Asus F3SA da Ram ugrade

Konu, 'Asus Notebook' kısmında executer tarafından paylaşıldı.

1. executer

executer Yeni Üye

F3SA yi yeni aldim. Su anda icinde icinde olan 2*1 gb 667Mhz DDR2 ram yerine 2*2 gb 800 Mhz lik bir ram takmak istiyorum acaba Mhz sorununda dolayi bi sorun cikar mi benim sistemde stabil calisir mi?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Mhz de çıkmaz ama 64 bit olmayan işlemcilerde en fazla 3gb ram kullanabiliyorsunuz. Yani 4 gb almanız aynı işletim sistemini kullanacaksanız mantıklı olmaz.

3. umutkara

umutkara Yeni Üye

Marka farklı ama bende benzer bir durumla karşılaşacağım
    (Sırf marka farklı diye ayrı bir oturum açmak gereksiz olurdu herhalde)
    Yaptığım araştırmalar doğrultusunda, en sonunda, ben Acer almaya karar verdim. (Asus F3SA ile Acer
    Aspire Gemstone 5920G arasında kalmıştım). Şimdi yeni bir tercih meselesiyle karşı karşıyayım. Acerin

iki modeli var ve ram hariç tüm özellikler aynı. Biri 2GB diğeri 4GB. Aradaki fiyat farkı da 175 YTL.

Sizce bu 2GB fark için bu para değer mi. (Ben zaten 4GB'a çıkmayı düşünüyorum bu arada.) Model ve

fiyatları şöyle:

Acer Aspire AS5920G-702G25MN---4 GB- seri fiyatı KDV Dahil 2512 peşin
    Intel® Core 2Duo T7700 2.4Ghz (4MB L2 Cache 800MHz. FSB)
    15.4''Parlak Ekran
    NVIDIA® 8600GT(512MB-1GB)
    250GB, 4096MB DDR2 Ram,
    DVD-/+RW , Wifi Kablosuz
    5 li Kart +Bluetooth
    Dahili Webcam + Vista Premium

diğeri de:

Intel® Core 2Duo T7700 2.4Ghz 4MB (L2 Cache 800MHz. FSB) fiyatı KDV dahil 2337 peşin
    15.4''Parlak Ekran
    NVIDIA® 8600G(512MB-1GB)
    250GB, 2048MB DDR2 Ram,
    DVD-/+RW , Wifi Kablosuz
    5 li Kart +Bluetooth
    Dahili Webcam + Vista Premium

Ben herhalükarda 4GB'a çıkmayı düşünüyorum. Baştan birinci seçeneği mi almalıyım ve ayrıca ikincisini
    almak zorunda kalırsam ve ram taktırırsam (birinci bilgisayarı Ankara'da bulamayabilirim) ne kadar fark
    ödemeliyim?

Sayfayı Paylaş