ASUS Eee PC Nedir? Ne değildir? Buradan Buyrun.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Asus'un fakir ülkelerdeki öğrenciler için intel işbirliği ile ürettiği eee pc'yi sanırım duymayan kalmamıştır. Bu cihaz birçok kişinin ilk bilgisayarı olmaya aday olarak görünüyor. Amerika ve satışa çıkan diğer ülkelerde ise insanlar sadece merak ettikleri için bile bu cihaza hücum ettiler ve inanılmaz hızlı bir şekilde bütün stoklar tükendi.

Asus Eee Pc özellikleri
    • 7 inch (18cm) LCD ekran
    • Celeron M 800 / 900 MHz işlemcisi
    • 802.11 b/g kablosuz internet (ethernet) ve normal ethernet
    • 512MB of DDR2-400 RAM
    • SSD Hard disk 4/8/16 GB çeçenekleriyle
    • 3 saat pil ömrü
    • 0.9 kg ağırlık
    • 22.5 x 16.5 x 2.1~3.5cm boyutu
    • HD ses kapasitesi
    • Dahili web kamerası 300K, Mikrofon ve hoparlör
    • Kart okuyucu
    • Windows XP/Linux uyumlu (Şu an xp li bir modeli satılmıyor.)

Asus eee pc ilk başlarda 199 dolar gibi bir fiyatla çıkacak diye duyulmuştu ama şimdiye kadar gördüğümüz fiyatlar nedense hep 399 dolardı.

Geçtiğimiz günlerde birtanesini kurcalama fırsatı buldum. Gerçekten çok kaliteli ve tatlı görünen cihazın çok kalitesli olmasa da birkaç resmini çektim.

Ekli Dosyalar:

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Saka nerden buldun da inceledin hemen :lol: Valla sana yetişilmez.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yurtdışından gelen bir cihaz buldum. Çok güzel birşey ya. Acayip beğendim? evde 2 notebook olmasına rağmen mutlaka bir tane alacağım.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla bence de süper.Bir de dvd rom olsaydı tadından yenmezdi...

5. ***blood***

***blood*** Yeni Üye

Gerçekten çok güzel bir ürün siparişini verdim ama kimbilir ne zaman gelir...Ayrıca fiyat konusunu da çok merak ediyorum her ne kadar bütün dünyada 199$ diye tanıtılsada...Ayrıca elimde bu serinin yani eee pc'nin 10" 16gb olan modelinin birkaç resimi var onu da paylaşırım sizinle belki birkaç bilgi ediniriz...

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Amerika nın en büyük alışveriş sitelerinden bestbuy.com da fiyatı 399.99 usd. Türkiye ye iki model gelecekmiş. 2 gb disk ve 256 mb ram li model $299+kdv, 4gb disk 512 ram li olan $399+kdv den satılacakmış.

10 inç ile ilgili ürünü asus yalanlamıştı en son. Yurtdışında öyle bir ürün yok diye birkaç yazı okumuştum. Resimleri nereden aldınız acaba?

7. ***blood***

***blood*** Yeni Üye

Ne yazık ki hatırlamıyorum ama üstünde yazıyor linkleri attım resim bölümüne...

8. mustafaaydin79

mustafaaydin79 Yeni Üye

yaw arkadaşlar bu 8g almayı ciddi ciddi düşünüyorum ben...ama kafamda bazı sorular var.

ŞİMDİ BİZ BUNA HARİCİ -(NORMAL BİR MODEL , ASUSUN EEE İÇİN ÜRETTİĞİ ÖZEL BİŞEY DEĞİL)DVD YAZICI BAĞLAYABİLİRMİYİZ?BAĞLAYABİLİYOSAK DA USB ÜZERİNDEN Mİ BAĞLARIZ?

FLASH BELLEK TAKINCA KURULUM-TANITMA GEREKİCEKMİ U3 özellikli flash memory takınca U3 özelliğini kullanabileecekmiyiz? ?(ÜZERİNDE LINUX OLDUĞUNDAN BÖYLE CİNS SORULAR GELDİ AKLIMA...)

Ayrıca linux işletim sistemi olduğundan buna msn yükleyemicekmiyiz ? ÖZELLİKLE BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR MEVZU OLAN WORD - EXCEL OLAYINI NASIL HALLETCEM?

Benim Windows Mobile 6 yüklü PDA mı buna senkronize edebilirmiyim?

Ayrıca Zeki Müren de bizi görecekmi?

Bilenlerden duyanlardan hertürlü bilgiyi-ilgiyi-cevapları bekliyorum.Saygılar , Sevgiler...

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sorularınızı cevapları basit. Büyük harfleri düzeltirseniz yani kurallarımıza uygun hale getirebilirseniz cevaplarız memnuniyetle.

10. Freund

Freund Yeni Üye

bogaziçi ve asusteke actım bogaziçi martta dedi
    asus tek şubatta gelecek dedi kafamı karıstırdı hangisi dogru söyler:)

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Demek ki daha siparişleri yola çıkmamış.

12. Theodor

Theodor Yeni Üye

199$+KDV çok uygun bir fiyat Türkiye'de böyle olursa alırım ama bildiğim kadarıyla 299$+KDV den başlayacakmış fiyatlar.

Lütfen tamamı kalın karakterlerle mesaj yazmayınız. /saka/ site-kurallari.php

13. mtzka

mtzka Yeni Üye

anladıgım kadarıyla offis işlemlerinin tamamı yapılıyo internet olayıda çözülmüş benim merak ettiğim linuxte gcc ile c kodlarını derleyebiliyoruz bu makinede böyle bi derleyici hazırda varmı yada kolayca ekleyebilirmiyiz sonradan o da olursa bir tane edinmeyi düşünüyorum saka arkadaş soruma cevap yazarsan sevinirim teşşekkürler şimdiden.

14. Ghaneli

Ghaneli Yeni Üye

28 Mayıs 2008 te satışta

http://www.hepsiburada.com//product_com ... =Bilgisaya

1 ) Hard Disk + GB yazıyor .. Şu 4 GB lik Flash disk lerdeki gibi mi ? eğer öğle ise ne işe yarar ekstra harddisk alacaksınız ??

2) DVD yok yok ??

3) ekran kartı yok bu konudada bilgi yazarmısınız ?

4) Sistem XP yüklediğimi düşünürsek kendi sistemi silinecek mi ? kendi sistemi yüklü mü geliyor ?

15. kuzi

kuzi Yeni Üye

Abi güzelmiş ya.Sağol saka abi kalmışmıdır bu acaba bu günlere?

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

şu an var bildiğim kadarı ile

17. kuzi

kuzi Yeni Üye

Benim pcye ihtiyacım yok ama bu uygun bişeye benziyor.

18. apprentice

apprentice Yeni Üye

normalde zaten bu cihaz 199 dolar ama ülkemize gelince cihazların pahallanma alışkanlıkları var biliosunuz [alala] [alala]

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

nerede 199 a satıldığını da yazar mısınız?
    Yurtdışında bestbuy newegg gibi en büyük sitelerde bile Türkiyedekinden ucuza bulamadım.
    http://www.newegg.com/Product/ProductLi ... pc&x=0&y=0

20. hasansoft

hasansoft Yeni Üye

bu pc lerin sabit diski değişiyor mu

Sayfayı Paylaş