurmazsanız 3küsür gb çalışır.

5. hofk

hofk Yeni Üye

2+2 Gb taktığımız zaman 3 gb görüyor peki bu şekilde kullanmamızın bir zararı varmı?
    Birde 32 bitlik XP yi güncelleyerek yada başka bir program yükleyerek bu sorunu çözebiliyoz mu?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu şekilde kullanmanızın bir sakıncası yok. Zaten bu şekilde kullanmaktan başka bir çarenizde yok. 32bit işletim sistemleri 4gb rami çalıştıramaz.

7. yorumsal

yorumsal Yeni Üye

Kardeş selamlar şimdiye kadar verdiğin bilgiler çok makbule geçti. Bende Asus F3SC modeli var malum vistada 1gb ramla kağnı gibi çalışıyodu. Xp ye geçiş yaptım. Ve çok memnun kaldım.Şu anki sorunum ve sorularıma gelirsek 2gb ram aldım extra ama taktığımda ekran kartını görmedi. Siteden baktım bios güncellemesi yapmam gerektiği söyleniyo.. Ama yapmak istemiyorum çünkü sonradan Xp ye çevirdim ve uzun uğraşlar sonucu Xp yi kurdum yedeğide yok bi problem olursa tekrar yapmak zor olacak. Başka bi çözüm yolu var mı? Kurduğum sistem maelesef 32 bit 64 bitli bir Xp mi kurmam gerekirdi? 32bit ve 64bit farkını çok iyi bilmemekle baraber vistanında 32biti var sonuçta 64 bit için çift çekirdekli işlemcimi olması gerekiyo.. ? Son olarak yeni oyunları oynayabilmek için bi iyileştirme yapılabilir mi ( Ekran kartı 128Mb) yardımlarınız için şimdiden sağolun

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş