Asus F3SC ekran kartı: Nvidia 8400

Konu, 'Asus Notebook' kısmında efbl11 tarafından paylaşıldı.

1. efbl11

efbl11 Yeni Üye

Asus F3SC model laptopu almak istiyorum, ama "NVIDIA 8400" ekran kartının yeterliliği konusunda biraz düşünceliyim. Directx 10 desteği verse de kartın veriyolu hızı gibi özellikleri yüzünden sanki biraz zayıf gibi görünüyor. Bu konuda acaba kullanan arkadaşlar biraz yorumda bulunabilir mi? (Özellikle kartın oyun performansı) Profesyonel olarak yüksek grafik hızına ihtiyacım yok, sadece arada oyun oynamak istiyorum. Bir de bu kartla intel x3100 arasında kaldım. Fujitsu-Siemens'in diğer yönlerden yakın özellikteki AMILO PI2515 modelinde intel kullanılmış. İki ekran kartı arasında karşılaştırma yapmak gerekse bilgisi olan var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not: Nvidia 8400'ün ram kapasitesini tam olarak bilenler paylaşırsa çok güzel olur, çünkü her sitede ayrı bir rakam belirtilmiş.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Selam,
    İntel x3100 ile nvidia 8400 arasında nvidia lehine epeyce bir fark var. Bu adresten sıralamayı görebilirsin.

Oyunları en üst seviyede değil ama normal seviyelerde oynayabilirsin. İntelin onboard ekran kartında yanına bile yaklaşamayacağın oyunları açacağından emin olabilirsin.

Ram kapasitesi içinde gene bu forumda bir başlık var.

3. burakyesilmen

burakyesilmen Yeni Üye

Saka ve tüm Asuscu arkadaşlar selam.Valla ben yeni laptopcuyum.Yıllarca tepeden tırnağa kadar Asus bir masaüstü kullandıktan sonra sonunda bende kablolardan kurtuldum.Bu arada Saka hizmetin büyük!!!Bir çok sorunumu burdan çözdüm teşekkürler
    Ben çok aşırı olmasada bir oyun müdavimiyim.Sevdiğim tarz oldumu mutlaka alır bitirim.Bu nedenle de Asus şart olmakla birlikte kısa bir araştırmadan sonra yine Asus 'un bu fiyata piyasadaki rakiplerine fark atan Asus F3SC 200DR satın aldım.Kur 1.20 ve Vatan da da kampanya olunca inanılmaz ucuza geldi.15 gündür kullanıyordum ki forumlarda f3se nin f3sc ye ekran kartı bakımından fark attığını okudum.

Benim beklentimi açıkçası karşıladı.Çok şükür her istediğim oyunu açtı.Daha yeni oyunlara çok giremedim ama PES 6 yı eski makinamda medium detail ve düşük çöünürlükte açarken şimdi high detail ve yüksek çözünürlük açıyorum.

Çok uzattım.Aynı fiyat olmasına rağmen açıkçası malesef vatan da f3se satılmadığı için o modelin ekran kartını fark edemedim.

Sence tecrübelerine ve bilgine dayanarak konuşman gerekirse (beni rahatlatmak için söyleme ama :) ) ekran kartı açısından arada ağlar kadar fark var mı?

Tekrar çok teşekkür ederim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çok fazla fark olsaydı aynı fiyata satmazlardı bence. Zaten testlerde abartı fark var demiyor.

5. portwolf_13

portwolf_13 Yeni Üye

slm saka kardeş....3 ay önce asus f3sc aldım..Bu aralar bilgisayarıma yeni 1Gb Ram taktırmayı düşünüyorum...acaba yeni taktıracağım ram oyunlarda ekran kartının performansını arttırırmı.. oyunlardaa bi fark yaratırmı......

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu kart turbocache ya da hypermemory adı verilen bir teknolojiyi destekliyor.Aslında kart harici fakat bir yere kadar sistem raminden de gereksinim duyduğu zaman paylaşabiliyor.Bu paylaşımın maximum değere çıkabilmesi içinse en az 2 gb ram li bir sisteminizin olması gerekiyor,sonuç olarak 1 gb ram daha eklemeniz sadece sisteminizi hızlandırmakla kalmaz oyunlarda da size faydası olacaktır fakat yine de 8400 serisi ekran kartlarından çok fazla birşey beklememek grekir diye de eklemek istiyorum.

7. maslantas

maslantas Yeni Üye

f3sc220dr 2 gb ram var 8400 mg ekran kartıma vista 3.2 puan veriyor bu çok düşük 2gb+1gb yapsam performansım artarmı teşekkürler

8. geek

geek Yeni Üye

arkadaşlar öncelikler herkese iyi günler hazır Asus f3sc model notebook ile ilgili ekran kartı soru bolmu var buradan devam edeyim dedim notebook üzerindeki ekran kartı paylaşımsız 128 mb. peki 2 gb. ram olan notebook'ta nasıl turbocache ozelliğini aktif edebilirim yada bu işlem otomatik olarak sistem tarafından mı yapılıyor cevap için şimdiden teşekkürler

9. rhawas

rhawas Yeni Üye

evet nasıl aktif edebiliriz acaba?

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

nvidia ekran kartlarında turbo cahce, ati ekran kartlarında hyper memory ismi verilen paylaşım teknolojisi için sizin ayar yapmanıza gerek yoktur genelde. ekran kartınız ihtiyacı olduğunda sistem belleğinden gerektiği kadar bellek alır.

Sayfayı Paylaş