ASUS F3SC EKRAN GÖRÜNTÜSÜ SORUNU

Konu, 'Asus Notebook' kısmında avukatcoskun tarafından paylaşıldı.

1. avukatcoskun

avukatcoskun Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,

İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Benim sorunum şu:

Asus F3Sc model notebook ile dün çalışırken pc kilitlendi. Kapatamayınca mecburen resetlemek zorunda kaldım. Resetledikten sonra bilgisayarı açtığımda ekranın ikiye bölündüğünü gördüm. Masaüstündeyken Belgelerim-Bilgisayarım vs gibi öğeler ekranın üst kısmında ve alt kısmında ve sağ tarafta ayrı ayrı gözüküyordu ve pc ekran çözünürlüğünün düşük olduğu uyarısı veriyordu. Çözünürlüğü artırmaya çalıştığım zamanda bunu yapamıyordum. Ve ekran renkleri birbirine girmiş durumdaydı. Pc kapatıp 2 saat sonra tekrar açtığımda herşey normaldi. Ancak daha sonra pc çalışırken aynı durumla karşılaşınca sisteme format attım, format atınca ekran normale döndü, driverleri yükledim, tam yedeklerimi alacakkken yine aynı sorun ortaya çıktı. Bu kez de fanı temizledim. Pc fan sesi ve ısınma sorunu ortadan kayboldu ve şuan herşey normalmiş gibi duruyor. Ancak her an aynı hatayı verecek diye de korkuyorum. Sizce ekran kartımı bozuk ya da sistemsel bir sorun mu ya da pcnin ısınması ile ilgili bir sorun mu var. Eğer ekran kartı bozuk diyorsanız hangi marka ve ne özellikte ekran kartı almalıyım. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Biraz beklemekte fayda var. Isınmadan kaynaklanıyor olabilir, ekran kartı problemi olabilir.
    Ancak eğer ekran kartı ise kendiniz ekran kartı bulup takamazsınız büyük ihtimalle

3. avukatcoskun

avukatcoskun Yeni Üye

Saka teşekkür ederim ilgine ben de ekran kartı sorunu olduğunu düşünüyorum. Servise göndereceğim ama hangi marka ekran kartı takılmasını önerirsiniz.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sadece ekran kartı takılabileceğini sanmıyorum. Eğer kartta sorun varsa yüksek ihtimalle bütün anakartı değiştirirler. Bu da çok çok pahalıya malolur. Umarım ekran kartı sorunu değildir.

5. avukatcoskun

avukatcoskun Yeni Üye

Pc gün boyu normal çalıştı. Akşam ofisten çıkarken beklemeye alıp eve getirdim.Evden açtığımda da aynı hatayı verdi, şuan ekran dört kısma ayrılmış durumda. Sanırım sorun ekran kartında. Ama siz diyorsunuz ki ekran kartı tek başına değişmez bütün anakartı değiştireceklerdir.Bunun bir çözümü yokmu? Yardımınızı bekliyorum.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebooku bir teknisyen görmeden çözüm önerebileceğini sanmıyorum. Önce sorun doğru bir şekilde tespit edilmeli.

7. avukatcoskun

avukatcoskun Yeni Üye

Ekran görüntüsü ekli dosyadadır.

Ekli Dosyalar:

8. eşref_2307

eşref_2307 Yeni Üye

Aynı ekran görüntüsü bende de olmuştu. ben lenovo y530 kulannıcısıyım. Vistadan xp 'ye geçtikten sonra ekran kart driverini kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmadığım için ekran görüntüsü aynen sizin ki gibi olmuştu. daha sonra kaldırıp tekrar kurduğumda ve bilg yeniden başlattığmda düzelmişrtİ. bence ekran karı driverinden kaynaklanıyor. Güncel olanını bul tekrar kur.

Sayfayı Paylaş