Asus F3sc Batarya problemi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında mekeney tarafından paylaşıldı.

1. mekeney

mekeney Yeni Üye

Slm Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce f3sc aldım. fakat daha yeni yeni cihazı tanımaya başladım.benim sıkıntım bataryası ile cihazın teknik özellikleri kısmında bataryası 3 saat olarak geçiyor fakat bu cihaz 1.40 civarında bataryayı tüketiyor.Ve cihazı en düşük performasta kullanmama rağmen.Servis ile görüştüm fakat malum doyurucu bir yanıt yok.Getirin kontrol edelim.. muhabbeti. bu konu ile ilgili oarak bu model cihaz satın alıp bataryasını 3 saat olarak kullanabilen varmıdır acaba. teşekkürler.
    Birde genel olarak ekran kartı ile ilgili yazıları okudum.. ben performans olarak ilgilenmedim fakat.. Bazı sıkı oyunlarda biraz takılıyor gibi.. tek kıyaslayabileceğim 6600 masa üstünün rahat oynadığını bu ekran kartı takılabiliyor..ama benim çok fazla umrumda değil.
    Bu arada ben bu cihaza 7200 rmp disk ve 1 gb ram taktım ve ultimate yükledim. fark oluştuğunu gözlemledim..denemek isteyenler rahat olabilir.Malum dikler biraz pahalı.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    pil için yazılan 3 saat vb ibareler genelde en düşük modda çalışırken olan süreler oluyor.

Normal modda iken 100 dk civarında çalışıyor hemen hemen bütün notebooklar.

Bu arada disk gerçekten hızda çok farkettirdi mi?

3. mekeney

mekeney Yeni Üye

Dostum bende bataryaile ilgili olarak yüklü olan yazılımdan anladığım kadarıile en düşük peformansta kullanıyorum ama ginede ne yaptıysan 1.40 ı geçemedim.diğer bir dell cihaz var alet 2.5 saat çıldıracam yaa..ve baya eski bide..

Disk konusuna gelince ..
    ben aynı cihazdan 2 adet aldım biri orj. hali ile duruyor.ve home piremium yüklü..
    ben benim kullandığım cihaza dünya kadarda program yükledim..ama ik cihazı alıp açtığımda farkı rahatlıkla görüyorum.Tabi bir masa üstü kadardeğil ama fark ver.photoshop ta fark ediliyor..
    Acaba diyorum xp kursam daha peformanslı olurmu acaba.. bi denemek lazımda bi dünya yazılım var.
    seagate 80 gb takılı 7200 arkadaştan aldım fiyatını bilmiyorum ama öğrenirim.

4. tolgasevim

tolgasevim Yeni Üye

peki harddiskini ne zaman değiştirdin? yani laptopun orjinal haliyle hiç bataryasını denedin mi? yoksa direkt laptopu alırken oracıkta mı taktırdın yeni harddisk ve ram'i? senin probleminin kaynağı harddiski değiştirmiş olmanda gibi geldi bana.. daha yüksek performanslı bir harddisk almışsın ve ayrıca bir ram modülü daha taktırmışsın (ramler de doğal olarak bir miktar güç çeker)..

5. mekeney

mekeney Yeni Üye

aynı netebooktan iki adet aldım biri orj. ve en fazla 1.50 saat falan gidiyor.2 saat diyor ama hemen 1.50 ardından düşmeye başlıyor.
    Zaten peşini şimdilik bıraktım.. birazdaha zayılfalasın bişeyler yaparım artık.
    İlgi için teşekkür ederim. ** tolgasevim*

Sayfayı Paylaş