ASUS F3JR Donma Sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında by_fox tarafından paylaşıldı.

1. by_fox

by_fox Yeni Üye

Forumda iyice araştırdım ama benim sorunum için açılmış bir konu bulamadım varsada göremedim herhalde.
    Asus f3jr bilgisayarım var. Kasasında çatlar oluştu ve servise gönderdim. Birde geldiği günden beri kart okuyucusu çalışmıyordu. Servise göndermişken kart okuyucusundaki sorunuda belirteyim dedim. Neyseki 2 hafta sonra bilgisayarım tamir edilip geldi.
    Sonuç olarak kasası değişti birde mainboard değişti diye bir yazı var. Garantisinin son günleriydi geldiğinde.
    Sorunum şu ki bilgisayar geldiğinde mavi ekran hatası çıkarıyordu. Xp kuruluydu.Defalarca format attım yeniden kurdum sorun gitmedi. Windows 7 kurdum şimdi mavi ekran hatası nadir çıksada donup kalıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. Genelde bu durumda yeniden başlatınca Harddiski görmüyor. Bataryayı çıkarıyorum bir kaç dakika bekletip takıp açınca açılıyor.

Bu sorun karşısında yeni harddisk aldım değiştirdim olmadı,
    1 gb (2x512) Kingston ram vardı üzerinde 2 gb (2x1024) Kingston ram aldım yine nafile(ama donma eskiye nazaran daha azaldı)
    Bir arkadaşımın bataryasını aldım denedim yine dondu.
    Tozdandır dedim bilgisayarı açtım tüm parçalarını temizledim yine olmadı.

Kafayı yemek üzereyim.
    Önerilerinizi dört gözle bekliyorum. Teşekkürler...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

belki yeni anakattada sorun vardır. Bence tekrar geri gönderin.

3. by_fox

by_fox Yeni Üye

yalnız anakart değişti demişler ama kart okuyucu geldiği günden beri çalışmıyor. Garanti süreside bitti. Tekrar göndersem dünya masraf çıkarmazlarmı?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

siz durumu anlatan bir yazı ekleyip gönderin bence.

5. by_fox

by_fox Yeni Üye

Sorunu kendim çözemeyeceğimi anladım ve aldım laptopu servise götürdüm. Durumu iyice izah ettim ama söylediklerim bir kulaklarından girdi diğer kulaklarından çıktı. Ben harddiski yeni aldım yani hdd de sorun yok anlamına getirmeye çalıştım adamlar hdd bizim ürünümüz değil hata kesin onda yanıtı verdiler. Ben ısrarla hatanın başka yerde olduğunu söylememe rağmen hdd değişsin olmadı ram değişir anakart değişir gibi saçma saçan şeyler söylediler.
    Sonunda sorunu bulabildik. Ekran kartının çipsetindeki bir kaç bacak yanmış. Çipseti değiştirdim sorun kalmadı.

Size tavsiyem eğer bilgisayarınız garantisi bittiyse sakın asus servisine göndermeyin. Sizi soymak için ellerinden geleni yapacaklar.

Sayfayı Paylaş