Asus F3E fan problemi ve ısınma :(

Konu, 'Asus Notebook' kısmında mad_wind tarafından paylaşıldı.

1. mad_wind

mad_wind Yeni Üye

selam arkadaşlar

ASUS F3E serisi laptopumu geçen yıl aldım ve kullanıyordum , şu son 2 aydır fanından çok rahatsız edici ses geliyor ve bilgisayar ısınıyor.Biraz öncede kendiliğinden kapandı (bundan öncede kapandı 3-4 kez).Vista kurulu ve işlemci ram kullanımı yüksek.Bilgisayar ateş gibi.

Bu konuda ne yapabilirim ? Garantisi devam ediyor , ne yapmamı önerirsiniz ? Yardımlarınızı bekliyorum , bıktım bundan :(

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

%99 içi toz dolmuştur. hava tahliye kanallarını ve fanı temizlerseniz ya da serviste temizletirseniz düzelecektir.
    Asus bunun için para istemiyor bildiğim kadarı ile.

3. mad_wind

mad_wind Yeni Üye

hava tahliye kanalları nereler oluyor hocam ? bugün burada bir lastikçiye götürüp oradaki kompresörle temizlemeyi düşünüyorum.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

içeri üflemek yerine evde kendiniz elektrik süpürgesi ile çekmeyi deneyebilirsiniz.

Bu arada notebookunuzdan dışarı hava çıkan yeri görememe ihtimaliniz yoktur sanırım.

5. QUANTA

QUANTA Yeni Üye

kesinlikle içeri üfleme veya dışarı çekme gibi bir işlem yaptırmayın, garantisi bittiyse içini açın temizleyin, asusun fanları çok yüksek devir yaptıgından çok toz topluyor, size tavsiyem, serivisine götürün, ama eğer servisle falan uğraşamam diyorsanız, asusların arkasında vidalarda garanti etikieti yok, açıp temizleyebilirsiniz, fanın 3 tane vidası vardır, göküp takmak oldukça kolay;)

ağer ekran kartı varsa yada işlemci güçlüyse bu işlemi 2-6 ay arası süreyle yapın, ama eğer işlemcisi güçlü değil ve ekran kartı yoksa, yılda bir yeterli olur.

6. barcuba

barcuba Yeni Üye

merhabalar arkadaşım bundan yaklaşık 1 ay önce benimkide aynı sorunu yapıyordu üstelik harici sogutucu kullanmama ragmen.bir arkadaşım fanın cıkış kanallarınn tıkanmış olabilecegini ve pc deki sıcak havanın dışarıya degilde içeriye girdiğini söyledi.çözüm olarakta servise gönddermemi önerdi.servis bana uzak oldugu için kendim pc yi söküp parcaladım ve gercektende sorunun buradan oldugunu gördüm şimdi pc canavar gibi ne kadar yüklensemde ısınmıyor :) sana tavsiyem servise gönder hallediyorlar ama yok ben toparlayabilirim diyorsan kendin yap ama garanti kapsamı dışında kalıyo haberin olsun. kolay gelsin

Sayfayı Paylaş