ASUS F3SC Notebook Win7 Donma

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Deffall tarafından paylaşıldı.

1. Deffall

Deffall Yeni Üye

Arkadaşlar benim f3SC laptopum var. orjinalde vista gelen ama memnun kalmadığım için xp ye çevirmiştim.. Xp deki tek sorun güncelleştirme yaptıktan sonra açılışta donma yapıp tekrar restart yapması ( hıc acılmıyordu) bu sorunu güncelleme yapmadan ortadan kaldırmıştım.. Asıl sorun şu win7 cıktıktan sonra ultimate 64 bit versionunu kurdum.. Emin olmamakla birlilkte güncelleştirmeden sonra belli biir süre ( yaklaşık 10-15 sn) donması idi. sonra kendıne geliyordu. Ama bu olay onceleri sadece windos ustunde yapıyordu sonra hersey de yapmaya basladı. Oyun oynarken web de dolaşırken müzik dinlerken... Sorunun nerden kaynaklandığını anlayamadım.. Aynı sorunu yaşayanlar varsa burda paylaşırsa sevinirim. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

2. Deffall

Deffall Yeni Üye

Görünen o ki bu sorunla pek karşılaşan yok... Ve ayrıca bir yorum yapabilcek de yok. üzücü bir durum :/

3. Mikronet

Mikronet Yeni Üye

Aynı sorunu bende F3SC de yaşıyorum.Forumlarda ekran kartı driverı ve SATA AHCI controller driver'ını güncellediğinde çözüldüğüne dair bilgiler var ama ekran kartı driver'ını güncellemiş olsamda maalesef bende işe yaramadı.Donmalar hala devam ediyor.Birde HD Tune ile diske baktığımda Ultra DMA CRC Error Count --> Warning mesajı alıyorum.

4. Deffall

Deffall Yeni Üye

Bende ekran kartım güncelliyorum.. genede değişmedi... Demekki f3sc lerde böle bir sorun var.. ayrıca
    ''Birde HD Tune ile diske baktığımda Ultra DMA CRC Error Count --> Warning mesajı alıyorum.'' demişsiniz bunun ne olduğunu bilmiyorum.. Anladığım kadarıyla hard diskle ilgili bir sorun.. Belkide bundan kaynaklı donmalar yaşıyoruz...

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim..

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bios güncellemeyi denediniz mi? Son bios sürümünü mü kullanıyorsunuz.

6. Deffall

Deffall Yeni Üye

İşte onu ben yapmadım...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Nasıl yapılacağı forumda anlatılıyor.

8. Deffall

Deffall Yeni Üye

uzun sure snra olan bır cevap oldu ama işlerim yogunlugu ıle anca wın7 e yukseltebıldım bıos upgrade ettıkten sonra.. bu sefer ozellıkle farklı bır wın7 32 bıt kurduktan sonra gene donma yaptı.. ya donanımsal bırsey belkı sdece bende oluor belkıde dıger f3sc lerde de oluyor.. bılgınıze...

9. Deffall

Deffall Yeni Üye

gene uzun bır sure ustune yazıyorum ama bılgılendırme amaclı yazıyorum... Donma sebebının ram kaynaklı oldugu ortaya cıktı... Normalde 1 gb olan ram mıktarını ben 2 gb daha artırarak 3 gb a cıkarmıstım.. Bır sure kullandıktan sonra ram hatası vermeye basladı ve 1 gb ramı cıkardım.. ve hıc bır sorun olmadı... suan wın7 kullanıorum ve hıc bır sıkıntı yok...

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgi verdiğiniz için teşekkürler, başka marka ramler beraber çalışmada sorunlar yaşatabiliyor.

11. Deffall

Deffall Yeni Üye

Büyük ihtimal o şekilde ama kendi ram 1gb lık ramım de sorun oldugunu dusunuyorum cunkı tek basınayken bıle donma yapıyordu...

Sayfayı Paylaş