Asus F3SC Ram Sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında ibrahimkrc tarafından paylaşıldı.

1. ibrahimkrc

ibrahimkrc Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Asus f3sc200 dr modelini notebook kullanmaktayım.Fakat ram ile ilgili bir sorunum var.Bilgisayarımın ramını 3 gb çıkarmak istiyorum.Ancak ramı taktığımda bilgisayar ekran kartını görmüyor ve hiçbir şekilde ekran kartını tanıtma imkanım olmuyor.Acaba bu konuyla ilgili sıkıntı yaşayan arkadaşlar oldumu,olduysa çözüm bulundumu.Yardımlarınızı bekliorum.
    İyi Çalışmalar...

2. Deffall

Deffall Yeni Üye

Arkadasım aynı modelden bende de var.. sanırım senın ramın de 1 gb ddr2 667 mhz ram.. Bende 1 gb 2 gb a cıkardım aynı ozellıkte aldım ama markasını kıngston almıstım... yanlız bende soyle bır sorun vardı 1 gb ıken wın7 kurdugumda takılmalar soz konusu ıdı... 3 e cıkarttıgımda da aynı sorun devam edıordu ve bır sure sonra bılgısayarm mavı ekran ( ram hatası ) vermeye basladı ve 1 gb lık orjınal gelen ramı cıkardım... sımdı sorunsuz bırsekılde wın7 kullanıorum...
    Benım sana onerım paran varsa 1 gb lıgı cıkar onun yerıne 2 tane 2 gb lık ram al ve 4 gb olarak kullan.. cunkı 512x1 veya 1x2 tarzı ramlerde sorun cıkıor.. ya 1x1 yada 2x2 olarak ramlerını duzenle....

Sayfayı Paylaş