Asus F3JC'de windows 7 ekran donması

Konu, 'Asus Notebook' kısmında edireli tarafından paylaşıldı.

1. edireli

edireli Yeni Üye

merhaba iyi günler. arkdaşlar benim sorunum pc'ye denemek için windows 7 yükledim ve çalışırken bir süre sonra bu süre belli olmuyor 15dk, 1saat veya daha fazla süre sonra ekranın tam ortası donuyor ve görüntüyü kilitliyor. oturum kapatıp açınca düzeliyor. bunun nedeni neden olabilir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

2. aksoyhas

aksoyhas Yeni Üye

Aynı sorun bende de var, benim laptop da f3jc. Sanırım ekran kartı driverından yapıyor. Win 7 yi ilk kurduğumda 1280x800 seçilemiyordu, en fazla 1024x768 seçilebiliyordu. Ayrıca görev çubuğu Aero özellikleri ve renk değiştirme tam çalışmıyordu. nVIDIA GeForceGo 7300 win7 vista driverını kurdum. Bu sorun ortaya çıktı. Oturum kapatıp açınca düzeliyor. Ama yeniden başlatınca gene aynı?

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

güncel windows 7 nvidia ekran kartı sürücüsünü kurdunuz mu?

4. enigmaenergy

enigmaenergy Yeni Üye

O sorunun nedeni ekran kartı driverından değil.Asus un power4gear programı ve onun gibi kapatma düğmesinin ordaki ve wireless console gibi programların yüklü olmasından kaynaklı bir durum.

Bu programlardan herhangi birini bilgisayar açıldıktan sonra çalıştırın,sonra bu sorunun olmadığını göreceksiniz(misal;p4g nin modelarının değiştirin sonra düzeliyor) [bravo]

Sayfayı Paylaş