ASUS F3E İŞLEMCİ DEĞİŞİMİ EKRAN KARTI DEĞİŞİMİ MÜMKÜN MÜ ?

Konu, 'Asus Notebook' kısmında dj-jumx tarafından paylaşıldı.

1. dj-jumx

dj-jumx Yeni Üye

Beyler benim pc aldıgımdan göya :=) 1.60ghz çift çekirdekdi yani bildiğim kadarı ile 3.20ghz kadar işlemci hızı almam gerekiyordu
    ayrıca ekran kartı için paylaşımlı (128mb ekran kartı var istek dahilinde 256 mb a kadar ramden takviye edildiği söylendi)
    ve orjinali 1gb ram = ben buna 2 gb ram daha takviye ettim ...
    şuan pc 1.50 1.50 ghz yani çift + 128 mb ekran kartı ve 3gb ram war ....
    ama istediğim perfonmance yok .... işlemciden bir kamyon sesi geliyor sürekli fan i ısınıyor en basit pc oyunlarını bile oynayamiyorum
    örnek olarak .... ilk aldıgım dönemlerde gta san andares a kadar oynarken şimdi en basit flash oyunlarda bile pc kasıyor kapanmaya kadar varan sorunlar yaşıyor
    önce windows vista çok kastıgı için ona yıkmıştım sıkıntıyı sonra pcyi xp dönderdim ... tabi bir kullanım farkı çıktı ama yinede aynı sorunları yaşiyorum
    Oyunların dışında pc de kullandıgım studio programlarından dolayı cpu kullanım %50 leri geçiyor pcnin sesi yükselior :=)
    Ram artışı olayı %10 luk değiştirdir
    işlemçim değişir mi ?
    ekran kartım değişirmi ?

Extra ne yapılabilir .... ( kasa pc al yada çok pahalı olur gibi önerilerde bulunmayın lütfen ... sabit bir adresim olmadıgından dolayı pc de benim gibi gezgin :=)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle notebookun fan ve hava tahliye kanallarını en son ne zaman temizlediniz?
    eğer uzun süredir temizlemiyorsanız bu durum ısınma, ses ve yavaşlamaya sebep olabilir.

Bu arada ekran kartı değişemez, işlemci ise bence değiştirmeye değmez. Yeni notebook alırsınız bunu satıp.

3. dj-jumx

dj-jumx Yeni Üye

hem fan i temizledim hemde sogutucu aldım en iyisinden hemde :=) işimi görsün diye işimi görüyorda o ses uyuz ediyor fifa 2000 bile kasiyor :=) yani pc de yapilması gereken bütün işleri yaptım artık satim en iyisi
    şimdi 1.50gz çift çekirdek 128mb ekran kartı 3gb ram dvd cd wrd 15 inc ortalama ne ücrete satabilirim ?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

500 lira civarına satılabilir.

Sayfayı Paylaş