Asus F3F AN-303 kapanma sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında egzantirik_ tarafından paylaşıldı.

1. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

Arkadaslar bende F3F var bilgisayarıma recocery cdsi le geri yükleme yaptım .Bilgisayarı kapat dediğim zaman normal bi sekilde kapaniyor tamamen kapandı zaman power ışığı sönüyor bi kaç saniye sonra yeniden acılıyor . Bilgisayarın bataryası takılı değil evde oldum için sürekli takmıyorum. Bi fikriniz var mı acaba ne yapmam lazım ???
    Bİlgileriniz için şimdiden çok tşkler... pc_programmer_@msn.com

2. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

bi bilgisi olan yokmu arkadaslar batarya üzerinde oldu zaman sarj takılı oldu zaman da kapanınca yine reset atıyor deli ediyor beni

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle benim görüşüme göre pili sürekli takılı bulundurmalısınız.
    Daha sonra windows un güncellemelerini yapın.
    Support.asus.com download bölümünden gerekli hotfixleri kurun.

Olmazsa tekrar konuşalım. Ama bunları mutlaka deneyin.

4. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

pilli üzerinde takılı kullanıyorum şimdi yine aynı sorun var.ŞArj kablosu takılı oldu sürece kapanmıyor KAPAT diyorum normal yollar ile kapanır 3 saniye sonra yine acılıyor.Sarj aleti bozulmuştu servis yenisini yolladı ondan bi sorun olabilirmi daha sarj aleti yenilemeden önce böyle bişi olmadı hiç . SAKA ilgilendin için teşekkürler :)

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Üst mesajda önerdiklerİmi yaptın mı?

6. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

evet onları yaptım süreklide yapıyorum.Zaten Asusun içindeki Uptade programıda otomatik güncelleme yapıyor

7. elektronet

elektronet Yeni Üye

evet arkadaşlar bendede F3Sr var bendede ona benzer bir şey vardı,
    kapat diyorum veya uyku diyorum , tam kapanıyor ama Power ışığı sönmüyor ve fan çalışıyor, sonra bir daha çalışmıyor, ancak şöyle; power düğmesine 4-5 saniye basılı tutunca tam kapanıyor, sonra normal bir şekilde kapanıyordu...
    araştırdım, servise götürdüm,
    dediler ki;
    vistayı güncele "denedim olmadı"
    nortonla beraber olunca oluyor dediler kaldırdım "denedim olmadı"
    POWER 4 GEar düzgün ayarlaman lazım dediler , servis ayarladı, ertesi gün yine aynı hata oldu,
    bende kaldırdım POWER 4 GEar ı bir iki kere aç-kapa yapınca bilgisayarı tekrar aynı hatalar baş gösterdi...
    forumların bir tanesinde bir arkadaş demişki, vga driver ile ilgili bir sorun o microsoft un sitesinde anlatmış ama ben yapamadım,..
    velhasıl olmadı....
    artık XP deyim..

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ben asus güncellemesi derken farklı bir şey söylüyorum. SUPPORT.ASUS.COM a girin, download bölümüne girin, kendi notebookunuzu bulun, hotfix geçen dosyaları indirin.

9. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

elektronet ile aynı sorun bendede var işte
    dedin hotfixleri deneyecem şimdi iniyor

10. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

saka abi denedim olmuyor

11. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

buna çare bulacak yok mu deli olmaya başlıyorum hiç bi yerde bunla ilgili bişi yok :(

12. SubSero

SubSero Yeni Üye

arkadaşlar f3sr xp kurulumda da yazdım aynısını burda da yazıyım :)

ben ankarada ki asus servisiyle kanka oldum neredeyse bu yüzden :D aynı olaylar bende de vardı.... vista cd si ile tekrardan kurun bilgisayarınızı sorun ortadan kalkıyor ben denedim oldu :D

13. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

bende vista yokki XP home orjinal işletim sistemi var.yani tekrar cd'den kurulum ile düzeliyor.Formattan sonra olmaya başladı bu sorun ama yine bi formatta deneyecem bakim nasıl olacak

14. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

ne denesem olmuor yok mu bunun bi doktoru bi çaresi yaaa :(

15. henk44

henk44 Yeni Üye

Arkadaşlar biraz geç oldu ama yeni gördüm bu yazıyı.

sorun asus nb dan değil vistadan kaynaklanıyor. başlat düğmesini tıklayınca açılan penceredeki kapat düğmesi makineyi bekleme konumuna alıyor. kapat düğmesinin sağındaki ok işaretini tıklayarak açıan pencereden kapat seçeneğini seçin. bu şekilde kapatın sorununuz ortadan kalkacaktır.

veya başlat düğmesini klasik ayarına getirin kapat düğmesi karşınıza gelecektir zaten.

sorununuza çözüm olduysam sevinirim.

Sayfayı Paylaş