asus f3sc formattan sonra yavaşlama problemi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında medcezir211 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. medcezir211

medcezir211 Yeni Üye

slm arkadaşlar ve saka kardeş.benim asus f3sc180dr bir notebook'um var.vistayı kaldırıp xp yi kurdum.driverlerı saka kardeşin anlattığı gibi adım adım uyguladım ve sorunsuzca xp yi kurmuş oldum..daha sonra laptopa 1gb daha ram ekledim. kingston 1 gb 667 mhz ram ekledim.şu anda üzerinde 2x1 gb ram var.baya bi program,sanal işletim sistemi falan kurdum.çünkü win98le denemem gereken programlar vardı.neyse kısa bir müddet sonra tekrar format attım ve yine xp kurdum.driverları saka'nın anlattığı sırayla kurdum.formattan sonra laptop daha da yavaşladı.tekrar format atıp birkez daha xp kurdum.yine aynı.windows başlangıcındaki hoşgeldiniz yazısı baya duruyo.yani makina geç açılıyor ve ben 2 gb ram olmasına rağmen eski performansının arttığını görmedim hatta performansı formattan sonra dahada düştü.çift çekirdekli (core2duo) 2 gb ram i olan bi bilgisyar bu kadar yavaş olmamalı.şimdi 3 sorum olcak.
    1) Formattan sonra neden yavaşlamış olabilir?
    2) Sorun 2.ram'dan kaynaklanıyor olabilirmi? everestle baktım ram'larin markası dışında tüm özellikleri aynı.2side 667 mhz.
    3) "Asus f3sc ye winxp nasıl kurulur" başlığı altında vermiş olduğun driverların kurulum sırasını tekrar güncelleyebilirmisin.çünkü başka bir sitede notebook.gen.tr kullanıcı adıyla farklı bir sıra verilmiş driverlarla ilgili.
    NOT:notebookta trojan ve virüs taramasını son güncelemelerle yaptım.problem yok.
    Kafayı yiycem ya bütün alternatifleri denedim ama notebook eskisinden daha yavaş.üstelik 1 gb ram eklemiş olmama rağmen.acilen yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sıralamaya ve sürücülere tekrar bakarım. bu arada konuyu kapatıyprum. bu modelle ilgili sorularınızı asus-f4/asus-f3sc-ye-xp-kurulumu-anlatimi-f3sc180dr-ve-f3sc200dr-t110.html konusunda sorunuz.

Bu şekilde yeni konuları karmaşıklık olmaması için kapatıyorum. Her model notebook için bir konu olursa birşey ararken nereye bakacağımızı biliriz.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş