Asus F3sa resimler, özellikler ve test sonuçları burada

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Selam,
    Asus'un performans ürünü Asus f3sa notebookla ilgili herşeyi bu konuda bulabilirsiniz.

İşlemci :Intel Core 2 Duo Processor 2.4 GHz T7700
    Ekran :15.4" WXGA GLARE EKRAN
    RAM :2 GB 667 DDR2
    HDD :250 GB -- SATA
    Ekran Kartı :ATI HD 2600 512 MB EKRAN KARTI
    Genişleme Yuvaları :1 x IEEE1394, 4x USB 2.0, Intel Pro/wireless 4965ABGN (802.11a/b/g/N)
    Optik Sürücü :8x DVD - SUPER MULTI - BLUETOOTH - KAMERA -- PARMAK İZİ TANIMA
    Audio :Bütünleşik Intel® High Definition Audio ( Azalia ) uyumlu ses yongası, 3D efektler & full duplex
    İşletim Sistemi :Microsoft Windows Vista Premium
    Ebatlar :354mm x 284mm x 35.2 mm
    Pil ve Pil Ömrü :Li-Ion 6 cell 3 saat
    Klavye :Q Turkçe 83 Tuş
    Bonus :Taşıma Çantası ,Asus Mouse
    Ağırlık :2.95 Kg.

Ekran Kartı Test Sonuçları:

Üretici: ATI
    Model: Mobility Radeon HD 2600
    Kod Adı: M76
    Pixel shaders: 120
    İşlemci Hızı: 700
    Bellek Hızı: 750
    Memory Bus: 128
    DirectX: 10
    3DMark03: 12240
    3DMark05: 9030
    3DMark06: 4002

RESİMLER

Ekli Dosyalar:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus F3SA'ya Windows Xp Yüklemek

• Sata sürücüleri olan bir windows cd si edinin. (nasıl yapılır?)
    • Bilgisayarınızın bios ayarlarına girip cd sürücüyü ilk kontrol edilecek olarak ayarlıyoruz.
    • Sata sürücüsünü eklediğimiz Xp cd sini takarak bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve gerekli adımları takıp ediyoruz.
    • Windows service pack2 yi kurun. Windows otomatik güncellemelerini yapın.
    • Sürücülerin Yüklenmesi,

Bütün sürücüleri otomaik olarak kurabileceğiniz paket program buradan indirebilirsiniz. Bu paketi indirdiyseniz aşağıdaki sürücüleri indirmenize gerek yok. Dilmac' a teşekkürler.

Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.
    1. Anakart sürücüsü : Intel 965 chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Asus notebook Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Asus notebook Ati vga driver for windows xp
      Bu sürücü olmazsa notebook-genel-f24/butun-notebooklar-icin-ati-ekran-karti-suruculeri-t234.html adresindeki yolla edinebilirsiniz.
    3. Asus ATK Generic Function Utility : Asus ATK Generic Function Utility
    4. Asus Atk hotkey drivers : Asus Atk hotkey drivers
    5. Asus ATK MEDIA Utility : Asus ATK MEDIA Utility
    6. Asus ATK0100 ACPI Driver : ATK0100 ACPI Driver
    7. Asus ATKOSD2 Utility : Asus ATKOSD2 Utility
    8. Asus ATKDrv Driver : Asus ATKDrv Driver for xp
    9. Asus Live update programı: Asus Live update programı
    10. Asus Power4 Gear güç yönetimi programı: Asus Power4 Gear güç yönetimi programı
    11. Asus SPLENDID programı : Asus SPLENDID programı
    12. Asus Wireless Console programı: Asus Wireless Console programı
    13. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    14. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

15. Modem: indir
    16. Ethernet: Öncelikle bunu indirin. Yedek dosyayı buradan indirin.
    17. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    18. Bluetooth: indir
    19. Kablosuz ethernet: Intel wireless ethernet driver
    20. Touchpad: Synaptics Touchpad driver
    21. Parmak izi sürücüsü: Parmak izi sürücüsü

3. fatihh-1453

fatihh-1453 Yeni Üye

arkadaşlar slm..
    asus f3sa modelinin harddiski kaç RPM..heryere baktım ama hiçbirinde yazmıyor..
    çok acil lazım bu bilgi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Türkiye ye gelecek olanlar 5400rpm imiş.

5. gkmn

gkmn Yeni Üye

selamlar bu laptopu buldum almayı düşünüyorum fakat kafamda soru işareti olan ekran kartı var incelemizde hd 2600 xt olarak göstermişiniz fakat ben hiç bir yerde hd 2600 xt olarak göremedim şayet hd 2600 çıkarsa benim için hayal kırıklığı olur siz hd 2600 xt olduğundan eminmisiniz?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus'un sitesinden kontrol ettim. Malesef ekran akrtı xt değil.
    Video Graphics & Memory ATI Mobility™ Radeon®HD 2600, 512MB VRAM

7. gkmn

gkmn Yeni Üye

bu konfigrasyona hd 2600 xt yakışırdı olsaydı iyi olurdu. o zaman yukarıdaki ekran kartı bilgisini düzeltmenizi öneririm.

8. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Merhaba bende bu notebooku almayı düşünüyorum. Belkide arın alıcam xpye dönmek sorun olurmu?Driverlerini bulabilirmiyim rahatlıkla veya sorun yaşarmıyım xp driverlarında?

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

xp driver konusunda yardımcı oluruz merak etme.

10. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Ben alırım o zaman bu notebooku buraya güvenerek :D Birçok yerde araştırdım ama xp sürücülerini bulamadım bi türlü. Umarım sorun olmadan yükleyebilirim

11. fatihh-1453

fatihh-1453 Yeni Üye

slm arkadaşlar..ben asus f3sa almayı düşünüyorum ancak xp yüklemede problem olurmu diye kaygılanıyorum..
    normal masaüstü bilgisayara atar gibi format atmak mümkünmü acaba..çünkü bazı arkadaşların xp yüklemede ,bios ayarlarında ve driverlerde sorunlar yaşadığını gördüm..bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz..yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Allah a emanet olun..

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Xp yi her şekilde kurarsınız endişe etmeyiniz.

13. bedosb

bedosb Yeni Üye

merhaba sormak istediğim neden vistaya bu kadar kötü gözle bakıyoruz neden herkes p ye kaçıyor? kısa bi bilgilendirme alabilirsem sevinirim

14. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

ben siparişi verdim. C.tesi ya da pazartesi elimde olacak inş.Ben XPyi hem program, oyun yazılımların uyumluluğu daha rahat olduğu için tercih ediyorum. Vista için program, oyun vs. yazılımları tam anlamıyla tamamlanmadan piyasaya sürülme zamanı yanlış olduğunu düşünüyorum. Sürekli eminmisin, yaparmısın sorusu vistada sürekli karşılaşılıyor, belki güvenlik için iyi bir olay ama emin olmasam kurmam heralde dimi :)Ayrıca xpde böyle bir laotopla tam performans alabileceğini düşünüyorum. Yani sen süper bi ingiliz atına 100 kglik jokey bindiriyorsun ve 1nci gelmesini bekliyorsun:) Bence xp de böyle bir makinanın performansı daha iyi hissedilir. Bence en baş nedenleri bunlar...

15. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Dostum ilk sayfayı XP kurulumunu eklemişsin. Deneme fırsatım olmamasına rağmen şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum sana. Denedikten sonra yorumlarımı yazarım.

16. The Wind

The Wind Yeni Üye

emin misin kısmını güvenlik ayarlarından kapatabiliyorsun ben öyle yaptım şimdi hiçbirşey sormuyor.gelene geçene dur demiyor yani. :lol: bu arada at-jokey benzetmeni tuttum o konuda sonuna kadar haklısın ama ben yine de vistada diretiyorum haala..sp bekliyoruz dörtgözle.

17. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Arkadaşlar en sonunda aldım makinayı:) 10 numara makina gerçekten. Xp kurarken bayağı bi sorunla karşılaştım. Karşılaştığım sorunlar :
    1. Saka, verdiğin linkteki Wirelles dirveri uymuyor. İntel (R) Wirelles Wifi Link 4965AGN driverini buldum ve çalışıyor şu an
    2. Ses kartı da olmadı. Biraz bakınca Asus F3jp modeliyle aynı olduğunu fark ettim ve kurdum çalışıyor şu an :)
    3. Kamera driverini koymamışsın. Kendi recovery DVD'sindeki sürücüyü kurdum. Çalışıyor fakat pc açılınca LED'de yanıyor sürekli ayarlarından kapatmak zorunda kalıyorum. Çözümünü bulamadım.
    4. Ekran kartı driveri verdiğin linklerlerdeki program ve yönergelerle çalıştı. Fakat randıman alamadım ekran kartından. Eminim sürücülerinden kaynaklanır. Çünkü pencereleri sürüklerken takılmalar, ekranda siyah kareler, bir pencere üstüne yeni pencere açtığımda grafik kaymaları gibi sorunlar çekioyrum şu an. Driverlar uyumsuz sanırım. Toshiba 200-1AH modelinde de aynı ekran kartı var ve o orda da toshibanın bu ekran kartı için XP driver linki var henüz indirip deneyemedim , onu kursam uyarmı acaba?
    Şimdilik sorunlar bu kadar yeterli de sanırım. Sabahtan beri XP kurmakla uğraşıyorum ama oldu artık. Yukardaki sorunlar da çzülür die umuyorum:)

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Uyarıların için teşekkürler.
    İl mesjadaki Wireless ethernet ve ses sürücüsü linkleri güncellendi.
    Kamera driverını kasıtlı olarak koymuyorum. Xp nasılsa kendisi tanıyor. Kapanmama vb sorunlara sebep olabiliyor.
    Ekran kartı driverı konusunda malesef şimdilik yapacak çok birşey yok. Toshibanınki yüksek ihtimalle çalışacaktır. Deneyip sonucu yazarsan seviniriz.

19. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Bi program kurmaya çalışıyorum. Kurulum bitiyor regestry ediyor diyor tam bu arada böyle bir hata geliyor. Kurduğum driverlerdanmı acaba kaynaklanıyor die şüpheleniyorum, çünkü Mobility ile kurulum yaparken modifiyng msi files diyor aşağıdaki hata onunla bağlantılı olabilirmi diyorum
    C:\Windows\installer\28245.msi Error:-2147286775.
    Fikri olan varmı?

Bu arada Toshibanın ekran kartı driveri aynı olmasına rağmen çalışmadı haberiniz ola :)

20. berksarica

berksarica Yeni Üye

süper makina F3SV240DR ile arasındaki tek fark ekran kartı sizce hangisi daha iyi

F3SV240DR NVIDIA GEFORCE 8600M 256 mb mi??
    yoksa
    F3SA240DR ATI RADEON HD2600 512 mb mi?

Sayfayı Paylaş