Asus F3SC İnternete Bağlandığında Donma Problemi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında poet_41 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. poet_41

poet_41 Yeni Üye

Asus F3SC Serisi bir laptop var. Orjinal gelişinde Vista kuruluydu. Format atılıp XP kuruldu. Herşey o zaman başladı. Internet bağlantısı kurulduktan sonra, yani kabloyu taktıktan sonra 5-6 dak. içinde bilgisayar kilitleniyor, donuyor. Hiç bir şey çalışmıyor... Vista'da sorun yoktu, XP SP2 kurulduktan sonra başladı. Hatta tekrar Vista kuruldu sorun çıkmadı, tekrar XP kurulduktan sonra sorunun aynen devam ettiği görüldü. Internet bağlantısı kurulmadıkça problem yok, fakat bağlantı kurulunca, hiçbirşey çalıştırmasak (explorer falan) bile donma yapıyor yine 5 dak. sonra. Internet bağlantısı USB'den, ethernetten, wirelessden denendi, hepsinde aynı olay.
    NOT:İnternet bağlı olmadığında bilgisayar saatlerce çalışıyor ve sorun çıkmıyor sadece internete bağlandığımız zaman oluyor...
    Sorum şu; neden olur? Ne yapmalıyız? Teşekkürler...

2. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

gerçekten çok değişik bir problem...
    internet bağlantınızı çeşitli yollarla sağlamışsınız,explorer açmamanıza rağmen internet bağlantısı olduğunda bilgisayar donuyor...aklıma gelen ; bilgisayarınızda yüklü olan herhangi bir program internet bağlanınca güncelleme vb..birşey yapıyor ve donuyor.kullandığınız programları kontrol etmenizi önereceğim.

3. cell-cuq

cell-cuq Yeni Üye

gecen sene benim arkadas pc aldı yeni onda da aynı sorun wardı nete girince pc donuyor servise götürdü ana kartı deiştiler sorun çözüldü

4. mlfidan

mlfidan Yeni Üye

Sorrununu çözdünmü bilmiyorum ama aynı sorun bende de vardı iki gündür gece gündüz uyumadım ve çözümü buldum. Linkte vericeğim driverleri tanıt sorunun tamamen çözülecektir.....

http://rapidshare.com/files/80177049/At ... P32_64.rar

http://rapidshare.com/files/80175929/At ... a32_64.rar

5. snakebad

snakebad Yeni Üye

arkadaşlar aynı sorun bende de var ancak benim laptop acer 5720 bunun içinde bir çözüm bulabilirmiyiz
    ?

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sizin de wireless lan kart markanız attansic ise bir üstteki mesajdaki linkleri deneyin.Markasına everest gibi bir programla bakablirsiniz..

7. snakebad

snakebad Yeni Üye

benimki intel pro 802 abg bunun için bişi yapabilirmiyiz?

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sorunuzu acer forumunda ilgili konuya yazarsanız daha çabuk cevap alırsınız. Burası pek yeri değil.

9. ankebut-57

ankebut-57 Yeni Üye

Benim ki Toshiba A105-S4074 aynı sorun bende de var. Defalarca format atmaktan bıktım. Açamıyorum bilgisayarımı. Yardım ederseniz memnun olurum. Lütfen...

Bu arada yukardaki linkler ölmüş.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş