Asus F3Jc Serisi laptop'lar hakkında herşey burada.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Asus'un efsanevi notebooku olan F3jc'ye nasıl xp kurulur burada anlatmaya çalıştım.

Bu yazı daha önce format atmış, bilgisayardan anlayan kullanıcılar içindir. Bu sebeple detaylara girmiyorum ancak takıldığınız konuları sorabilirsiniz.

Öncelikle sata driver ları olan bir xp cd sine ihtiyaç var. Nasıl yapacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

A. Windows Xp kurulumuna başlamadan önce yapılacaklar.

• Aşağıdaki bütün sürücüleri bilgisayarınızın d diskine indirmelisiniz.
    • Bilgisayarınızın bios ayarlarına girip cd sürücüyü ilk kontrol edilecek olarak ayarlamalısınız.
    B. Kurulum ve sürücüleri kurulması.

Windows xp cd'sini bilgisayara takıp yeniden başlatın, kurulumu tamamlayın. Aşağıdaki sıralamaya göre sürücüleri kurun.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia Geforce ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Asus ATK Generic Function Utility : Asus ATK Generic Function Utility
    4. Asus Atk hotkey drivers : Asus Atk hotkey drivers
    5. Asus ATK MEDIA Utility : Asus ATK MEDIA Utility
    6. Asus ATK0100 ACPI Driver : ATK0100 ACPI Driver
    7. Asus ATKOSD2 Utility : Asus ATKOSD2 Utility
    8. Asus ATKDrv Driver : Asus ATKDrv Driver for xp
    9. Asus Live update programı: Asus Live update programı
    10. Asus Power4 Gear güç yönetimi programı: Asus Power4 Gear güç yönetimi programı
    11. Asus SPLENDID programı : Asus SPLENDID programı
    12. Asus Wireless Console programı: Asus Wireless Console programı
    13. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    14. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    15. Asus F3JC Modem Sürücüsü - Bilgisayarla gelen dvd den kurabilirsiniz. Bulamazsanız bu dosyayı deneyin.
      - Not: Modemi kullanmayacak olsanız bile kurun.
    16. Asus F3JC USB2.0 1.3M WebCam : asus-f4/asus-notebookunuz-icin-dogru-web-kamera-surucusunu-bulma-t722.html
    17. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver.
    18. Asus F3JC Bluetooth integrated module: Bluetooth sürücüsü, Link1 Ya da Link2.
    19. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    20. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    21. Asus F3jc ethernet kartı driver: Link1
    22. ASUS Splendid Technology Utility: Görüntü iyileştirdiği söylenen bir program. Link1 Şifre= "www.notebook.gen.tr"
    Etiketler: Asus f3jc xp drivers, asus f3jc xp drivers, sürücüsü, ekran kartı, ses kartı

2. reqou

reqou Yeni Üye

iki tane temel sistem aygıtı kaldı sarı soru işareti yardımcı olabilir misiniz??

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Web kamerası hakkında bu forumda bir konu var.

4. abd_celdir

abd_celdir Yeni Üye

hay allah sizlerden razı olsun

5. harcen

harcen Yeni Üye

selamlar,
    Dün yardımlarınızla xp'yi kurmus bulunuyorum. Ancak Vista yüklü iken, klavye kısayolları ile aktif hale getirdiğim anda ekranda beliren (örneğin bluetooth ve wireless seçenekli) ikonları göremiyorum. Bu bir yükleme hatası mı? Yoksa Vistanın kendisine has bir özellik mi?
    Ayrıca saatin yanında beliren pil şarj durumunu da göremiyorum. Ne tavsiye edersiniz?
    Teşekkürler..

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Wireless console programını ve power4 gear programını kurarsanız sorununuzun düzelmesi gerekir.

7. omr5454

omr5454 Yeni Üye

du driver lar ı arıyodum çok saol :geek:

8. yusuf_baran21

yusuf_baran21 Yeni Üye

SLm Arkadaşlar Elinıze Sağlık ALLAH Razı OLsun

9. reqou

reqou Yeni Üye

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hangi sürücüleri kurduğunuzu ve hangi sıra ile kurduğunuzu açık olarak yazarsanız neyin eksik olduğunu çıkarabiliriz.

11. reqou

reqou Yeni Üye

valla sırasını vs hatırlamıyorum da birinde PCI veri yolu 6, aygıt 1, işlev 3
    diğerinde ise PCI veriyolu 6, aygıt 1, işlev 2 yazıyor

12. tamyolyg

tamyolyg Yeni Üye

eyvallah kardeş sağolasın

13. cyqrus

cyqrus Yeni Üye

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

15. ın mystery

ın mystery Yeni Üye

ya ıntel matrix storage manager i yükleyemiyorum.f3sc için ama. nasıl yapmalıyım. nerde hata yapıyorumdaur. hep hata variyor.acil cevap lütfen.

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kurmayın zaten gereksiz birşey :)

17. cursedkid

cursedkid Yeni Üye

selam Saka hocam bu acaba cd den yükleyebilirsiniz dediğiniz driverleri foruma upload edebilirmisiniz cd si yok çünkü bende format atılması için getirildi ama o deriverler ekskken atmak istemiorum

Bu arada Asus f3sr laptopa sayenizde format attım driverleri tannıttım gayet süper çalışıyor nasıl o kadar kişi sorun yaşıor anlamadım...... Yardımlarınız için çok teşekkürler.......

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

19. cursedkid

cursedkid Yeni Üye

çok teşekkkürler saka hocam sağolasın biraz sonra başlarım inş. sorun çıkmaz :)

20. alprkrylcn

alprkrylcn Yeni Üye

ses driverının download adresi bozuk bi daha inceleyip bilgilendirir misin

bendede 2 tane temel sıstem aygıtı dıe bulunamayan 2 tane driver var. ve en onemlısı bılgısayar basladıgında takılıyor hıc bır sey yapmıyor mavi ekranda kalmıyor ctrl+alt+del de calısıyor ama process programda yok

Sayfayı Paylaş