Asus F3E serisi yedek alma ve Xp kurulumu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında C00L tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. C00L

C00L Yeni Üye

Merhabalar,

Asus F3E serisi bir laptop aldım. İşlemcimin Core 2 Duo olmasına rağmen Vista 32 bit yüklü durumda.Elimde Recovery ve driver cd lerim mevcut ancak Vistayı tamamıyla kaldırıp sadece Xp Pro kullanmak istiyorum.

1- Laptopta var olan recovery kısmını nasıl cd yada dvd ye kopyalayabilirim yada bu mümkün mü ?
    2- 2 işletim sistemi değilde tek bir işletimi sistemi kullanmak için ne yapmam gerekir ? Vistayla beraber Xp Pro değilde sadece Xp Pro.
    3- Disk partionları değiştirmeden bu işlemi nasıl yaparım ?
    4- Sadece Xp pro yüklüyken,vistayı yeniden yüklemek istediğimde nasıl bir sorun yaşarım ?

Daha öncede Asus M6B serisi laptop kullanıyordum.harddiske tamamen format attığımda,3. bölüm olan recovery kısmıda gitmişti ve yeniden bir yükleme yapamadım.Recovery kısmına dokunmadan varolan işletim sistemini silip yeni bir sistem yüklemeyi bir türlü yapamamıştım ve her defasında laptop soluğu serviste almıştı.Çünkü hdd de yüklü olan recovery kısmı gidince elimde ki recovery cd si hiç bir işe yaramadı. [ofof]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. Size verilen dvd lerde zaten bu recovery bölümünün yedeği var. O dvdlere göz kulak olun yeter. İlle diskten alacağım diyorsanız şu konu fikir verebilir. (ingilizce)

2. Xp kurulumu sırasında c bölümüne format atıp, xp yi c ye kurmalısınız. Şu konuda detaylı anlatım var.
    3. Bir üst maddede cevabı var.
    4. Herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bilgisayar açılırken f9 a basıp kolayca vistaya geri dönebilirsiniz.

Bu notebook hakkında başka bir sorunuz olursa şu konudan devam etmelisiniz.
    http://www.notebook.gen.tr/asus-f4/asus-f3we-ye-asus-f3e-hakkinda-hersey-buraya-t111.html

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş