Asus F3E için deepfreeze yada rollback

Konu, 'Asus Notebook' kısmında menderes35 tarafından paylaşıldı.

1. menderes35

menderes35 Yeni Üye

Asus f3e notebook aldım. Vista yüklüydü. Deepfreeze yükledim. Bilgisayarım bir daha açılmadı. Asus data recovery ile geri yükleme yaptım. 2-3 gün Vista ile boğuştuktan sonra bu siteden nasıl XP yükleyebileceğimi öğrendim. Çok saolsunlar. XP yi yükledim. Gene Deepfreeze yükledim. Bilgisayarım gene açılmadı. Tekrar formatladım. Bu sefer rollback yüklemek istedim. Rollback daha akıllıca yazılmış program. "Disk tipi tanınmıyor" dedi ve kurulmadı. Ben de anladım ki deepfreeze yada rollback SATA disklerde çalışmıyor. Şimdi lütfen yardım edin. Bu SATA disklerde çalışan deepfreeze yada rollback var mı? Varsa nerden bulabilirim. Acil yardım. Şimdiden teşekkürler...

2. by43

by43 Yeni Üye

bende de aynı sorun oldu vistada deep freeze çok iyi çalışıyor fakat xp yükledim ve imajını aldım deep freze yükledim

bilgisayarı bi daha açılınca mavi ekran geldi ve sürekli makine kendini resetledi

Bunu ben de çözemedim xp de ntfs dosya sisteminde deep freeze sorun çıkardı. vistada sorun yok çok iyi çalışıyor..

Bilgisi olablardan cevap bekliyorum

3. tazmaniapp

tazmaniapp Yeni Üye

aynı sorunu bende yaşadım kurtarma yapmak zorunda kaldım vistam ingilizce oldu tüm bilgilerimide kaybettim deep freeze den sonra mavi ekran ve habire reset atan bir makine oluyor dikkat yüklemeyin

4. tazmaniapp

tazmaniapp Yeni Üye

aynı sorunu bende yaşadım kurtarma yapmak zorunda kaldım vistam ingilizce oldu tüm bilgilerimide kaybettim deep freeze den sonra mavi ekran ve habire reset atan bir makine oluyor dikkat yüklemeyin

5. fatalryhmer

fatalryhmer Yeni Üye

roolback ve deep freze sata yada ıde dısk ayrımı yapmaz ama hdd partıtıon ayarlarına ve dosya sıstemıne cok dıkkat eder BUNLARA dıkkat edersenız sevınırım roolback sadece 64 bıt vıstalarda calısmıyor su anlık yakında o sorunda duzelır

6. by43

by43 Yeni Üye

f3e ye xp yüklerseniz ricoh kart okuyucuyu tüm sürücü kurulumları sonrasında kurulacak

--Önce xp pro service pack 2 ile birlikte f3e laptopa kurun

--sonra deepfreeze yükledim(1--Deep Freeze Standard--6.20.20.1692)

kart okuyucuyu başta sakın kurmayın sorun çıkaran o(mavi ekran sorunu)(ricoh card driver)tüm sürüleri kurup en sona asusun kendi driver dvd sinden kalan tanıtılmamış 3 sürücüyü sırayla güncelleyin tanır ve sorun çıkarmaz)

vista yüklersenis asus live update ile sürücülerinizi güncelliyorsanız

driver bölümünde v3.51.01 yazan sürücüyü kurmayınız kurulunca sürekli mavi ekran çıkıyor deep freeze ile çakışıyor

ileriye doğru rapide xp driver ve kurulumlarını upload edip size buradan vereyim xp proyu deep freeze ile rahatca kullanın

7. Ukyo Tachibana

Ukyo Tachibana Yeni Üye

Öncelikle merhaba arkadaşlar.
    Asus F3E seri laptop sahibiyim ancak pekçok kişi gibi ben de insanı formata teşvik eden virüs, sistem hatası vs vs. gibi sorunlar yüzünden sisteme "Deep Freeze" yükledim ve sonuç mavi ekran..
    Bu model laptop sahiplerinin benzer sorunlar yaşadığını duymuştum.
    Download ettiğim deep freeze (sözde) Vista uyumluydu.
    Bilgisi olan arkadaşlar lütfen burada paylaşsın, alternatif çözümleri olan ya da bu mavi ekran almadan sorunsuz deep freeze kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

Aynı sorunu ben de dile getirdim.
    Asus f3e - (vista) da deep freeze çakışması var ama nedenini çözemedim..

saka;
    Lütfen tamamı kalın mesajlar yazmayınız.
    Kurallarımızda açıkca yazıyor. site-kurallari.php

8. by43

by43 Yeni Üye

Vistada deep freeze mavi ekran çıkması sebebi sürücü çakışmasıdır.
    Vistada sürücü güncellemesi için Asus live update'yi kullanıyorsanız "v3.51.01" şeklinde çıkan ricoh kart okuyucu sürücüsünü sakın kurmayınız. kurarsanız bilgisayarınızı bir daha açamazsınız.
    Bu soruna service pack 1 in bir faydası olmamakta. Söylediğimi yaparsanız f3e laptopda deep freeze programını sorunsuz kullanırsınız.
    size tavsiyem bilgisayarınıza vistayı yeniden kurun ve sürücü güncellemesinde belirtilen yeni sürücüleri kurmayınız.
    Ben defalarca denemem sonucu bu sorunu keşfettim artık bir sorun yaşamıyorum.

F3e de xp kullanıyorsanız kapanma sorunu için öncelikle service pack 3'ü yükleyin kart okuyucu sürücüsünü en son olarak yükleyin.
    deep freeze programı xp'de de problemsiz çalışıyor ve mavi ekranla karşılaşmıyorsunuz...
    xp de de şuan deep freeze çok rahat kullanıyorum üstelik tüm sürücülerim de yükledim.

Tavisyeme uyarsanız sorununuz çözüleceğinden emin olabilirsiniz.

9. Ukyo Tachibana

Ukyo Tachibana Yeni Üye

Ben de bu kartın 6.0.6001.17052 sayılı sürümü yüklü görünüyor. İlginiz için çok teşekkür ederim, hemen deneyip sonuçları buraya yazacağım.

Sayfayı Paylaş