Asus f3f,sorun

Konu, 'Asus Notebook' kısmında serkanbaser tarafından paylaşıldı.

1. serkanbaser

serkanbaser Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.Bende asus f3f model dizüstü bilgisayar var.Özellikler 512 mb ram,224 mb paylaşımlı ekran kartı(Intel GMA 950 Gfx) , 80 gb harddisk,core duo 1.6 ghz...

Bilgisayarım çalışırken bir ses mevcut.Bu sesi bir cd yi okurken ya da cd yazarken çıkan ses gibi düşünün.Cd nin dönmesinden dolayı çıkan ses değilde cd yi okuma anında gıcırdama şeklinde çıkan ses gibi..Bu ses sürekli mevcut.Ekranı kapla,simge durumunda küçült gibi basit işlemleri yaptığımda da belirgin bir şekiklde çıkmakta. Ben ram yetersiz diye düşünmdüm 2gb bilgisayarıma uyumlu ram taktım fakat sesler daha da çoğaldı.Acaba harddisktemi bir sorun var.Çünkü sesler ordan geliyor.Okuma esnasında çok çıkıyor...

Bu özelliklere göre rahat çalıştıracağı programları çalıştırmada zorlanıyor.Benden daha düşük özellik mevcut olan bilgisayarlar bu uygulamaları çalıştırıyor.Mesela bir oyunda 64 mb ekran karta sahip bir notebook takılmazken benimki takılıyor ve sesler çok artıyor..Oyun bir örnek aynı şeyler taasarım programlarında da gerçekleşiyor.

Bir tespitim harddiskin düzgün okunamadığı,tıpkı çizik bir cd de olduğu gibi.Bana bu konuda yardımcı olur görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.garantiye yollamayı düşünüyorum...

Bir diğeri garantiye yollarken 512 mb mevcut ramlemi yollayayım yoksa 2 gb rami takıpmı yollayayım...

Birde ek olarak garantiye yollayacağım aldığım 2 gb ram i takıpmı yollasam yoksa mevcut olanlamı.aldığım gün ram i takmıştım fakat ses arttığı için eskisini geri taktım.

İyi çalışmalar herkese...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Servise yollarken ram farketmez.

3. serkanbaser

serkanbaser Yeni Üye

o zaman 2 gb rami takıpta yollayayım.çünkü daha çok ses çıkıyor,rahatsız ediyor baya.

Sayfayı Paylaş