Asus F3jr'ye Xp kurulumu ve sürücüler burada

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Asus'un efsanevi notebooku olan F3jr'ye nasıl xp kurulur burada anlatmaya çalıştım.

Bu yazı daha önce format atmış, bilgisayardan anlayan kullanıcılar içindir. Bu sebeple detaylara girmiyorum ancak takıldığınız konuları sorabilirsiniz.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Windows xp cd'sini bilgisayara takıp yeniden başlatın, kurulumu tamamlayın. Aşağıdaki sıralamaya göre sürücüleri kurun.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın. Dosya şifresi "www.notebook.gen.tr"
    2. Asus ATK Generic Function Utility : Asus ATK Generic Function Utility
    3. Asus Atk hotkey drivers : Asus Atk hotkey drivers
    4. Asus ATK MEDIA Utility : Asus ATK MEDIA Utility
    5. Asus ATK0100 ACPI Driver : ATK0100 ACPI Driver
    6. Asus ATKDrv Driver : Asus ATKDrv Driver for xp
    7. Asus ATKOSD2 Utility : Asus ATKOSD2 Utility
    8. Asus Live update programı: Asus Live update programı
    9. Asus Power4 Gear güç yönetimi programı: Asus Power4 Gear güç yönetimi programı
    10. Asus SPLENDID programı : Asus SPLENDID programı
    11. Asus Wireless Console programı: Asus Wireless Console programı
    12. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    13. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    14. Asus F3Jr Modem Sürücüsü - Bilgisayarla gelen dvd den kurabilirsiniz. Bulamazsanız bu dosyayı deneyin.
      Not: Modemi kullanmayacak olsanız bile kurun.
    15. Asus F3Jr Ekran Kartı Sürücüsü: Link1
    16. Asus F3Jr USB2.0 1.3M WebCam - Bilgisayarla gelen dvd den kurabilirsiniz. Yalnız windows xp otomatik olarak kameranınızı tanır. Bu sebeple aygıt yöneticisine gelin, Görüntü aygıtlarını seçin, webcam e sağ tıklayın ve sürücüyü güncelleştir deyin. Yeni sürücünün yerini siz tanımlayın.
    17. Asus F3Jr Intel Wireless WiFi Link: İntel kablosuz ağ kartı sürücüsü, Link1
    18. Asus F3Jr Bluetooth integrated module: Bluetooth sürücüsü, Link1 Ya da Link2.
    19. Power4Gear: Pil ömrünü uzatmaya yarayan bir program, Link1 Şifre= "www.notebook.gen.tr"
    20. Asus F3Jr Synaptics Touchpad: Link1
    21. Asus F3jr Kart okuyucu: Bilgisayarla gelen dvd den kurabilirsiniz. Bulamazsanızbu dosyayı deneyin.
    22. Asus F3jr ethernet kartı driver: Link1
    23. ASUS Splendid Technology Utility: Görüntü iyileştirdiği söylenen bir program. Link1 Şifre= "www.notebook.gen.tr"

Etiketler: Asus f3jr xp drivers, asus f3jr xp drivers, sürücüsü, ekran kartı, ses kartı

2. talented

talented Yeni Üye

Ben bir F3E serisi kullanıcsym. Oncelikle verilen driver lari pc me yukledm ve -henuz- sorun cikmadn xp kullanmaktaym. Tek bi sorunum var o da bluetooth!!! Verilen driver i yuklemeye calstgmda 'plug in bluetooth device' dio ve yukleme dewam etmio. Bluetooth wireless tusunu acp kapatınca da setup dewam etmio(ısıgı yanmio ayrıca). Ne yapmam gerekio yardminizi bekliorum Hersey icin tesekkurler...

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

F3e kullanıcısıysanız sorunuzu neden f3jr forumuna sordunuz :) Buraya değil diğer tarafa yazar mısınız.

4. general_ugur

general_ugur Yeni Üye

slm arkadaşlar..
    ben de asus f3jr kullanıcısıyım..
    windows xp ye geçiş yaptım ama
    Asus F3Jr AGFNEX
    Asus F3Jr KB_FILTER
    bu driver ları bilgisayarla gelen cd de bulamadım.
    Fn tuşu ile ses acıp kapatamıyorum..
    sanırım bu iki driver dan biri yüzünden.
    yardımcı olursanız cok sevinirim.
    iyi çalışmalar..
    şimdiden teşekkürler

5. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

iyi kontrol et dostum ikiside cd var :)

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ben hayatımda hiç fn ile ses açmadığım için pek önemsemedim :) support.asus.com.tw de dowload bölümüne girip hotfixleri indirmeyi deneyebilirsiniz.

7. star

star Yeni Üye

SELAM BEN ASUS F3JR SES DRİVER İNDİRDİM SES RAR DOSYASI ŞİFRE İSTİYOR LÜTFEN YARDIM BEKLİYORUM

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Neden ısrarla büyük harfle mesaj yazılıyor inanın anlayamıyorum. site-kurallari.php sayfamızda yazıyoruz, özel mesaj atıyoruz, bütün mesajlarımızın altında uyarıyoruz.

Bizde mi bir sorun var. Daha nasıl anlatabiliriz acaba?

Mesajınızı düzeltmezseniz silinecektir.
    Düzeltirseniz cevap verilecektir.

9. byalone

byalone Yeni Üye

s.a arkadaşlar bu ses dosyasının rar şifresi nedir acaba bi cvp verecek varmı???

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu sitenin adresi yani;
    Kod:
    www.notebook.gen.tr

11. byalone

byalone Yeni Üye

tşk ederim

12. afili

afili Yeni Üye

sagol

13. kevinati

kevinati Yeni Üye

güzel siteymiş

14. cobra55

cobra55 Yeni Üye

teşekkürler...

15. ugurs

ugurs Yeni Üye

Kardeş valla hepsini indirdim yaptım ama bi sesi halledemedim winamp ı açtığım zaman 88780078 hatası veriyor, bi çözüm bulursan sevinirim

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

üsteki arama motorumuza ses yazıp arayınız.

17. koray_73

koray_73 Yeni Üye

saolllll

18. MaLeTurKa

MaLeTurKa Yeni Üye

hocam webcam sorun verdi "usb 2.0 image capture controller" diye gorunuyor ne kadar driver indirdimse bi değişiklik olmadi.ilgilenirsen sevinirim

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

20. rain_fall

rain_fall Yeni Üye

Asus F3 JR cihazımı her açtığımda ekranın ortasında mouse veya touchpad çalışmıyor.(tıklamıyor)Orta bölüm dışında ise mouse ve touchpad normal çalışıyor.Fonksiyon tuşları ile ''touchpad disable'' ,hemen ardından ''touchpad enable'' yaparak sorunu kendimce çözüyorum.Bunu yapmaksızın sorunu çözmek mümkün mü?Birkaç kez touchpad driverı yükledim,değişiklik olmadı.Galiba yazılımla ilgili bir çakışma var?Yardımlarınız bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

Sayfayı Paylaş