ASUS F3SC ekran sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında dvfth tarafından paylaşıldı.

1. dvfth

dvfth Yeni Üye

Arkadaşlar ASUS f3sc laptopbum var, Bir ara laptobumda oyunlar yüzünden ısınma problemi yaşamıştım sonra fanı değiştirdim vs bu ısınma sorununu hallettim, ama bu sorun yaşandıktan sonra zaman zaman ekran görüntüsü bulanık ve ekranda dikine çizgiler olan ekran karşıma çıkamaya başladı aynı renkli negatif fotoğraflar olur ya öyle bir görüntü. Bu arada laptop ekran kartını görmez oldu normalde ekran kartı nvidia geforce 8400m g 128 mb idi. Ama bu arada ben orajinali vista olan laptoba format ve en son windows 7 kurduktan sonra ekran kartını görmüyor ekran kartı bölümünda badaştırıcı ve arrılmış bellek yok yazıyor. Bu ekran kartının 7 sürücüsünü indirdim driveri yüklerken donanımı bulamadı uyarısı veriyor. Sonra xp kurdum aynı hatayı ondada verdi, şu an yine windows 7 kurulu.Ama dediğim gibi görüntü bazen normal oluyor ama çoğu zaman görüntü bozuk oluyor. Bu sorun ekran kartının yanmış olmasından mı olur ve bu ekran kartının değişimi yapılır mı masrafı tahmini ne kadar olur bilgisi olan var mı arkadaşlar.

2. biolog

biolog Yeni Üye

Aynı sorun bende de var.Ekran kartımın bozulduğu kanısına vardım.Şimdi parça parça satmaya çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş