Asus F3JC'de windows 7 ekran donması

Konu, 'Asus Notebook' kısmında edireli tarafından paylaşıldı.

1. edireli

edireli Yeni Üye

Arkadaşlar ben laptopuma denemek için Windows 7 yükledim. Fakat; sorunum var. Buda, açıp çalıştırdıktan bi süre sonra ekranın tam ortasının donup oraya gelen görüntüler kalıyor ve bu donukluk çözülmüyor birtürlü.Bu konuda yardımcı olursanız sevirim.
    Teşekkür ederim...!!!

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aklıma pek birşey gelmiyor.
    Son bios sürümü kurmanızı önerebilirim.

3. mert8787

mert8787 Yeni Üye

yüklediğn bi programdan kaynaklanıyor olabilir arkadaşım görev yöneticisini aç ordan işlemler yazan yere gel sonra ATKOSD2 bu varsa orda onu sonlandır sonra bu programı kaldır sorunun hallolcaktır ......

4. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Asus ATKOSD2 Utility for windows xp. Kısayol ve medya tuşları için gereklidir. Mutlaka kurunuz.
    http://www.notebook.gen.tr/notebook_driver/23/ATKOSD2-Utility.html

~~~~~~~~@~~~~~~~~~~

Windowsun mükemmelliklerinden... İçeride dışarıda bu sorunun cevabını arıyor herkes haberiniz olsun.
    Doğru düzgün cevabı da yok microzort tarafından v.s..
    Benim aktarabileceğim win7 kurulumundan kaynaklanan bir sorunsa;

C: \ Windows \ PANTHER setuperr.log \ dosyası başta olmak üzere PANTHER klasörünüzdeki logları inceleyerek varsa sorun kaynağı hakkında ipucu elde edebiliriniz,
    Başlat> Denetim Masası> Sistem ve Güvenlik> Sistem> Profili Performans Bilgileri ve Araçları> Gelişmiş Araçlar> Olay Günlüğü görüntüle performans bilgileri Uyarılar ve hatalar> tıklatın
    Herhangibir uyarı var mı inceleyin, onun üzerinde araştırın,

5. zegemen

zegemen Yeni Üye

Merhabalar,

Arkadaşlar benim de kullandığım notebook Asus F3JC ve aynı sorunu bende yaşadım. Sorun yukarıda belirtildiği gibi ATKOSD2.EXE' den kaynaklanıyor. Bilgisayarı yeniden başlattıysanız, bir kereliğe mahsus, bu programın sağlamış olduğunuz kısa yolları (Fn+F2, Fn+F3..) çalıştırmak gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra bu sorun ortadan kalkıyor. Yok, ben bu sorunla bir daha karşılaşmak istemiyorum diyorsanız, programı kaldırıp kullanmayabilirsiniz. Umarım yardımıcı olabilmişimdir.

Sayfayı Paylaş