Asus F3SA mı Acer 5920G mi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında umutkara tarafından paylaşıldı.

1. umutkara

umutkara Yeni Üye

Bu başlıkt bir konu açmaya karar verdim. Çünkü diğerk başlıklar altında bu konu üzerine yazmak isteyen çok fazla kişi yok, ancak benim yaşadığım ikilemi yaşayan 5 kişinin daha olduğunu öğrendim. Umarım konu üzerine yorum yapanlar çıkar:

Acer Aspire Gemstone 5920G-702G25MN, özellikleri şöyle (fiyat da kdv dahil 2424 - 2211 arasında):

İşlemci Intel Core2 Duo 2.4 GHz
    Bellek 2048 MB
    Bellek Türü DDR2
    Harddisk 250 GB
    Optik Sürücü DVD+-RW
    Ekran Boyutu 15.4 inç
    Ekran Kartı 512MB nVidia GeForce Go 8600M GT TC (Direct X (Dx) 10'u destekliyor)
    Modem 56K
    Ethernet Kartı 10/100/1000 Mbps
    Garanti Süresi 24 Ay
    Pil 8 hücreli
    isterseniz başka bilgileri de ekleyebilirim

2230 Ytl'ye de Asus var onun özellikleri de

İŞLEMCİ: Core 2 Duo T7700 2.4 Ghz 4 MB 800MHz Santa Rosa
    HDD: 250 GB SATA
    RAM: 2048 MB DDR-2 667 Mhz Max. 4 GB
    EKRAN: 15.4 WXGA, 1280 x 800, Glare Ekran
    EKRAN KARTI: ATI HD 2600 512 MB Paylaşımsız, 1280 MB HyperMemory
    CD-R / DVD / CD-RW: DVD Double Layer DVD+RW
    Modem : V92 Modem
    Ethernet: Gigabit Ethernet LAN + Intel 802,11a/b/g Wireless
    Port çıkışları:4 x USB 2.0 ports, 1x IEEE 1394 port, 1 x TV Out (S-Video), ExpressCard™/54 slot
    İşletim sistemi: Windows Vista Home Premium TR
    Ağırlık: 2.95 kg
    Pil Ömrü: Li-Ion 6 cells: 4800mAh, 3S2P, 53.28WHrs
    Bluetooth: Var
    Kart Okuyucu: MMC/ SD/ Mini-SD/Memory Stick/ MS Pro/ MS-Duo/MS-Pro-Duo
    Web Cam: 1.3M pixel Swivel Camera with LED Lighting
    Tv Kartı: -
    Garanti: 2 Yıl
    Parmak İzi Okuyucusu: VAR
    Hediye: ASUS Taşıma Çantası, ASUS Optik Mouse

Benim duyduğum yorumlar da şöyle:

Genel kalite için Asus daha iyi deniyor ancak ACer için aynı yorumlar pek yapılmıyor. Fakat bu kalite meselesini de ben anlamıyorum. Önemli olan teknik özellik rakamları değil mi?!

Acer'in ekran kartı ve pili üstün fakat kimse bunun üzerinde pek durmuyor.

Çok kararsız kaldım ama böyle giderse kalitenin muğlak bir kavram olması ama ekran kartı ve pil üstünlüğünün somut olması nedeniyle ben Acer'i tercih edecem.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşım 5920g t7300 işlemcili olanı kullanıyor gayet memnun.acer bence büyük bir atılım yaptı son zamanlarda.Bence iki model de seni üzmez..

3. umutkara

umutkara Yeni Üye

Sağol
    :)

4. umutkara

umutkara Yeni Üye

Yaptığım araştırmalar doğrultusunda, en sonunda, ben Acer almaya karar verdim. (Asus F3SA ile Acer
    Aspire Gemstone 5920G arasında kalmıştım). Şimdi yeni bir tercih meselesiyle karşı karşıyayım. Acerin

iki modeli var ve ram hariç tüm özellikler aynı. Biri 2GB diğeri 4GB. Aradaki fiyat farkı da 175 YTL.

Sizce bu 2GB fark için bu para değer mi. (Ben zaten 4GB'a çıkmayı düşünüyorum bu arada.) Model ve

fiyatları şöyle:

Acer Aspire AS5920G-702G25MN---4 GB- seri fiyatı KDV Dahil 2512 peşin
    Intel® Core 2Duo T7700 2.4Ghz (4MB L2 Cache 800MHz. FSB)
    15.4''Parlak Ekran
    NVIDIA® 8600GT(512MB-1GB)
    250GB, 4096MB DDR2 Ram,
    DVD-/+RW , Wifi Kablosuz
    5 li Kart +Bluetooth
    Dahili Webcam + Vista Premium

diğeri de:

Intel® Core 2Duo T7700 2.4Ghz 4MB (L2 Cache 800MHz. FSB) fiyatı KDV dahil 2337 peşin
    15.4''Parlak Ekran
    NVIDIA® 8600G(512MB-1GB)
    250GB, 2048MB DDR2 Ram,
    DVD-/+RW , Wifi Kablosuz
    5 li Kart +Bluetooth
    Dahili Webcam + Vista Premium

Ben herhalükarda 4GB'a çıkmayı düşünüyorum. Baştan birinci seçeneği mi almalıyım ve ayrıca ikincisini
    almak zorunda kalırsam ve ram taktırırsam (birinci bilgisayarı Ankara'da bulamayabilirim) ne kadar fark
    ödemeliyim?

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bence ilk model daha iyi 4 gb olan. 2gb olan 1+1 şeklindedir büyük ihtimalle,4 gb yapmak isterseniz ikisini de söküp 2 tane 2gb ram almanız lazım ki bu size en iyi ihtimalle 300ytl ye malolur.Çünkü 2 slot var,ya 1gblık ramlerden 1 tanesini söküp 1 tane 2gb ekleyeceksiniz 3 gb yapacaksınız ya da ilk dediğim gibi mecburen 2sini de söküp 2 tane 2 gb alacaksınız.Bu size baya zarar ettirir.Bir de 4 gb rami tam anlamıyla kullanmak için 64 bitlik işletim sistemi kullanmanız gerekir hatırlatayım dedim..Aksi takdirde 4 gb ram taksanız bile 3 gb ından faydalanabilirsiniz...

6. umutkara

umutkara Yeni Üye

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Eğer Ankara'da bulabilirsem, 4GB olanı alıyım bu durumda. Daha sonra yenisini almak hem sıkıntılı hem de masraflı olacak dediğiniz gibi. Ancak 64 bit meselesine gelince, bu bir yazılım meselesi değil mi? Vista yerine xp yükleyerek kurtulamıyor muyuz? Ayrıca vista'nın da 64 bit'likleri çıkmayacak mı? (Bir de İstanbul'da deprem ne zaman olacak diye sorsam, tam olacakmış. :) )

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hayır işletim sistemile alakası yok maalesef,yani 64 bit xp ya da 64 bit vista gerekli.Piyasada şu anda vista ultimate ve vista business versiyonlarının 64 bitlik olanları var zaten..

8. umutkara

umutkara Yeni Üye

XP'nin de 64'lükleri var değil mi? Neyse bu tartışmayı diğer tarafta devam ettirelim en iyisi, başlıktan uzaklaşıyoruz, oradaki başlık daha uygun.

9. umutkara

umutkara Yeni Üye

Ben Acer'e karar verdim de makineyi bulup alamıyorum ki?!?

10. umutkara

umutkara Yeni Üye

Gerçi f3sa da çok bulunmuyor ama o yine bazı yerlerde mevcut.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence f3sa yerine f3sv alın.

12. umutkara

umutkara Yeni Üye

Ben 5920g'nin 702G25Mn olanını alacaktım (1900$), onun 4 gb olanını buldum, 704G25MN (2000$) onu sipariş ettim.

13. umutkara

umutkara Yeni Üye

Benim siparişim geldi. Ben ilk 3 saat için üründen memmunum diyebilirim. :) (Görüntüsü yeter diyorum. ;) )

14. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hayırlı olsun,5920 topicine bir iki fotoğraf ile görüşlerinizi bekliyoruz. ;)

15. mRocK

mRocK Yeni Üye

fotolar nazarboncuklu olsun ama :D

16. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

hayırlı olsun

17. umutkara

umutkara Yeni Üye

Cep telefonu ile çektim. kötü çıktılar. Sonra telefonu makineye bağlayan kabloyu bulamadım Yarım saat aradım gene bulamayınca erteledim. Ama gönderdecem tabi

Ekranda resmi olabilir bak.

18. umutkara

umutkara Yeni Üye

Teşekkürler.

19. hacas

hacas Yeni Üye

175 ytl 2gb ram için kesinlikle değmez gidersin kıngston 1gb 800mhz ddr2 ram alırsın 50ytl hatta 3 adet alırsın 25 ytl cebinde kalır :D

20. umutkara

umutkara Yeni Üye

Fark 175 ytl'den 100$'a inmişti. Ama şu da var, gidip gelme vs. türü harcamalar olmuyor, ayrıca garanti, hangi modeli alayım, ramlar uyacaklar mı sıkıntıları da yok. Son olarak da kazanılan zamanı da hesaplamak lazım. Fırsat maliyeti yani. :D

Sayfayı Paylaş